Přejít na obsah

original symphony - plně funkční - nehraje zvuk


Doporučené příspěvky

Čaute škodováci :)

prolezl jsem hromadu témat tady v autohifi, ale nenarazil jsem ani na trochu podobné téma. Mám problém s originál symphony radiem. Občas se stalo, že v průběhu jízdy přestal fičet zvuk. Radio šlo plně ovládat (hlasitos, radio/cd, basy všechno jak běžně), ale repro prostě nevydalo ani hlásku. Postačilo vytáhnout klíček, zamčít auto a zase odemčít a nastartovat. V tu chvíli zase vše fungovalo.
 

Takhle se to táhlo delší dobu až do dnes, kdy to vypadá, že rádio začalo stagnovat totálně. Po otočení klíčku kdy naběhne rádio jde slyšet slabé "bouchnutí" v zadních repro, jak do nich naběhne napětí. No ale zvuk žádný.. Nepomáhá už ani postup, který jsem popsal.. Ani po delší jízdě žádná změna..

 

Nevíte kde hledat chybu? Už jsem z toho zoufalej.

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute,

 

díky za návrhy. Vyměnit rádio nebo to otestovat na jiném, to může být trochu oříšek.. Jinak HF sada v autě nikdy montována nebyla a není ani ve výbavě z výroby. Asi po šestým startu si autoradio dalo říct a rozjelo se - na chvíli :D , pak ho to opět přešlo..

Nicméně byl jsem s tím na skok v autonově.Rovnou mě objednali na pátek, že se na to mrknou. Doporučili mi odpojit auto od baterie a po chvíli zase připojit. Zadat do rádia kód a mělo by se to dát do pořádku (pokud jde o nějakou chybu provozu).. Pokoušeli se mi to nějak vysvětlit - no moc jsem toho nepobral :D

 

Zkusím zítra vyzkoušet pár věcí popř. napíšu v pátek co vypadlo z verdiktu autorizáku.

 

Ještě jednou díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute,

 

tak záhada vyřešena :) . Dnes ráno jsem to odevzdával do autorizáku ať si s tím pohrajou. Nakonec chyba byla v tom, že předchozí majitel (a to už bude nějaká ta doba) se drbal v zadních repro. Když pominou, že je někdo špatně namontoval, protože neseděly jak mají - tak se drbal i v kabeláži. Reproduktory zapojil tak, že byly celou dobu ve zkratu..

 

Divili se, že to fungovalo takovou dobu (rok a půl) naprosto v pořádku a projevovalo se to až nyní. Když tak nějak opíšu ty základní postupy z faktury:

 

Autorádio - demontáž, montáž - kontrola

F. vyhledávaní závad elektroinstalace - řízená

výplň zadních dveří a reproduktory - demontáž, montáž

Oprava centrální elektroinstalace vozu - zadní reproduktory

Pomocný materiál a dlouhej výpis..

 

Ve své podstatě maj tady fakt hodně pomocnýho materiálu.. Několik šroubků a konektory a ještě cosi..

 

--------------------------------------------------------------------------------

Toť slíbená odpověď jak to dopadlo. Snad to někomu pomůže v čem hledat, když se s něčím takovým setká.

 

Já ještě jednou díky za veškeré návrhy kde hledat po "vlastní" trase :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Sice po dlouhé době, ale každopádně díky za popis . Měl jsem úplně stejný problém a dnes jsem dal na radu a přesně to samé. Zadní repro zapojené nějakým expertem :-) 

došel jsem až ke koupi nového rádia a teď ho mohu zase prodat , už vše funguje jak má. 

Ještě jednou díky za super popis

 

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...