Přejít na obsah

Predné svetlá, žiarovky


kajovod

Doporučené příspěvky

Jestli to vse dobre chapu tak v mlhovkach je dole i led denni sviceni. V hlavnich svetlometech jsou xenony s parkovackama, ktere aby se co nejvice priblizili bile v xenonu, tak pouzivate w5w osram cool blue,ktera vytvari i trochu modry efekt v bance svetlometu,ale je to stejne porad nazloutle a nejlepsi ovsem nehomologovane je dat do parkovacek led,ktera ale moc nevydrzi a pak je tam dalkove u ktereho je problem,ze s xenonama vytvari na konci svetelneho kuzelu nevzhledny zluty flek,takze pouzivate zarovky osram h15 cool blue,ktere se hodi nejvic,chapu to vse spravne? Jaký je rozdíl mezi projektorovými světlomety a těmi co jsou v rapidu? Jinak třeba v hyundai i30 kombi nebo jiných autech se taky řeší takové tzv. problémy dvoubarevných světlometů když mají xenony, tzn. barva parkovaček a dálkových nebo tam je to jinak řešeno? Díky

Editováno: , autor: Mirek Rapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicingu, nesnášej Mirkovi do toho zmatek :-D. U F3 a O3 se po rozvíceni potkávaček stanou z DLR poziční světla ztlumením svitu.

Mirku tvé shrnutí je správně, kromě životnosti LEDek, žádný problém jsem zatím nezaznamenal, musíš koupit jen kvalitní LEDky s kovovým tělem a více čipy.

Projektorová světla nemají výbojku jako xenony, ale normální žárovku.

Jak je to u konkurence s barvou a řešením zjistíš asi nejlíp na nějakém jejich fóru.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak kdyz to tak pocitam a jednou bych mel vymenit zarovky a vybojku v hlavnim svetlometu,tak me to vyjde na 5000-6000Kc, to je docela dost a kdyz bych sel cestou homologovanych svetel ke xenonum,tak jeste nebudu spokojeny s barvou svetel xenon vs parkovacka vs dalkove.Nemate nekdo fotku jak sviti halogeny z vyroby vecer? Jestli je to fakt takova hruza,ze vsichni vehementne doporucujete xenony

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Životnost výbojky je dost dlouhá a lze je sehnat i levněji (okolo 1500/ks) . Bylo to tady už zmíněno , že halogeny nesvítí špatně - samo , že xenony svítí lépe.

Pokud jsi fanda do aut , tak tě bude pořád něco štvát. Když máš halogeny , tak xenon bude lepší.Když máš xenon , tak aby to všechno svítilo bíle.Když to svítí bíle , tak zas je vidět modré baňky v parabolách. To je tak asi můj příběh. Teď se zabývám tím , že H15 jako dálkové nic moc a mám v plánu H15 LED. Dlouho jsem to studoval a taky si naběhnul s typy s malou svítivostí.Budu objednávat jedny se svítivostí okolo 3800 - 4200 Lm.Jen jsem čekal na nějaké slevy , teď to vypadá dobře bude pár za  1400,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem fanda do aut,jde mi o to,ze u stareho megana to nesvitilo nic moc a kdyz jsme jezdili z hor tak to byla bludicka, proto mam ted obavy z halogenu, nevim zda se to nekam za 12 let posunulo, zase se mi ale nechce davat 10000 za xenony a pak stejne kazdy rok jeste dokupovat h15 dalkove a w5w parkovacky a stejne to nemit stejnobarevne

Editováno: , autor: Mirek Rapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H15 mam 4 roky a zadny problem. Pokud chces neco top. Jako denni v ledkach bixenony nebo bi led. Tak ses zmylil ve vyberu modelu nebo i znacky. To jen abys vedel standartne do Rapida xenon svetlomet v dilech stoji 10tis jeden. Ty to muzes mit za polovinu z vyroby a stejne remcas. Pridavam se k nazoru ze priplat 10 za xeny a nedrzkuj. Nebudes urcite litovat. Naopak budes litovat kdyz je nevemes. Ozelel bych radeji neco jineho. Navic s tema xenama budes pouzivat dalkove mozna mene. Pac ty uz to o moc dal nerozsviti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, miklisek napsal:

Rypicingu, nesnášej Mirkovi do toho zmatek :-D. U F3 a O3 se po rozvíceni potkávaček stanou z DLR poziční světla ztlumením svitu.

Mirku tvé shrnutí je správně, kromě životnosti LEDek, žádný problém jsem zatím nezaznamenal, musíš koupit jen kvalitní LEDky s kovovým tělem a více čipy.

