Přejít na obsah

Brzdová kapalina


HjM

Doporučené příspěvky

Brzdovka - výměna - spojka .

Chtěl bych si svépomocí vyměnit brzdovku ve spojce. Roomster 1,2 TSI, 63 KW, r. v. 2015, 60 000 km. Dnes jsem na to koukal , ze shora i zespoda, a přístup k odvzdušńovacímu šroubu nic moc.. Otázka zní, jak se ke šroubu dostat, abych ho mohl povolovat, resp. utahovat ?  Co je potřeba všechno odmontovat, abych se ke šroubu dostal ?  Do servisu nejdu - špatné zkušenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lovosice-Jde to normálně rukou a nic kolem sundavat nemusim. Pokud nemáš ruku tlustou jak stehno u nohy tak se tam v klidu naskládáš. Nasadíš hadičku protáhlou uřízlým očkovým klíčem-myslim 12mm a za použití né tak velký síly (materiál pracovního spojkovýho válce i odvzdušňovacího šroubu je plast) to povolíš a můžeš začít s pomocníkem kmitat.

V mém případě jsem si nechal na laseru vyypálit ozubený kolečko s vnitřní šestihranou dírou místo toho uřízlýho očkovýho klíče.

Takže u mě ani tak nebyl problém se tam dostat, ale stát u toho a jak dva trumberové s pomocníkem furt dokola opakovat: našlap, drž, našlap, drž, našlap, drž..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Jipol57, zdar Mr. Pavka,

díky za vaše rady. Dnes jsem měnil brzdovku ve spojce, bez pomocníka.  

1. Demontáž aku.

2. Demontáž vzduchového filtru. Byl to kapánek opruz s pružnýma sponama a stažení podtlakové hadičky. 

3. Přistup k odvzdušňováku na spojkovým valečku byl potom dobrý.

4. Potom už klasika. 3 x jsem stlačil rukou, zafixoval pedál, odpoustil, zavřel; 3x jsem stlačil, zafixoval pedál, odpoustil, zavřel ; celkem zopakoval asi 10 krát .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Omlouvám se. Jsem lempl. Pořád jsem se ještě k tej výměně kapaliny nedostal.

Ale určitě to do prázdnin dám.

Jak je to ale se životností brzdový kapaliny v originální neotevřenej lahvičce která ná na hrdle takovou tu natavenou hliníkovou vzduchotěsnou panenskou blánu.

Mám totiž nakoupený dvě litvovky brzdový kapaliny z minulýho roku kde je už teď datum spotřeby jaksi prošlej.

Vadí to moc?

IMG_20210510_191359.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyměněno. Ale pořád mi vrtá hlavou ta připomínka nebo rejpnutí od Martinak34 že je to polská výroba.

Měl bych se bát? Vyz fotka níže...

Kapalinu jsem ale kupoval v kamenným obchodě s autodílama kde nakupujou i moji známý šikovný automechanici. 

A jinýho výrobce brzdový kapaliny DOT4 pokud si pamatuju ani v tom obchodě neměli.

 

Poznámka-tentokrát při výměně ve spojkovým okruhu vytejkala sice stářím lehce nažloutlá ale nikoliv do bílosmetanova zbarvená brzdová kapalina. Protože sem při předešlej výměně nechal tu hladinu dostatečně vysoko a spojkovej okruh si asi nenasával občas vzduch kterej rozšlehával s kapalinou do tý smetanový barvy.

IMG_20210516_061530.jpg

IMG_20210510_191359.jpg

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Doplnění informací.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né všechno z Polska musí být špatný i když dost věcí je 😁

Je to jen o tom pro které zákazníky má být výrobek určený. Low end nebo hight end produkt. Poláci dnes na trh válí hlavně z tu první kategorii, ale dělá se tam i dost kvalitních výrobků.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mr.Pavka Brzdovka je k pouzity do 5 let od datum vyroby. Data vyroby je naznacena vyse -> 17.04.2020r. Kdyz pouzijes tak 2 roky muzes jezdit. Po dvou letech musis vymenit za novou. Takze mas ted' 2 roky klidne jizdy.

 

W dniu 12.05.2021 o 14:09, Rapid1.0 napisał:

To datum je produkce. Životnost + 5 let k tomu. 

 

Kdyz neotevris ani nepouzijes tak 5 let je. Kdyz otevris, pouzijes tak jen 2 roky. 

 

@Sudetak tak jsem tohle ucinil 😃

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...