Přejít na obsah

Přední tlumiče - výměna


Patrik088

Doporučené příspěvky

Není to tak jednoduché jak píšeš a posíláš špatné odkazy. Octavia 2 má označení 1Z nikoli 1U. 1U je Octavia 1 a ta má úplně jiné tlumiče, které nejsou shodné s octavii 2. Octavia II stejně jako Golf 5,

Touran atd se v předu dělal s dvěma typy tlumičů. Jeden typ má průmér 50 a druhý 55mm. Ani škodovka ani VW nemaj žádný klíč kde je 50 a kde 55mm, prostě to dávali v určitých sériích a nelze na to spoléhat. Ten průměr tlumiče je jiný pouze na předku nikoli na zadku. Na zadku jsou stejné tlumiče ať tam máte jakýkoliv motor / kastli.

Jiný rozdíl než v tom průměru není viz:

http://tatechnix.cz/45438-sada-2ks-prednich-tlumicu-pro-skoda-octavia-1z-50mm-streetstar-4250570624540.html

http://tatechnix.cz/45453-sada-2ks-prednich-tlumicu-pro-skoda-octavia-1z-55mm-streetstar-4250570624557.html

Co to meles za nesmysly je spousta druhu tlumicu a take podvozku velmi zalezi ma vin cisla vozu bavim se o originalnich tlumicich a ne.o pseudotuningu ta technik apod.

Editováno: , autor: chipmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, prdla mi pružina na předku, tak se chystám na výměnu, při jednom bych asi už vyměnil i tlumiče, i když zatím vypadají v pohodě, najeto necelých 200 000 km.

Nevíte někdo, kdo vyrábí toto? Je fajn, že je tam vše i s uložením.

 http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp8qMjTdQz5b5PiRx+odldKVoHHzZJwtZBwBVNWVZ1KaSXtImu16mD1cquVUsdQIptuIDl+3VnD0BnwT0sJuP9NoyT2bkpOF09+1zenkMmKrjJTUiuvrlvFuCXLRKyuPsDyIHiY4iWguGZfigNyRgRTzlpMnwpKOhcJWL/V9lRYpN

 

1.9 TDI 77kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepa007: Máš s tímto obchodem nějaké zkušenosti? Mají celkem dobré ceny, ale mám strach to objednávat z netu, nevím přesně co tam bude všechno třeba, ať neobjednám něco špatně.

 

Aha koukám, že je z Karviné, to mám za rohem :)

Editováno: , autor: Birkin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jako zásilkový možná super, ale jako osobní odběr na hovno.....byl jsem si tam 2x vyzvednout zboží a vždy jsem se zařekl, že už tam nepůjdu.

Že si to nechám raději poslat. Takové arogantní chování k zákazníkovi se málokde vidí a není to jen můj názor....namachrovani až na půdu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Super díky :). A ještě podle čeho vybrat dorazy? Jsou na výběr 70 a 55 mm, tak jsem zase ztracen. 

 

Budu teda měnit: přední tlumiče, dorazy, manžety a horní uložení. Mám vyměnit ještě něco k tomu, když už to bude dole (třeba preventivně)?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlmiče + axiály + vrchné uloženie a skrutky , manžety a dorazy nemá význam meniť , nič im nebude ... na úkor toho by som išiel do originál tlmičov podľa ETKy , nie do tých náhrad ktoré rozdelujú len priemer 50/55mm a iné nič , neriešia športový /normál/ paket na špatné cesty podvozok , neriešia benzín x diesel ani rôzne motorizácie , neriešia sedan vs combi a sú to len proste tvrdé sprosté univerzály , ako niekomu to stačí , ale niekto sa zase chce na auto spoľahnúť  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak přední tlumiče vyměněny :). Jízda je teď úplně o něčem jiném. Největší problém byl, že se nám utrhly šrouby na levém kulovém čepu. Jinak výměna více méně bez problému. 

 

Samotné tlumiče byly po smrti (nájezd cca 130t km), do poloviny stlačení úplně mrtvé (bez odporu).

Překvapilo nás, že horní uložení bylo prakticky bez opotřebění, ale vyměnil jsem za nové. Dorazy byly mírně popraskané, v příčném směru hodně měkké, ale ve směru stlačení tlumiče kladly stejný odpor, jako nové.

 

Výměna nakonec zahrnovala: tlumiče (Bilstein průměr 50 mm), komplet horní uložení s axiálním ložiskem, dorazy a nové šrouby.

 

Žádnou další fotku z výměny nemám, tak aspoň tohle, ať příspěvek není tak suchý :)

post-86122-0-43953300-1430051323_thumb.j

Editováno: , autor: Gregy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...