Přejít na obsah

Original kola v TP


Angel@Devil

Doporučené příspěvky

to je zajimavy. v katologu co mam.jsou vsechny rozmery pro vsechny motorizace a tenhle ne, ani v TP to neni, bych se nedivil, kdyby to meli blbe.

sypu si popel nahlavu, blbe jsem se dival, silnejsi 1.2, 1.4 a 1.6 TDI maji rozmer 195/55 R15

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proboha proč tam u 15tek nedaj nejrozšířenější a nejlevnější rozměr šířky pneu 195/60-65 :( (asi pro to že bych měl o 0,21398634 litru větší spotřebu) :D

Protože by měly o dost větší obvod. Rapid vychází z Fabie, tak tam holt jsou pneu než u Oktávky. 

Editováno: , autor: Tycoon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se píše i pro Toledo:  "...pneumatiky 195/55 R15 pro motory s výkonem 77 kW/105 k a vyšším"

http://www.autoweb.cz/seat-toledo-ceske-ceny-a-co-na-to-skoda-rapid/

...

No jo no, člověk si koupí pneu na Rapida od Škodovky a pak zjistí, že je nemá v TP :kol-33:  

Že se povolené rozměry pneu liší podle motorizací, to není nic divného. Divné je pouze to, pokud to neví autorizovaný servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete ještě napsat počet šroubů a rozteč, víte někdo? Předpokládám 5x112mm, ale nevím středovou díru. Pokud by někdo věděl, dejte info. Třeba se to bude někdy někomu hodit.

 

Pak bych to asi celé shrnul do svého prvního příspěvku, ať má každý hned na očích :)

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fáákt? :) Tak to by tam mohli jít kola z Octavie jen s jinýma gumama :) To by byla bomba, aspoň bych nemusel kupovat disky na zimu. Musím ještě někde ověřit.

 

EDIT:

odkaz na e-shop Škoda-Auto - zimní komplet za děsivou cenu, ale jasně napsán ráfek 6Jx15" ET38

 

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kola/kompletni-zimni-kolo-15-s-pneu-michelin-pro-vuz-rapid-cax195555taelx/0

 

A zde potvrzeno z jiné stránky:

 

http://www.pneumatiky.cz/ocelove-kolo-ocelove-kolo-7760-5x100-6j-x-15-cb57-et38.html

 

Opravdu bude rozteč 5x100.

 

Tak spokojenost :) To potěší.

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pořád jsem byl na vážkách jestli si místo 15tek nepořídit ty 16ky když se za to připlácí jen 3300 ale cena pneu je úplně někde jinde (min. o 1tis na kolo víc.)..on sám o sobě i ten rozměr 195/55 R15 je úplně na houby a 185/60 je sice trochu levnější ale hrůza...doufám že z výroby tam bude 195/55 aspoň (což nebudou).... ...

 

Jinak ty plecháče 15ky se dají sehnat třeba za 980kč/ks  http://shop.bestdrive.cz/plechovy-disk/kfz-plechovy-disk-6jx15-5x100-et38-57mm-7760

 

ohledně ceny zimní sady na škoda příslušenství...to snad ani nezaslouží komentář....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

1.2 TSi 77 kw

 

Origoš 15" 6J X 15 ET 38 : 185/60 R15 84H

Jinak tam můžu dát kola:

6J X 15 ET 38 : 195/55 R15 85H

7J X 16 ET 46 : 215/45 R16 86H

7J X 17 ET 46 : 215/40 R17 87H

moje prace :)

8J X 18 ET 46 : 215/35/R18 87H

 

nutno na ty 18tky ,typový list , schválení technikem "K" a pak na dopravku dopsat kola do TP , cena ravky 24 tisic 2 tisíce typový list poplatek na dopravce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jinak pokud zajde te do solidní firmy co prodává ravky , tak vám poradí co a jak , a pokud u nich koupíte rafky tak pokud nejsou v TP tak vám dodají typový list a řeknou co dal !

 

na rapida jde dopsat do TP nebud rozepisovat kopmplet znečení kol ! prumněr 15" 16" 17" 18" šiře od 6J 7J 8J , ET neřeknu přesně ale kola nesmí "přelizat" přez blatníky ! mužou být zaroven z blatniky !  pokud chcete dopsat kola do TP tak pořebujete : typový list/ schvalení technikem K na technicke/ a pak na dopravku dopsat kola !

 

jediny kdo je vulgarni seš ty , ja jsem napsal svuj nazor na odělení homologaci škoda ! a na to trvám ! pokud se ti to nelíbí tak si hod mašli , je mi to fuk

Editováno: , autor: vikyviky
Zklidni to! Žádné vulgarizmy tady nebudu trpět a proto jsem příspěvek upravil do slušné formy. A to platí i pro následné příspěvky. Jestli to neumíš napsat slušnou formou,tak máš smůlu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

M_ike: To o GreenTecu samozřejmě vím, ale je to tak jediná "vazba", dle které toto nějak nelogicky spojuji. Opravdu jsem koukal pořádně ... ty dva záznamy mi už vysvětlili (přední a zadní náprava), ale v dalších mám jen úplné znění verze a záznamy #12 a #14 (při tažném a bez GPS antény).

 

Nemohl by někdo ověřit to číslo verze někde? Zprávu prosím, už jsem opravdu zoufalý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den pane XY. Lze na Rapida namontovat pneumatiky rozměru 195/55 R15 85H, ráfek 6J x 15 ET38? Motorizace 1.2 63kW. Děkuji za odpověď. Miklisek

Vážený pane Miklisku, kombinace pneumatik a ráfků v povolených rozměrech konkrétního automobilu najdete ve velkém Technickém průkazu.
S pozdravem XY

Dobrý den.Ano to vím, šlo mi spíše o to, zda je toto povolená alternativa, která by se případně nechala zapsat to TP na STK. Jde o to, zda je to ŠA povoleno, či nikoliv. Prosím předejte e-mail homologačnímu oddělení ŠA. Děkuji předem. S pozdravem Miklisek

Vážený pane Miklisku, pro uvedenou motorizaci, vozidla s číslem podvozku TMBAM6NH5........., jsou povoleny níže přiložené kombinace kol a pneumatik.
Jakákoliv jiná kombinace není výrobním závodem schválena a proto ji nelze ani dodatečně do dokladů k vozidlu doplnit. Na Vaše přání předáváme Váš e-mail příslušnému oddělení naší firmy k informaci. S pozdravem XY

 

Povolené kombinace kol a pneumatik pro 1,2 l / 55 kW MPI 1,2 l / 63kW TSI
175/70 R14 84 T; 5J x 14 H2 ET 35
185/60 R15 84 T; 6J x 15 H2 ET38
215/45 R16 86 T; 7J x 16 H2 ET46
215/40 R17 87 T; 7J x 17 H2 ET46

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...