Přejít na obsah

Motor 1.2 HTP běží na 2 válce


Alan 07

Doporučené příspěvky

Nechtěl jsem zakládat nové téma, ale nenašel jsem odpověď. Mám 1,2 HTP 40 Kw najeto 35tkm. Auto je asi 1,5 roku staré. Asi tak 4x za poslední měsíc mi běželo na 2 válce. Stalo se mi to pokaždé, když jsem vycouvával z parkoviště na silnici cca 2 metry, pak při následném přeřazování ze zpátečky na 1. rychl. stupeň (ještě pořád vyšlápnutá spojka) běžel motor na 2 válce. Jakmile jsem pouštěl spojku a přidával plyn, abych se rozjel, tak se chytl a pak už to jede normálně. Stalo se to vždy při studeném startu a nebyla moc velká zima vždy tak kolem těch 0 až +5 stupňů. Auto jsem měl na vagu a nebyla zjištěna žádná závada. Demontoval jsem svíčky a zjistil, že jsou černé jak z diesela a mají odtrh tak 2 mm. Tady na foru jsem se dočetl, že origo svíčky NGK by měly vydržet 60tkm. Já najezdil zmiňovaných 35tkm a svíčky vypadaly, že už hodně přesluhujou, tak jsem je vyměnil za BOSCH(typ přesně nevím, ale kupoval jsem je přímo ve škodovce na tuto motorizaci) a dnes se mi stalo to samé. Auto jezdí převážně dlouhé trasy. Nevím kde může být chyba :huh: Nemáte někdo podobné zkušenosti?Nevíte někdo co s tím? Díky všem za rady....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem zakládat nové téma, ale nenašel jsem odpověď. Mám 1,2 HTP 40 Kw najeto 35tkm. Auto je asi 1,5 roku staré. Asi tak 4x za poslední měsíc mi běželo na 2 válce. Stalo se mi to pokaždé, když jsem vycouvával z parkoviště na silnici cca 2 metry, pak při následném přeřazování ze zpátečky na 1. rychl. stupeň (ještě pořád vyšlápnutá spojka) běžel motor na 2 válce. Jakmile jsem pouštěl spojku a přidával plyn, abych se rozjel, tak se chytl a pak už to jede normálně. Stalo se to vždy při studeném startu a nebyla moc velká zima vždy tak kolem těch 0 až +5 stupňů. Auto jsem měl na vagu a nebyla zjištěna žádná závada. Demontoval jsem svíčky a zjistil, že jsou černé jak z diesela a mají odtrh tak 2 mm. Tady na foru jsem se dočetl, že origo svíčky NGK by měly vydržet 60tkm. Já najezdil zmiňovaných 35tkm a svíčky vypadaly, že už hodně přesluhujou, tak jsem je vyměnil za BOSCH(typ přesně nevím, ale kupoval jsem je přímo ve škodovce na tuto motorizaci) a dnes se mi stalo to samé. Auto jezdí převážně dlouhé trasy. Nevím kde může být chyba :huh: Nemáte někdo podobné zkušenosti?Nevíte někdo co s tím? Díky všem za rady....

Kup originalni svicky, kdyz to bude porad delat, tak je mozna chyba na zapalovacim trafu, tyto zavady se stavaji i autum, ktere maji najeto treba i 2000km, zkus auto i poradne zahrat a projet, prohnat, ale mozna to bude tim zapalovacim trafem, to je vetsi pravdepodobnost. Na vagu by ti to melo napsat zavadu, ze ti to jede na dva valce a ktery valec nepracuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím dík za rady. Svíčky jsou origo, tak tam myslím problém není. Co se týče zapalovacího trafa to mě taky napadlo, ale zase by se objevila závada na vagu a tam nic nebylo. Nebo se rozsvítí kontrolka EPC. Navíc by byla špatně opálená jedna svíčka páč každej válec má svoje trafo, nebo ne? Svíčky byly všechny jako uhel a to po 35tkm je divný. Známej mi dal radu, že mám zkusit nějakej lepší benzín, protože je fakt, že jezdím převážně od Globus, Makro atd. Teď jsem natankoval u AB oil a od té doby začaly problémy. A slyšel jsem od více lidí, že už u AB oil měli problémy. Tím nechci říct, že je 100% problém díky palivu, které jsem tam natankoval. Zkusím pár nádrží od Shell, OMV, Aral... a pak se uvidí....Teď by stejně na nic ve škodovce nepřisli páč diagnostika nic nehlásí....Ten známej mi říkal, že bych to auto u nich musel nějakou dobu nechat a oni musí vystihnout okamžik kdy to dělá. Napojit vag.... ale to je na hrozně dlouho páč mi to za poslední měsíc udělalo asi 4x což při mém ježdění odpovídá zhruba 4x/2500km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou znamy pripady, kdy problemy zpusobovaly zapalovaci civky - spatna serie.

