Přejít na obsah

Přední tlumiče - výměna


Patrik088

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

 

mám dotaz ohledně ceny, zda je adekvátní nebo přemrštěná. 

 

Jelikož mi teče přední levý tlumič a musím automaticky vyměnit oba přední. 

 

Mám nabídku následující: 

 

Tlumič SACHS 45€/kus,

uložení,dorazy, manžety a ložiska značky SACHS komplet za 55€ za obě strany 

a poslední položka za práci za 50€.

 

Celá výměna vyjde na 195 €. Je to dobré, nebo byste poradili něco jiného.

 

Přivítám jakékoliv komentáře.

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ja by som mal otazocku... Mam Octavku II 4x4, 300k km a povodne tlmice a uz to klepe jedna radost, takze planujem vymenu. Ked sa to ale bude menit, zaroven s tym by som chcel vymenit aj ine diely podvozku, co by ste odporucili, aby sa menilo? Jednoducho co by ste vy menili pri takomto najazde km? Nejake silentbloky atd, pripadne cisla dielov by boli fajn, rad by som si to sam objednal a dal vymenit ;)

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

A bouchame zvesela dal....

vymenene predok+zadok: kosti, dorazy, tlmice, v predu ulozenie tlmicov...

tie silentbloky su tam ak sa nemylim dva na kazdom ramene, alebo nie? .... nejde mi do hlavy, ze by bolo tymi silentblokmi, ked som mal dole  tehlicu (tak sa to myslim vola, na com je pripevneny strmen brzdy atd) tak ramena drzali dost pevne...ale je mozne, ze pri jazde sa to sprava inak... moze to robit stabilizator a jeho ulozenie? Resp. co ine by to este mohlo byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak pani, VELKE VDAKA za rady :) vymenete tie dva predne silentbloky a tiez "pryzove luzka" na oboch ramenach... prvotny pocit pozitivny, dufam, ze to uz bude lepsie ako to bolo :D ... kedze som kutil, spolu s otcom (podaval kluce :D ) sme to zvladli doma, postupovali me podla dielenskej prirucky, akurat vylisovat a zasa nalisovat tie nove gumy do ramiem bol porod, hlavne prve, ked som nevedel ako moc mozem tlacit, mal som pocit, ze mozem utrhnut ten stred cez co ide skrutka, ale podarilo sa :) ... samozrejme, este sa musi ist na geometriu, navyse pred mesiacom som chytil dobru jamu na pravu stranu a ked som bol pod autom vsimol som si, ako som mal celu napravnicu na pravej strane o par mm posunutu dozadu (podla zaspinenia) a tiez mam volant mierne vytoceny doprava, ked chcem ist rovno :(

Dalsi ciel je ceknut prevodovku, je do 4x4 6q, asi sa podcenila dvojhmota (menena pri 300k) a mam z tej prevodovky neprijemny pocit. 1 a spiatocka zaitla bez problemov, ale pri jazde sa mi zda, ze z nej idu divne pazvuky a nemam pocit, ze by to bol znamy problem s hardyspojkou :( ... uvidime :)

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pani, VELKE VDAKA za rady :) vymenete tie dva predne silentbloky a tiez "pryzove luzka" na oboch ramenach... prvotny pocit pozitivny, dufam, ze to uz bude lepsie ako to bolo :D ... kedze som kutil, spolu s otcom (podaval kluce :D ) sme to zvladli doma, postupovali me podla dielenskej prirucky, akurat vylisovat a zasa nalisovat tie nove gumy do ramiem bol porod, hlavne prve, ked som nevedel ako moc mozem tlacit, mal som pocit, ze mozem utrhnut ten stred cez co ide skrutka, ale podarilo sa :) ... samozrejme, este sa musi ist na geometriu, navyse pred mesiacom som chytil dobru jamu na pravu stranu a ked som bol pod autom vsimol som si, ako som mal celu napravnicu na pravej strane o par mm posunutu dozadu (podla zaspinenia) a tiez mam volant mierne vytoceny doprava, ked chcem ist rovno :(

Dalsi ciel je ceknut prevodovku, je do 4x4 6q, asi sa podcenila dvojhmota (menena pri 300k) a mam z tej prevodovky neprijemny pocit. 1 a spiatocka zaitla bez problemov, ale pri jazde sa mi zda, ze z nej idu divne pazvuky a nemam pocit, ze by to bol znamy problem s hardyspojkou :( ... uvidime :)

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj Oktávkáři,měl bych takový dotaz.Mám stoprocentně odjeté tlumiče,no co bych taky po 240 000 chtěl,koupím,není problém,ale na tlumičích vpředu i vzadu jsou ty gumové dorazy(říkají tomu pryžová tlumící jednotka),no a ty se vyrábí v několika délkách,a tak bych potřeboval poradit,kolik milimetrů má ten doraz na délku mít a to jak vpředu tak vzadu.Je mi jasné,že by pomohlo po demontáži změřit a objednat,ale za prvé to zdržuje a za druhé minimálně vzadu už se dávno vypařily :kol-28: .tak Vás prosím o radu,protože předpokládám,že víc hlav víc ví.Mám Škoda Octavia Combi 1,9 TDI PD r.v.2006/9měsíc (pohon předek,77kW),přední tlumiče mají 50mm průměr.

Předem díky. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zadné :

pre štandartný podvozok a podvozok pre špatné cesty - dĺžka 133mm

pre športový podvozok - 118mm

 

predné:

pre športový podvozok - 55mm

pre štandartný podvozok - 70mm

pre špatné cesty - 90mm

 

inak všetko sa odvíja od PR čísiel podvozku,čiže platí čo napísal suri. .... VINko v ŠA a máš to na 100% ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim zacal mi tiect zadny tlmic a rozmyslam ze uz by som vymenil vsetky, vsak su tak originaly a uz mam nabehane 176 000km, chcem sa opytat mam 1.9TDI, 2005 rok, neviem aky priemer maju predne tlmice, da sa to nejako zmerat? keby zmeram piestnicu alebo cely tlmic? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V 4. 4. 2014 na 22:56, Pepa007 napsal:

 

 

Není to tak jednoduché jak píšeš a posíláš špatné odkazy. Octavia 2 má označení 1Z nikoli 1U. 1U je Octavia 1 a ta má úplně jiné tlumiče, které nejsou shodné s octavii 2. Octavia II stejně jako Golf 5, Touran atd se v předu dělal s dvěma typy tlumičů. Jeden typ má průmér 50 a druhý 55mm. Ani škodovka ani VW nemaj žádný klíč kde je 50 a kde 55mm, prostě to dávali v určitých sériích a nelze na to spoléhat. Ten průměr tlumiče je jiný pouze na předku nikoli na zadku. Na zadku jsou stejné tlumiče ať tam máte jakýkoliv motor / kastli.

 

Jiný rozdíl než v tom průměru není viz:

https://tatechnix.cz/45438-sada-2ks-prednich-tlumicu-pro-skoda-octavia-1z-50mm-streetstar-4250570624540.html

https://tatechnix.cz/45453-sada-2ks-prednich-tlumicu-pro-skoda-octavia-1z-55mm-streetstar-4250570624557.html

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však hrubý tlmič majú autá s veľkými brzdami a 4 dierovým ložiskom , tenký tlmič majú malé brzdy FSIII a trojdierové ložisko , aspoň v tom som žil ... 

 

a to že druhoška rozlišuje len hrubý a tenký tlmič a nerieši benzín a diesel , paket na špatné cesty , športový podvozok , to svedčí o tom že je to len nejaký blbý univerzál , ktorý by som na aute nechcel ... ale kto chce kam ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...