Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 TDI CR 77 kW


rachal

Doporučené příspěvky

Tak píšu dle vlastní zkušenosti...nevím jak je to ve Val. Meziříčí...ač jsem do autorizáku nikdy nechodil, v posledních letech jsem tam byl několikrát velmi spokojen jak s přístupem tak s cenou (!) Rozvody mi dělali mj. také....

Na kolik tě ty rozvody asi vyšli?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím chlapci, 

 

lámu si hlavu s průměrnou spotřebou u 1.6 TDI. Dle výrobce někde kolem 4,5 l/100 km, nepletu-li se, já se však nikdy nedostanu pod nějakých 5,4, spíš víc - kolem 6. Přitom se opravdu snažím aby spotřeba byla co nejnižší. Jak jste na tom Vy? Je možný že je někde něco špatně? Případně co? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to skutečná (spočítaná) spotřeba nebo dle PC?  PC většinou neukazuje úplně přesně, ale dá se nechat v servisu přenastavit. Ta spotřeba je třeba na popojíždění po městě reálná, ale pokud pominu město a dálnice, tak při normální jízdě mimi město se musíš pod 5l s přehledem dostat. Je ale pravda, že každý motor je jiný. Kolik máš najeto, sedlo si to už? Já mam stejný motor a zkušenost, že po 30tkm mi šla spotřeba dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto mám rok, kupoval jsem ho v 65000, teď mám cca 85000 aktuální průměrná spotřeba v počítači  je 5.7....nepamatuji se, že bych byl někdy pod 5. Jezdím takovou kombinaci, ale povětšinou okresky; z Prahy - západ do Prahy a zpět (tak 70% jízd je mimo Prahu přes vesnice). Při plný nádrži se do rozsvícení hladovýho oka většinou nedostanu přes ujetých 1000 km - podle mě dost málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co udava vyrobce neres a jezdi si podle toho, jak se ti dobre jezdi. Bohuzel jak uz zde zaznelo v soucasnosti jsou vyrobcem udavane spotreby zcela mimo realitu. Na rozdil od dob minulych, kdy slo uplne normalne jezdit s mnohem nizsi spotrebou nez vyrobce udaval.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je něco špatně. A to metodika měření pro automobilky.

 

Nebo ty jezdíš jen po válcích s dokonalým povrchem a kde stojíš na fleku a nemáš odpor vzduchu??

Já bych řekl, že ty válce simulují všechny jízdní odpory. Pokud by ne, tak už by bylo jednodušší (než nějaké válce) dát auto na špalky a nechat kola točit naprázdno ve vzduchu. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, mam combi, po okreskach sa mi podarilo ist raz dokonca za 4.3, ale to som sa vliekol v kolone za kamionom po rovine 90km/h. Na dialnici presne tak ako Radek. Vynimkou bola cesta do Alp, 4 os. a plny kufor - 5.3l priemer, asi kvoli castym tunelom, kde je tusim 100. Dlhodoby priemer mam tiez 5.6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...