Přejít na obsah

Predné svetlá, žiarovky


kajovod

Doporučené příspěvky

zkoušel jsem se ptát ve škodovce spíš tak rozjeli nějakou debatu nad tím jestli to umí řj komfortu a jestli jsou ty konektory stejný a tak. takže jsem se taky nic moc nedozvěděl. řekli mi vlastně jen cenu kolem 9tkč za jedno světlo. ale nějak se nemají k vyjádření jestli to jde, nebo jesli je překážkou posilovač, konektory, kabeláže nebo nějaké jednotky.

 

na netu jsem našel originál?

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-rapid/svetla-blikace-mlhovky/skoda-rapid-predni-svetlo-xenon-d5s-original-prave-id:9668.eshop

Editováno: , autor: Tom_F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo je někdo krade ve fabrice a pak prodává.. To se praktikuje skoro všude.. 

Jinak bez urážky, můj názor je, že bych se na to vykašlal přehazovat světla za 20 tisíc. Buď je koupit hned s autem, nebo počkat až se začnou prodávat za lepší peníze.To je spíš frajeřinka v tomto případě, protože světelný tok je lepší asi jen o 250 lumenů od dobrých H7.. Na Laguně jsem měl klasické xenony 35W a tam rozdíl maličko byl, ale že bych teď neviděl, to bych neřekl. Navíc jsem měnil výbojky 2x do roka a odešel mně i celý předřadník za 4 tis! Samozřejmě jsem pak použil přestavbový kit za asi 500,- a dobastlil ho do původního světla, nejsu blázen za 4 tis nový.. Závěrem, kdybych měl možnost do 5 tis příplatku si dát tyto xenony, asi bych je dal, jinak ne.. Za "dvacku" bych měl pomalu štelovatelný podvozek a chiptuning k tomu.. 

Editováno: , autor: mx6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

doufám že umístím příspěvek správně.....

 

pročetl jsem pár diskusí kolem lepších žárovek zde na foru. nechci žádný extra efekt v podobě modrých světel ale chtěl bych z žárovek vymáčkout to nej.

 

dobře hodnocené jsou osram night breaker plus, nebo jak že se to jmenují.

 

problém je v tom, že žárovky H15 se ani u phillips ani u osram nedělají v modifikacích, jen osram má tu základní verzi.

 

to jsou ty H15 takovou vyjímkou?

 

měnil jste někdo žárovky v rapidu? moje představa je barevná sladěnost všech žárovek. nebo co by jste doporučili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no H15 je dle mého soudu docela "mladá". Vyjma koncernu netuším, jestli je někdo jiný používá.

K H7... Doporučuji velmi starou firmu TUNGSRAM (snad mezi staršími členy i známou) . Dělá velmi výkonné alternativy k Osram NBP/Ultimate.

 

ad: kolegové z Fabii II/ Roomů, kteří mají projektorová světla, jsou odborníky na vymáčknutí výkonů z vlákna H7, takže doporučuji jejich diskuzi: Tady

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrrr: jak dlouho mi tyhle zarovky vydrzi ?... mam zkusenost, ze puvodni zarovky [ od vyroby ] mi vydrzi pekne dlouho, a jakmile je zacnu menit odchzi pak za mnohem kratsi dobu. A to nekupuju ty nejlevnejsi.

Editováno: , autor: runner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti nepovím, sám je tam mám krátce, vzhledem ale k tomu, že mají mnohem vyšší svítivost, tak samozřejmě lze předpokládat, že určitě nevydrží tak dlouho jako klasická H7. Zase Rapid má denní svícení, tedy s nima nesvítíš pořád a tak by nějakou dobu vydržet mohli. Člověk si musí hold vybrat, buď chce pořádně vidět a nebo chce aby mu vydrželi dlouho žárovky, ale věř že oproti klasikám je to rozdíl zásadní, až kolikrát nepoužívám dálkový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrá a a ty osram jsou o hodně bělejší než klasické origo žárovky?

 

původně jsem chtěl vyměnit společně s H15 aby to nevypadalo, že každá žárovka má jinou barevnost. prosím jak to je po těch výměnách s barvami. podle mě to vidět ani nejde protože jediný moment kdy svítí víc žárovek je při potkávacích a svět.houkačce. jinak se přece žárovky střídají. budu si to muset nějak vyzkoušet přímo u auta

 

H15 bohužel jiné než osram v jedné jediné barevnosti nejsou.

 

žádné tuning žárovky nechci, raději koupím něco osvědčeného kvalitnějšího ale ne extrém.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osram Night braker unlimited nejsou žádné tuningové, jsou to ofigo žárovky s homologací. nejde o to, že svítí běleji, ale hlavně o to že svítí více. fota viz. zde u Mikliska. Ale koukám, že už sám ses tam mrknul. Věř, že je to nebe a dudy oproti klasik žárovkám. Taky jsem tomu nechtěl věřit. No a do obrysovek třeba W5W Philips bluevision nebo taky nějaké modré od Osramu pro sladění barev a hotovo, co víc potřebuješ jak píšeš vše ostatní svítí zvlášť a H15 jsem ještě nějaké bílé neviděl, krom těch co se tady někde výše objevilo. Mlhovky mě netrápí, stejně používáš jen při mlze a tam je žlutější světlo vhodnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-6633-0-46775400-1392386647_thumb.jp

Ty W5W Cool Blue srovnaly konečně barvu obou žárovek ve světle. H15 jde zatím sehnat jen 4000K na nějakých čínských e-shopech za 80USD. To bych byl blázen, dát za to takový prachy. H8 jde sehnat od Helly v provedení H8 12V 35W PGJ19-1 Blue Light, číslo je HE 8GH008356-181. Ale jak píše Petrrr, bělejší barva v mlhovce je v mlze kontraproduktivní. Jedině u corner fce to vypadá líp, ale v mlze je to otázka, jak to bude fungovat.Vyzkouším, mám objednáno.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...