Přejít na obsah

Stahovani el oken - okno se vraci


plazboz

Doporučené příspěvky

Ani, já jsem to neměl bourané.

nevím, kolik odpovídá otáčka kolečka , jestli je to 1/3 pohybu okna, ale ... ano souhlasí to s tím, že drobným posunutím okna, jsme si vyrobil další zastávku okna směrem nahoru.

odpor, jestli to má, to nevím, ale zkoušeli jsme je při zasouvání, pomáhat tahat rukama nahoru...  a nepomohlo.

 

zítra pojedu na vrakoviště, a sand budu mít štěstí a budou tam mít ten motorek i s jednotkou na O2 :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z té periody by se mělo dát odvodit, kde je problém a pokud se to motorkem "posune", tak by nemusela být závada ve stahovače. Stálo by za to motorek vyndat, otočit s ním o půl otáčky a vrátit. Pokud se to bude sekat ve stejných polohách, tak to motorkem (elektronikou) není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wittmann

Jestli je to tak jak píšeš, to tedy znamená, že není na chybě motorek, ale asi nějaké načasování..  

takže zkusím tedy okno nechat v poloze zavřené, a odpojím baterku...   a uvidím....  zda to pmůže a jestli neé, tak to zkusím obráceně.

stáhnu okno dolů a vypnu a odpojím baterku....   a pak uvidím. co se stane.

každopádně....   motorem ani řídící jednotku motorku jsem nestihl v pátek zajistit, takže zkusím v ponedělí , či v úterý. :-)

 

pokus od Wittmanna vyzkouším. :-)

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď nevím, jsetli jsi mě pochopil - to "načasování", může být dané chybou v převodech - a to buď ve stahovačce, nebo v převodovce motorku. Takže pokud se to časování posunulu po demontáži motorku, tak máš indicii, že by to tím motorkem mohlo být.

Akorát, že u tebe je divné to zastavování (bez sjetí dolu) - to spíše vypadá na výpadek v komunikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dolů to sjede úplně v pohodě.

bez zaškubnutí, mylsím, že to poslouchá, jak na první , tak i na druhou polohu...   tzn, sjede, jen o kousek, ... a nebo sjede až dolů.

ale je jen problém s tím, vytahováním okna.

Dnes jsem byl na vrakáči.  dostal jsem na test, jeden motorek, ale dle čísel to není přesný typ i přesný typ jednotky....  tak to vyzkouším a uvidím. (dostanu se k tomu asi ve středu, takže dám pak vědět. :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže hlásím opraveno.

Nakonec jsem hned první motorrek z vrakovište, připojil a okýnko stahovalo jak dolů, tak i nahoru.

pak jsem jej dlouhými stisky naučil...   zajel nahoru a sjet dolů a pak na třetím otevření už motorek pracoval, tak jak má,

dveře už jsou v pořádku...

ještě zaplatit na vrakovišti cenu za motorek a hotovo.

díky za tipy (pokušel jsem se dělat vše pro to, abych nemusel roznýtovat plechový kryt.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobnou zkušenost z minulosti takovou, že problém byl ve špatném mechanismu stahovačky. Byl tam příliš velký odpor a okno se trošku vzpříčilo, kde motor má ochranu proti přetížení a nedojížděl do koncových poloh (hlavně nahoru). Celé to skončilo tím, že v tom převodu jednoho dne prasklo plastové kolečko a přestalo to stahovat. Koupil jsem novou stahovačku, přehodil motorek a řj a fungovalo to jako nikdy předtím. Doporučuji promazávat vedení stahovačky dobrým mazivem. Musí to chodit lehce. Za ty roky provozu tam protéká voda a zhoršuje provozní způsobilost. Také se tam používaly plastové upínky skla, které vlivem tepla praskaly a docházelo také k výpadkům. Druhovýroba už měla ty upínky kovové.

Odesláno z mého YAL-L41 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, cayc napsal:

len problem je, ak hladas motorcek, ktory podporuje aj sklapanie zrkadiel a osvetlenie je to riadna palka, cca 100eur

 

Tohle není funkce motorku, ale ŘJ, která je na něm nacvaknutá. ŘJ můžeš nechat původní. Mě samotný motorek vyšel na 300,- Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, cayc napsal:

len problem je, ak hladas motorcek, ktory podporuje aj sklapanie zrkadiel a osvetlenie je to riadna palka, cca 100eur

Tak tedy, máš pravdu v tom, že jsem nezkoušel přes DO zamknout a pak Odemknout auto (a přidržením talčítka Do i stažení oken), ale tak nějak jsem předpokládal, že to půjde.

Díky tomu to hned zítra vzkouším.

... a pak podám zprávu...

PS: když jsem přivezl  motorek i s jednotkou ze vrakoviště, tak jsem to jen celé přehodil a zacvaknul konektory.  a ono to fungovalo.  takže jsem předpokládal, že to je O.K. dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Tak jsme zpět a odzoušel jsem okno přes DO.

Je to špatné....    s otevřeným oknem se při zamknutí přes DO okno nezavře (pro kontrolu jsem měl obě přední okna stažené o 10 cm)

nezavřelo se okno  ani přes strčený klíč ve dveřích a přidržením v poloze zavřeno.

takže .. jestli je chyba v jednotce u motorku...  tak budu muset opět rozdělat dveře, přehodit jednotku na motorku a opět vyzkoušet celý postup.... a nakonec zjistím, že chyba asi bude v té jednotce toho motorku.....   no uvidíme.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Mozem sa opytat mam na O2 vsetky okna v elektrike. Okno na spolujazdcovej strane vpredu mi z vodicovej strany ide iba stiahnut avsak ak ho chcem zdvyhnut nereaguje a nejde to. Musim ho zdvihnut iba zo spolujazdcovej strany avsak tam je tiez hacik vtom ze musim ho zatvarat dotukavanim lebo ak dlhsie podrzim gombik vzdy mi okno spadne naspat dole. Viete mi poradit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, řeším stejný problém. Okno se zaseklo vždy v 1/3 a pak ve 2/3, na automat se vracelo dolů, parkrát se seklo úplně. Vyměnil jsem stahovačku, problém se nevyřešil. Poté jsem vyměnil ozubené kolo v motorku, chvíli fungovalo a po týdnu bylo opět sjeté. Sehnal jsem tedy nový motorek a vyměnil to celé kromě řídící jednotky. Problém vyřešen asi na dva měsíce a nyní už nejde opět stáhnout vůbec. Ze začátku bylo slyšet, jak to jde přes zuby. Měněna nebyla jen řídicí jednotka… 

 

Hodně štěstí všem v řešení.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zrovna řeším to samý. 

 Akorát mě se okno sekne v 1/3 a už nejde ani nahoru ani dolů.. 

Když jsem vyměnil motorky z levých a pravých dveří, najednou okno jelo krásně. Samozřejmě zase nefungovalo to levé.. 

 Takže určitě to bude motorkem. 

Takže jsou na stole dvě varianty,

 Vyčistit motorek a doufat, nebo koupit z vrakáče druhej. 

 Každopádně k tomu ještě musím přiložit levou stahovačku jelikož jsem při vracení motorku zpět do levých dveří nějakým zázrakem vytlačil to ozubené kolo stahovačky do dveří a celé se mi to tam rozsypalo.. 

 Takže teď mám nefunkční okna dvě. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...