Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Alan 07

Motor 1.2 HTP běží na 2 válce

Doporučené příspěvky

stači repas hlavy ešte je šanca že to nebude žrať olej.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

To bych byl rád. jen bych uvítal tip na nějaký ten servis. Zkusím autorizák u nás ve městě, ale taky jsem se díval, že místní guru Cosby tu kdysi psal, že běžně dělají HTPčka a je ze Štramberku, což mám kousek.

Editováno na gloomik

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Před Vánocemi jsem dělal hlavu na manželky polu mělo to najeto 134 tkm a rozvody byly OK, takže jsem je nechal. Teď to má po opravě asi 5 tkm a zatím je to dobrý, olej to nebere. Před 14ti jsem dělal fabii s tímto motorem, měla najeto jen 52 tkm a motor uvnitř jak novej, jen výfukový ventil na prvním válci podpálenej. U toho pola to bylo na prostředním.

A jinak abys měl cenovou představu kolik opravdu stojí díly, tak repas hlavy stál 2500 kč. Jsou v tom nový vodítka, gufera a výfukový ventily, sací ventily jsou přebroušený a líznutá dosedací plocha. Těsnění hlavy, výfuku, sání, gufero kliky, šrouby hlavy vše Elring a šroub řemenice kliky Svag přijde v Elitu po běžný slevě na cca 1500 kč.

Jo a rozvody se nechají koupit na Cardu za nějakých 1800 kč: https://www.autodily-cardo.cz/_nove/sada-rozvodoveho-retezu-fai-autoparts-tck10/

Demontáž a montáž hlavy se dá v pohodě zvládnout za nějakých 8 - 9 hodin a na vše je celkem pěkný přístup. Taková výměna vlnovce výfuku na O1 TDI 4x4 je daleko větší oser….

Editováno na Jarda-k

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky Jardo, za vyčerpávající odpověď. Mít prostory, nářadí a odvahu, tak se do toho možná pustím, ale na autě zvládnu maximálně vyměnit olej. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ale to si vyžaduje nejake skusenosti nestači garaž a vercajg :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemáš za co, jen jsem koukal na tvoje starší příspěvky kde řešíš spotřebu oleje. Asi by v tvém případě nebylo od věci motor překroužkovat a honovací hlavou líznout válce. Je tu totiž slušná pravděpodobnost, že po opravě hlavy půjde spotřeba oleje ještě nahoru a to někdy značně jak ukazují zkušenosti jiných.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V předešlých příspěvcích jsem řešil mou fabii, která si vezme krapet oleje, ale pokud nevjedu na dálnici nebo ji netočím jak nějaký závoďák, tak je vše ok. Motor neškube, na emisích tenkrát prošla bez problémů, jen výkon se mi zdá krapet slabší, ale na moje 5km denní popojíždění stačí. Letos mě čeká stk, tak uvidíme.

Teď právě řeším fabii přítelkyně, která sice olej nežere, ale jinak vše ostatní je na houby. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak v tom případě by to mohlo být po opravě hlavy OK.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak hlásím, že hlava je po repasi a vyměněny i rozvody, ale mám z toho rozporuplné pocity. Než šla hlava na repas, tak se houpaly otáčky a při každém zhoupnutí auto krapet zavibrovalo. Teď se otáčky sice nehoupou, ale auto se na volnoběh mírně chvěje (vibruje). I rádio jsem vypínal, jestli se to chvění nepřenáší od reproduktorů a ono je to od motoru. Není to sice nic hrozného a kybychom neměli doma 2 fabie s htp, tak bych to možná ani neřešil, ale pokud sednu do druhé fabky, tak je to krapet něco jiného. Jinak se zdá být vše ok.

V den předání se opět rozsvítila kontrolka "motoru" a dle diag byla chyba P0130, což by měla být lambda (řada 1 sonda 1 elektrická závada v elektrickém obvodu), jenže kontrolka druhý den zhasla a tak se mám stavit, kdyby se zase rozsvítlila.

Nu, na internetu to asi nevyřeším, tak zkusím pojezdit a snad "si to sedne".

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se