Nicmene, to by se skutecne projevilo jen na jedne svicce (pokud by nebyly spatne vsechny).

Zkus tankovat kvalitni benzin a sleduj situaci.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím. Jestli to bude benzínem, tak levnej už nikdy nenatankuju, protože ušetřený peníze ve finále zaplatím za svíčky atd. A hlavně benzín je snad jediná věc kterou diagnostika ještě odhalit nedokáže :D Určitě dám vědět jestli změna paliva pomohla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím dík za rady. Svíčky jsou origo, tak tam myslím problém není. Co se týče zapalovacího trafa to mě taky napadlo, ale zase by se objevila závada na vagu a tam nic nebylo. Nebo se rozsvítí kontrolka EPC. Navíc by byla špatně opálená jedna svíčka páč každej válec má svoje trafo, nebo ne? Svíčky byly všechny jako uhel a to po 35tkm je divný. Známej mi dal radu, že mám zkusit nějakej lepší benzín, protože je fakt, že jezdím převážně od Globus, Makro atd. Teď jsem natankoval u AB oil a od té doby začaly problémy. A slyšel jsem od více lidí, že už u AB oil měli problémy. Tím nechci říct, že je 100% problém díky palivu, které jsem tam natankoval. Zkusím pár nádrží od Shell, OMV, Aral... a pak se uvidí....Teď by stejně na nic ve škodovce nepřisli páč diagnostika nic nehlásí....Ten známej mi říkal, že bych to auto u nich musel nějakou dobu nechat a oni musí vystihnout okamžik kdy to dělá. Napojit vag.... ale to je na hrozně dlouho páč mi to za poslední měsíc udělalo asi 4x což při mém ježdění odpovídá zhruba 4x/2500km.

Tim benzinem to urcite nebude. V tom servisu by byla blbost ti to nechavat, protoze kdyz ti to hodi na vag hned po hlaseni zavady, tak to ne, ackoliv se ti tam nahlasi zavada, tak ridici jednotka tu zavadu ulozi jako sporadickou a pamatuje si ji, pak ti to v servisu vymazou, ale pozor, presto ze, vag zaznamena sporadickou zavadu, tak stejne, kdyz das otestovat to zarizeni co hlasi chybu, tak pri otestovani vsechno bezi a je to ok, ale presto to hlasi sporadickou zavadu, protoze ta chyba je ulozena v ridici jednotce, vag tu sporadickou zavadu nacte ale presto uz tu zavadu nemas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím dík za rady. Svíčky jsou origo, tak tam myslím problém není. Co se týče zapalovacího trafa to mě taky napadlo, ale zase by se objevila závada na vagu a tam nic nebylo. Nebo se rozsvítí kontrolka EPC. Navíc by byla špatně opálená jedna svíčka páč každej válec má svoje trafo, nebo ne? Svíčky byly všechny jako uhel a to po 35tkm je divný. Známej mi dal radu, že mám zkusit nějakej lepší benzín, protože je fakt, že jezdím převážně od Globus, Makro atd. Teď jsem natankoval u AB oil a od té doby začaly problémy. A slyšel jsem od více lidí, že už u AB oil měli problémy. Tím nechci říct, že je 100% problém díky palivu, které jsem tam natankoval. Zkusím pár nádrží od Shell, OMV, Aral... a pak se uvidí....Teď by stejně na nic ve škodovce nepřisli páč diagnostika nic nehlásí....Ten známej mi říkal, že bych to auto u nich musel nějakou dobu nechat a oni musí vystihnout okamžik kdy to dělá. Napojit vag.... ale to je na hrozně dlouho páč mi to za poslední měsíc udělalo asi 4x což při mém ježdění odpovídá zhruba 4x/2500km.

zalezi aky mas motor seriu. lebo bud mas zapalovacie trafo s ktoreho vedu kable ku svieckam alebo na kazdej sviecke je cievka.

podla mna ked sa to takto prejavuje ako pises naozaj skus tankovat lepsi benzin. ja by som na hypermarketovych a podobnych pumpach netankoval, nestoji to za usetrene prachy. k tym svieckam je naozaj interval 60tkm a ja som na nich najazdil 75tkm potom zacali problemy tak som ich vymenil. podla mna je to dost malo 35tkm a tak v cudu sviecky to ma trochu dlhsiu zivotnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikosar: Ja bych chtel byt stejnej jasnovidec jako ty.

