Přejít na obsah

Rapid vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

V tom je právě ten celý vtip. Za normálních okolností by Rapid byl drahý za ty peníze, ale už rok je zlevněný Freshem. Tudíž startuje na nějakých 260 000 - 300 000. A ta cena, který člověk dosáhne přidáním komfortní výbavy k už tak slušnému základu, je to na čem ostatní zmiňovaný auta tak začínají.

Editováno: , autor: bill.jr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to tak vezmu, tak k Ambition už já přidávám jen tempomat, zadní stěrač, park. senzory a 16" kola. A tím jsem přidávám skončil v těch zásadních věcech. Ještě bych možná dodal rezervu, koberečky a tyhle prkotiny a mám auto, s kterým budu naprosto spokojený. Cena je do 350 000 kč. Teď už jen mít těch 350 000 kč :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já mám co píšeš krom 16ctek a tempomatu za 335 (se zimákama). A v tomto jsem spokojen (ten tempomat jediný mi trochu chybí). A prachy nepotřebuješ. myslíš, že jsem je měl všechny? :-) Dnes kein problém, podpíšeš smlouvičku na nějaký ten rok u Škofinu (byla akce -20tis při financování škofin) a jedeš domů novým vozem, já páč jsem kupoval skladovku jsem jel domů s novým za 3 dny od podepsání.  Akorád budu teď 3 roky každý měsíc na škofinek myslet a z těch 20ti co mi dali slevu jim vrátím (přeplatím) jen 17, tedy se jim ta sleva ani nevrátí. Nyní tedy už "jen" dva roky, páč auto už mám rok. Tak že NIC NENÍ NEMOŽNÉ  :kol-47:

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to já vím, však obě auta mám přes Škofin, jen nemám třeba těch 100 000 kč na základ. Jinak těch 5500 kč potom už bych asi dal na 5 let :) ale taky nemám důvod kupovat zatím nové auto, současná auta slouží dobře a větší není ještě potřeba. Pardon za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidis m2cubo? jsou i taci jako Jary7 mastnaci co doma rozbiji prasatko nebo vezmou kapesne a jdou rapida vysazet na drevo. Sranda to u me akontaci chteli jedine prevodem proto jsem musel ty 3 dny cekat. penize vselijak popresouvat po uctech i z prodeje predchoziho. Hold jinej prodejce jinej mrav. ale to jsme odbocili of spacebacka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já jsem dostal slevu 39 000 kč a platil jsem hotově, dokonce to chtěli v hotovosti zaplatit na salonu v pokladně nestačilo jim převodem.

 

Tak do toho bych asi nešel, to byla jedna z věcí, která mi hrozně vadila na autobazarech. V dnešní době manipulovat s víc než 50 000Kč v hotovosti mi přijde naprosto úchylný. Pokud teda nejsi mafián. Ani nevim, jak bych tolik peněz z banky vlastně dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napisem cenovu ponuku na obe vozidla s vyslednou cenou.

 

Skoda Rapid Spaceback 1,2 TSI 77kW Ambition + doplatky

Cennikova cena:  15 850 eur

Najnizsia kupna: 13 650 eur

 

Seat Leon 1,2 TSI 77kW Ecomotive Coool + doplatky

Kupna cena: 14 600 eur

 

Co ma naviac Leon oproti Rapidu Spaceback (okrem kvality a toho co tu bolo pisane) - zameriam sa cisto iba na vybavu.

 

-  kolenny airbag

- 16 elektrony 205/55 R16 ( rapid 15 elektrony 185R15)

- Kontrola tlaku v pneu

- Multifunkcny volant

- Alarm s vnutornou kontrolou priestoru

- Dotykovo ovladane farebne radio s CD a slot SD kartu a 6x repro

 

 

Len taku drobnost, co som si vsimol  na vyhrievanych sedadlach u oboch aut:  Rapid na nastavenie 2 stupne hriatia a Leon ma 3 stupne hriatia.

 

 

To uz je trochu extrem tu vytahovat Golfa, ze je drahsi. Opakujem este raz Golf - techniku Golfu 7 nedostane ani Rapid 3. Golf si ani zezasluzi ho tu tahat a porovnavat s niecim co ma spolocnu zakladnu strukturu sedaciek  s autom Citigo :kol-48:

 

Moja konfiguracia Rapidu Spaceback ak by stala 12 000 eur, tak nepoviem ani pol slova.

 

p.s.:

Skuste napisat na VW forum majitelom Golfu 7, ze Rapid je to iste v podani Skody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já jsem v celku klidnej diskutér, ale tohle už je vážně moc. Kdy konečně prosím přestanete srovnávat jablka s hruškama? Porovnáváš akční edici CoooL s normální edicí Rapida. Pokud už chceš s něčím ten CoooL srovnávat, tak srovnávej s akční edicí Fresh. Ta je viz můj předchozí příspěvek 11 775 EUR za 1.2 TSi 77kW verze Ambition Fresh.

Editováno: , autor: bill.jr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak do toho bych asi nešel, to byla jedna z věcí, která mi hrozně vadila na autobazarech. V dnešní době manipulovat s víc než 50 000Kč v hotovosti mi přijde naprosto úchylný. Pokud teda nejsi mafián. Ani nevim, jak bych tolik peněz z banky vlastně dostal.

