Přejít na obsah

Hifi SUP1 instalace


SUP1

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak pánové, je čas na upgrade. Můj cíl je vyjížděčka 1din a pod to další 1din radio s procesorem

Z toho důvodu je na prodej moje 2din

Kdo chce, ať si přihodí. Mohu i namontovat a předvést, zatím je ještě v autě...

 

http://aukro.cz/2din-autoradio-jvc-kw-avx720-i3587236650.html

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak po dlouhé době konečně IVAnka doma.

Resp. Alpine IVA-D105R. A k tomu můj vysněný procesor a dokonce PXA-H701. Vynikající na tom je, že k té 701 nepotřebuji RUX, protože IVA ho umí ovládat.

Jelikož bude velká změna v kufru, ale až z jara, tak jsem radio napojil jen tak ze srandy narychlo na aktiv SINCHema. Co se týká kvality, poskočil jsem zase o krok vpřed. K procáku mám samozřejmě Ai-NET a optický kabel. Jediné, co mi trochu vadí, je podsvícení, které neladí, což se ale samozřejmě vyřeší

post-79770-0-35518200-1384157625_thumb.j

post-79770-0-25246600-1384157633_thumb.j

post-79770-0-11246200-1384157640_thumb.j

post-79770-0-80634000-1384157644_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nějak jsem to nějak nevydržel. Procesor namontován v kastlíku pro lékárničku. Padnul tam, jako by to bylo vymyšlené přímo pro Alpinu. Děkuji soudruhům v Kvasinách :kol-47:

Suma sumárum je výsledek takový, že auto má dva zesilovače dohromady kolem kilovaty RMS :kol-28:

Jelikož se jedná o SQ instalaci, tak zesíky jsou stažené asi na třetinu. Vše je v aktivním zapojení, čili žádné výhybky a veškeré frekvenční filtry, ekvalizér, časové korekce, atd atd atd ovládá procesor a to na každý jeden reproduktor zvlášť. Radio a procák je propojen optickým kabelem, čili odpadlo veškeré možné rušení signálů zvuku. Ovládání procáku taktéž obstarává radio přes Ai-net kabel

A teď nastává ten okamžik, kdy se bude ladit a ladit ladit, práce na několik desítek hodin, aby zvuk byl TOP.

Na jaře dojde k výměně subwooferu, který je svou velikostí a výkonem spíš určen na dB (tlakařinu).

Pro malou představu, jeho max hudební výkon je asi jako byste furt startovali (tedy odběr startéru), proto ty kabely s průřezem 53mm2 a proto je momentálně stažen na zesilovači. Pokud by někdo zkoušel na něj sahat, kovová membrána umí zlomit i prsty :kol-46:
No na jaře půjde z baráku a bude vyměnen za jiný.

A protože jsem furt nespokojený člověk, tak je furt co dělat, na jaře plánuji přestavbu kufru

post-79770-0-11802700-1384976381_thumb.j

post-79770-0-97768800-1384976385_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přepokládám, že má CANový konektor. Já mám necanový, tak mi to hlásí jen jednu závadu a to radio

I tak se asi budeš muset spokojit s tím, že to na VAGu chybové kody kolem Hi-Fi bude hlásit

Ale žádný strach, na funkci rostlináře to žádny vliv mít nebude :kol-28:

Prostě s audiem si můžeš hrát jak chceš co hrdlo ráčí a nic se Ti nezablokuje ani hlásit nic nebude, jen prostě VAGína bude vyhazovat chyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar, jasný, že se dělají.

Viděl jsem v akci ale jen na dvou autech

Třeba Kenwood (to je raketa):

http://www.revilohifi.cz/navigace/navigacni-jednotky/autoradio-kenwood-dnn-9230dab.html

Nebo čína dělá třeba za půlku (jak jinak)

Před pár lety jsem měl auto s počítačem v kufru, vpředu myš a klávesnici a na palubce monitor (taková recese v autě) :kol-32:

Spíš co vím, tak si kluci pohrávají s myšlenkou tabletu napojeného přes kejbl nebo bluetooth (to už nakousnul Doktorone)

Teď koukám, že už to napadlo i nějakého číňana dát to do výroby:

http://www.elektroo.cz/product/autoradio-android-tablet-pc-gps-navigace-dvb-t-televize-3g-wifi-bluetooth-handsfree-2-din-663/

Tady je pár experimentů v akci na youtube:

http://www.youtube.com/results?search_query=autoradio%20tablet%20&sm=3

 

Myslím, že možnost s tabletem je asi lepší.

A když už hraní s tím tabletem, další machovinka:

Blouetooth adaptér spojený s tabletem. S malým prográmkem v tabletu/mobilu to dokáže číst aktuální hodnoty z řídící jednotky, vyčíst a mazat chyby, atd:

http://www.conrad.cz/automobilovy-diagnosticky-skener-obd-ii-s-bluetooth.k645939

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normálně při prvnim propojení si na mobilu najdeš přes BT to rádio a spáruješ to, pak už se to bude dělat automaticky, je to super i na telefonování, mobil v kapse a je to spojený, no a pak na rádiu dáš funkci BT a v tu ránu je to spojený s telefonem, buď přez ovládání radia můžu projíždět hudební knihovnu v mobilu a nebo si na mobilu najedu třeba na youtube a hraje to, nebo to lze ještě spojit auxem, ale bez kabelů je to paráda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...