Netvrdim, ze to je benzinem, ale je to nejjednodussi a nejlevnejsi prvni krok pri reseni problemu. Pokud bude zavada pretrvavat, pujde se v hledani dal...

Alan07: Kdyz se to po delsi dobu (a po vetsim mnozstvi ujetych km) neprojevi, zkus mrknout na svicky, jestli se jejich stav nejak zmenil - ziskaly zdravejsi barvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabie 1.2HTP maji na kazdou svicku zapalovaci trafo. Ty svicky se dost zanasi, pokum konas kratke jizdy a nepomuze ji cistit, musis bohuzel koupit novou, ale ver mi, ze to tim benzinem urcite nebude. Urcite, ze treba shell me kvalitnejsi benzin, ale kdyz natankujes v globusu, tak se nic nedeje, ale je nekdy dobre doprat motoru trochu lepsi benzin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som na hypermarketovych a podobnych pumpach netankoval, nestoji to za usetrene prachy.

Presne tak.

Ja beru benzin od zacatku jen u Shell a ted jsem presel z N95 na V-Power 95.

Rozdil 1,50 Kc na litru se sice nekomu muze jevit jako pomerne velky, ale jestli dam za nadrz 1200,- nebo 1270,- Kc, je mi jedno (vcera jsem tankoval 43 litru za 29,50 Kc/l. N95 byl za 27,90 Kc/l, Shell Mladá Boleslav).

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som na hypermarketovych a podobnych pumpach netankoval, nestoji to za usetrene prachy.

Presne tak.

Ja beru benzin od zacatku jen u Shell a ted jsem presel z N95 na V-Power 95.

Rozdil 1,50 Kc na litru se sice nekomu muze jevit jako pomerne velky, ale jestli dam za nadrz 1200,- nebo 1270,- Kc, je mi jedno (vcera jsem tankoval 43 litru za 29,50 Kc/l. N95 byl za 27,90 Kc/l, Shell Mladá Boleslav).

severni morava benzi, tedy u nas, benzin N95 26 Kc a nafta 27,90 Kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som na hypermarketovych a podobnych pumpach netankoval, nestoji to za usetrene prachy.

Presne tak.

Ja beru benzin od zacatku jen u Shell a ted jsem presel z N95 na V-Power 95.

Rozdil 1,50 Kc na litru se sice nekomu muze jevit jako pomerne velky, ale jestli dam za nadrz 1200,- nebo 1270,- Kc, je mi jedno (vcera jsem tankoval 43 litru za 29,50 Kc/l. N95 byl za 27,90 Kc/l, Shell Mladá Boleslav).

u nas v trencine na shellke je N95 za 35,90SK

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem měl podobnou závadu.První krok byl změna benzínu,pak jsem dal nové svíčky a sehnal z vrakáče starší zapalovací trafíčko a problém trval dál.Dal jsem to ke kámošovi,změřil tlaky a jeden válec za studena uplně mrtvej a za tepla se to zlepšilo.Jinak jsem měl najeto 23000 km.Když jsem viděl,jak je motor po tak málo kilometrech vyběhanej,tak jsem auto radši prodal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že se většina shodne na palivu. Je fakt, že jak Maverick uváděl je to nejjednodussi a nejlevnejsi prvni krok pri reseni mého problemu.Do stávající nádrže se "špatným" benzínem jsem ještě nalil přípravek od sonaxu, který čistí spalovací prostor, ventily... a zlepšuje hoření. Zatím vše O.K. Zítra mě čeká asi 50km po okolí bydliště a cesta do Prahy cca 210km, tak se mi snad podaří vyjet ten zbytek v nádrži a jak se budu vracet, tak první pořádná pumpa kterou potkám to jistí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem měl podobnou závadu.První krok byl změna benzínu,pak jsem dal nové svíčky a sehnal z vrakáče starší zapalovací trafíčko a problém trval dál.Dal jsem to ke kámošovi,změřil tlaky a jeden válec za studena uplně mrtvej a za tepla se to zlepšilo.Jinak jsem měl najeto 23000 km.Když jsem viděl,jak je motor po tak málo kilometrech vyběhanej,tak jsem auto radši prodal.

:o Sakra nestrašit.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě neznamená že když je prdlej ventil tak je motor vyběhlej...

To by ses asi divil,jak dokáže vypadat motor po 25000 Km.Dost mě překvapilo,jaká byla třeba vůle vačky atd.Samozřejmě to klidně může být jen tím benzínem,ale tomu se mi nechce moc věřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...