 

Co je na tom divnýho vybrat v bance třeba 300- 400t. a zaplatit v hotovosti auto? A peníze třeba v normální bance dostaneš hned na pokladně, když se jedná o tak malou částku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem třeba hotovost měl, ale zaplatil jsem jen dvě třetiny a teď doplatím zbytek bez navýšení. Proč bych to platil celý, když ty peníze můžu zhodnotit. Předchozí auta jsem měl na pět let a musím říct, že splácení je otrava. To auto prostě omrzí a zestárne a splátky budou štvát. První auto jsem doplatil zbytek po třech letech, druhý po roce a na třetí jsem měl celou částku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem mladej člověk a manipulace s hotovostí mi už přijde zvláštní, ale je to takový zvyk tady na východě no. V Německu na malym městě platit v supermarketu 200EUR bankovkou si říká o to, aby na tebe zavolali policii. Jinak moje banka bohudík prakticky nemá pobočky. Ale je to OT a nepatří to sem, takže to nechme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bill.jr : 

 

Mozes byt uplne kludny, len pre zaujimavost tvoja narazka na to, ze to nemozes porovnavat je onicom. Tato akcia u Seatu trva u cca pol roka, tak isto aj Kia, Renault a dalsi vyrobcovia maju akcie a mna v konecnom vysledku zaujima, co kto ponukne. To, ze Skoda nie je schopna urobit akciu na model je len a len jej problem, ale asi to nepotrebuje. Nevadi mna ako zakaznika stratili naopak Seat ziskal.

 

p.s.:

 

Mas pravdu uz od zaciatku uvedenia na trh modelu Rapid  sa pletu jablka s hruskymi. Zacal s tym marketing vyrobcu tot vse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda akční nabídku má. Buď jsi můj příspěvek nečetl celý nebo už je mezi námi jazyková bariéra. Nabídka se jmenuje Fresh viz http://www.skoda-auto.cz/models/rapid-fresh a několikrát jsem jí tady citoval včetně cen. Také jsem říkal, že Ambition Fresh 1.2 TSi 77kW, splňuje tvojí podmínku "méně než 12 000€". Ceny si lze vyzkoušet například zde http://cc-cloud.skoda-auto.com/cze/cze/cs-cz  

 

Dále již v této diskusi nepokračuji, má to tu být o pomoci mezi majiteli a nikoliv o přesvědčování jiných diskutérů o svojí pravdě. To není nikomu k užitku. Díky a hodně šťastných kilometrů s tvým Leonem. 

Editováno: , autor: bill.jr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leon.... je postavený dobře, o tom není pochyb (díky koncernu). Karoserie pěkná (nejvíc v šedé metalíze, pastelové barvy jí moc nesluší,(subjektivní pohled)) a budíky pěkný i jemná grafika displeje ze starých A6, je příjemná. Měkčené platy potěší. Technika pod kapotou a převodovka stejná s koncernem (není co řešit). Ikdyž řazení mi přišlo celkem gumové (samozřejmě subjektivní pocit, aby houmr nechytal za slovo). Rozložení pedálů je stejné jako u Rapidu, jakoby divně posunuté doprava (hlavně plyn). Navigace stejně jako v Rapidu pomalá až zoufale. Středová část palubovky? ehm no nevím jestli se to povedlo. Sezení vzadu na tuhém a krátkém sedáku je taky průměr třídy. Zavazadlový prostor je průměr. A jeho konkurent? Golf, Octavia, A3...  Srovnávat s Rapidem jde taky, ale hlavní rivalové jsou jiní a ti Leona umí hezky zválcovat (zvlášť Golf a mateřské Audi). Ceny... akční modely dělají divy že, ale bez akčních balíčků je stejně leon jinde než Rapid. A jak jsem říkal LEON má jiné konkurenty a s těma by se měl srovnávat. Rapid má kamarády elysejský palác a 301

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se bude koukat na ceník a poměr co člověk dostane za danou cenu, tak vždycky bude dost jiných výhodnějších variant oproti Škodovce. Já nejdu vyloženě po poměru "cena / výbava", ale spíše srdcově, Rapid se mi moc líbí, na druhé straně se nebojím si z něj udělat i legraci. Samozřejmě má to své meze, kdybych nedostal od prodejce lákavou nabídku, ta momentální cena co leze z ceníku je i na mou srdcovku za Rapida moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr - jsi opravdu hodně zahleděný do svého Leona, že nedokážeš akceptovat i jiné názory a stále nám vnucuješ ten svůj. Stále dokola přesvědčuješ jak jsi dobře koupil. Není tu snad nikdo, kdo ti to nepřeje, ale tvé srovnání cen je nesmyslné. Při nastavení cenového limitu věř, že rapid vychází velmi dobře. Mrzí mě pokud to nechceš vidět. Pro mě není auto jen o výbavě nepotřebuji a nechci barevný panel rádia, 16 kola mám taky, na kontrolu tlaku mám přístroj ze Š120L případně kompresor a tak by se dalo pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkam. Moje banka pobočky v podstatě nemá a s pokladnou už vůbec ne. Takových je dnes poměrně dost. A mě to nechybí, protože je nepotřebuju. Pro mě je daleko důležitější třeba placení kartou po internetu, to používam pořád. Navíc bych se fakt sakra bál jít s takovym balíkem v kapse. Plus ta transakce není nikde řádně zaznamenaná, až na doklady v pokladně no. Ale to je jen můj osobní pocit a nikomu ho nenutím. Tolik k OT. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...