Projektorová světla nemají výbojku jako xenony, ale normální žárovku.

Jak je to u konkurence s barvou a řešením zjistíš asi nejlíp na nějakém jejich fóru.

 

 

 

tak toho jsem si nikdy nevšiml :) se schválně musím mrknout až budu mít příležitost, ale já tvůj komentář pochopil tak, že se úplně vypnou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jinak, vem xenony od výrobce a už to proboha neřeš, protože s každou radou a variantou ty začneš řešit nějaký negativa - budeš asi hodně pesimistický. 

Rapid je auto plné kompromisů, takže ideál ve svícení nečekej :) To si vyber jiné auto.

Oproti Meganu i Rapid s halogenama bude svítit daleko lépe.

Počkej až ti po pár týdnech začne vrzat intériér, budou hluky od podvozku, budeš mít už oťukaný sklo apod. Na nějaký žlutý flek při dalkových si ani nevzpomeneš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Petrem já mám xenony jeden z prvních na autě a jsem rád že je mám dodnes jsem nemusel měnit ani jednu žárovku ve světlech kromě té parkovačky nebo co to je co Miklisek abych měl led skoro stejnou barvu jako xenon.Jinak nevím jak ostatní ale já dálkové skoro nepoužívám není třeba jen když něco se mi nezdá tak si probliknu jinak vůbec.A to co ty tu řešíš 10 tis jestli dát nebo nedát jak se ti to zdá moc nedávej a budeš litovat jako každý kdo je tam nechtěl jak jsem je doporučoval.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj lidi, 

koukal jsem do manuálu, příruček a ani tady jsem nic nenašel. Dají se paraboly dálkových světel nějak seřídit? Přijde mi že dřív svítily víc do dálky. Nechával jsem si v servise seřídit světla, protože potkávačky po výměně žárovek oslňovaly a doufal jsem že seřídí i dálkový, ale ne. Pořád teď svítí jen kousek za hranici potkávaček. Dá se to vůbec? Příručka mluví jen o seřizování potkávaček... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravým, snáď napíšem do správnej témy. Vo štvrtok večer som si všimol, že mi nesvieti jedna žiarovka v stretávacích svetlách. Ale na palubovke mi nezasvietila žiadna kontrolka, ktorá by ma na to upozorňovala. Skúsil som vybrať žiarovku zo smerovky, ale tiež neupozornilo. Ako to máte vy, upozorní vás ak vám vyhorí žiarovka? Mne sa to stalo prvý krát,že vyhorela. Hneď som po kúpe auta žiarovky vymenil, za Philips, kvôli tomu, že originál boli strašne slabé. Mám spaceback výbava ambition plus. Ďakujem za názor 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro MR2015 je v Návodu k obsluze:

 

Kontrolní světlo se rozsvítí, pokud je poškozené vlákno některé žárovky, resp. žárovek vnějšího osvětlení vozidla. Kontrolní světlo se rozsvítí do několika sekund po zapnutí zapalování, resp. při zapnutí světla s vadnou žárovkou. Na displeji MAXI DOT se zobrazí např. následující hlášení. INFORMACE Zkontrolujte pravé přední tlumené světlo! Zadní obrysová světla a osvětlení registrační značky obsahují více žárovek. Kontrolní světlo  se rozsvítí jen tehdy, pokud jsou vadné všechny žárovky zajišťující svícení obrysových světel (v jedné skupinové svítilně), resp. osvětlení registrační značky1). Kontrolujte proto pravidelně funkčnost těchto žárovek.

 

ale jaká je realita?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chamaco, je divné, že tě to neupozornilo na směrovku, ty jsou s brzdama určitě hlídané z důvodu bezpečnosti. Možná zkus ještě jednou vyndat žárovku směrovky a pak zkusit směrovku pustit. Každopádně v tom má ŠA trochu borčus, protože na můj dotaz na infolince mi odpověděli, že moje VIN hlídání žárovek nemá a přitom směrovky a brzdovky to hlídá. Další rada zní nechat někoho, kdo umí diagnostiku a přizpůsobení, prověřit možnosti nastavení auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zo servisu kam chodím s autom, mi odpisali len toľko: Rapidy tento prvok výbavy neobsahujú alebo neviem o tom že by mala Rapida signalizovať vypálenú žiarovku.

Fabiu z 2001 ktorú som mal predtým to podporovala. Je zaujímavé, že čím novšie auto, tým menej výbavy, ktorá by bola užitočná. 

Skúsim ešte raz vybrať tú smerovku a uvidím ako sa zachová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...