Přejít na obsah

Motor 1.2 HTP běží na 2 válce


Alan 07

Doporučené příspěvky

Je to na 100 procent palivem..... Mel jsem stejny problem, a az kdyz se to objevilo u peti znamych, kteri tankovali u stejne benzinky( nejlevnejsi) benzin. Vsem se rozsvitila kontrolka vyfukovych plynu, jednomu dokonce klekl motor uplne, ja jsem nastesti vzdy pridaval aditiva..., a snad jsem ho tim zachranil... Po natankovani u jine benzinky, problem zmizel, a auto je O.k A u vsech, krome toho, co mu klekl uplne....( vsichni mame Fabii 1.2Htp 40 kw)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkoušel jsem brát benzin u mnoha pump a zatím se to začalo stávat u dvou Praze (jedna v Krči a druha v Bohnicích u Bauhasu). Nevím, jestli je to přímo díky benzínu, ale zkusím na čas brát jen u Agipky, kde mam na litr 40 haléřů slevu. Ale je pravda, ze třeba u Makra nebo Globus pumpy se mi to nestalo.

Je ale zvláštní, ze po vymazání chyb ve VAG kontrolka na par dní zmizela a pak se při jízdě zase objevila.

Ale i tak děkuji za radu. Ozvu se, jestli to pomohlo a kontrolka dala pokoj. :)

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahojte priatelia,takze fabia 1,2 40kw auto islo v nudzaku,dnes som ho nastartoval auto islo zasa na 2valce, tak som prehodil cievky medzi sebou nic sa nezmenilo,tak som zacal odpajat vstreky ked som odpojil prvy vstrek motor zdochol,ked druhy tiez a ked som odpojil treti tak auto islo stale na dva valce,cize chyba vo vstrekovaci tak ako pisala diagnostika,ale prehodil som vstreky medzi sebou treti vstrek som dal na poziciu cislo dva a dva som dal na treti,nastartoval som a auto islo krasne presiel som cca 6km,a auto zasa to iste tak som odpojil druhy vstrek ci auto pojde tak isto,ale ked som ho odpojil tak auto zdochlo,cize kde je chyba?
A diagnostika napisala len tuto zavadu.Tlaky su dobre.
Dakujem

post-90186-0-33549500-1446993669_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ciao chlapi, mam tak 1.2 47kw a tedka poslední dobou mi škube když stojim na místě.. při jízdě jakoby auto ztracelo na vteřinky výkon, ale pořád jede... podle toho co jsem prohlížel forum, se tenhle případ podobá úplně nejvíc.. předevčírem a včera se teda stalo to, že se najednou rozblikal motor, auto ztratilo totalně výkon a zastavilo se.. jelo asi nejspíš jen na dva.. jsou nové svíčky, cívky, vyčištěná klapka.. A pořád se cuká.. Na wagu to napsalo chybu 16687 Zjištěno zapalování vynechává.. Přijde mi, že tohle je ten samý případ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

VAG napsal, že první a třetí a nakonec teďka vynechává druhý válec.. přehazoval jsem vstřiky, odpojoval lambdu a stejně prostě jedu a najednou začne blikat motor a konečna.. takže to budou s největší pravděpodobností ventily, takže pujde hlava dolu, udělají se rozvody a prostě taková malá generálka motoru.. a bude klid..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

35-10 zapalovani 3 válec vynechava sporadicky - - zdravim panove nevite si nekdo radu s touhle chybou skousel jsem prohodit vstrikovaci ventily na svickach a porad to pise trojku mam vag na tabletu provedl nejaky test lambdy 1 a 2 co byly od kanalu 34 a vysly ok. Uz to mam rok a porad chybu mazu auto nekdy netahne startuju ho na nekolikrat jakoby strili do vyfuku az napotreti mi udrzi otacky. Mam lpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš VAG, sice jsem nikdy neviděl na tabletě, ale budiž, tak v měřených hodnotách je přímo skupina, která za jistých podmínek měří výpadky zapalovaní na jednotlivých válcích. Takže bych to zprovoznil a potom si pohrál s přehazováním cívek-svíček atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Mám škoda fabia 1,2 Htp 47 Kw rok 2006 BME najeto  93000 KM  Byl jsem  v servisu a tam řekli že je něco na druhém válci prý špatný spalování asi. Tlaky a vše bylo ok měnili i cívky mezi sebou a pořád druhý a občas prý třetí válec. V autech se nevyznám, proto píši sem. Vyměnil jsem zapalovací svíčky a pořád stejný. Když auto nechám stát v garaži a další den nastartuju tak chod motoru není pravidelný. ale asi po cca 20 sekundách je to v pohodě v servisu ty válce zjistili při zahřátém motoru Tak ted nevím co s tím do škodovky to dávát nechci to bude darda za zjištění co tomu je. Budu rád za rady. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...