Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak uz aj ja som v klube tych, ktorym to zakazdym inak vynuluju. Teraz tam mam aj vymenu oleja aj inspekciu. A samozrejme mi uz neukazuje teplotu oleja. Aky je zaver?

1. Nemam na tych kokosov nervy ani chut

2. Vlastne mam cely ukazovatel servisu a teploty u p...

3. Nemam na to ani cas, radsej ho zabijem nahananim drobca po pieskovisku

 

post-96711-0-99969800-1468299639_thumb.j

 

 

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když kupuju nový auto, tak počítám s tím, že budu platit za olej v servisuj víc ,třeba jednou tolik, ale 800 už je fakt moc

 

Taky jsem nechtěl dělat problémy a trapasit s vlastním olejem, ale tady jste mě přesvědčili. Na první výměně jsem ušetřil nějakých 1900 Kč. Zrovna před pár dny jsem si koupil ZDE olej za 800 Kč 4 litry, což je teda oproti Tobě 4x levnější, ne 3x, jak tu uvádíte.

 

Mimochodem, čeká mě prohlídka po 3 letech (36 tis. km), co mě to asi bude stát? To se bude dělat jen brzdovka, ne? Kvůli těm problémům s nulováním už budu chodit na servis každý rok vč. výměny oleje s tím, že ponechám proměnlivé intervaly, abych nemusel na olej dřív, než za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v okrese Nový Jičín je cena za LL oleje 650kč/1l.

I přes TPI vydané Škodou tady některé servisy odmítají vlastní olej akceptovat s vysvětlením, že to Škoda a.s. neumožňuje...

Tohle je klasická vydíračka a doufám, že takové servisy přestanou normální lidé navštěvovat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v okrese Nový Jičín je cena za LL oleje 650kč/1l.

I přes TPI vydané Škodou tady některé servisy odmítají vlastní olej akceptovat s vysvětlením, že to Škoda a.s. neumožňuje...

Tohle je klasická vydíračka a doufám, že takové servisy přestanou normální lidé navštěvovat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Akceptovat ho nemusí, jen to vysvětlení značně pokulhává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nechtěl dělat problémy a trapasit s vlastním olejem, ale tady jste mě přesvědčili. Na první výměně jsem ušetřil nějakých 1900 Kč. Zrovna před pár dny jsem si koupil ZDE olej za 800 Kč 4 litry, což je teda oproti Tobě 4x levnější, ne 3x, jak tu uvádíte.

 

Mimochodem, čeká mě prohlídka po 3 letech (36 tis. km), co mě to asi bude stát? To se bude dělat jen brzdovka, ne? Kvůli těm problémům s nulováním už budu chodit na servis každý rok vč. výměny oleje s tím, že ponechám proměnlivé intervaly, abych nemusel na olej dřív, než za rok.

 

4x vs 3x levnější...

 

upřímně, ty jsi ho sehnal hodně levně, ten eshop neznám, beru z prověřenýho OB autodíly.

Ale hlavně ten tvůj olej je starší "model" proto asi ta cena.

Nyní Castrol dělá tento...

http://www.obautodily.cz/olej-5w30-ll-castrol-edge-titanium-fst-4-litry-8258cz599/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na prohlídku pojedeš za rok popř. dříve dle PC, zda bude potřeba vyměnit olej dříve před prohlídkou. Výměnu oleje můžeš spojit s roční prohlídkou nebo jej nechat vyměnit až po prohlídce, záleží jaký máš nájezd.  U proměnlivého intervalu, že by se ještě rozlišoval na krátký a dlouhý jsem neslyšel.

Editováno: , autor: Yosef
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U proměnlivého intervalu je výměna oleje nejdříve za 1 rok / 15 000 km, takže do další prohlídky to vyjde určitě. Rozhodl jsem se dělat olej každý rok ale ponechat si proměnlivý interval (když najedu do 20 tisíc) kvůli tomu, že to neumí nulovat. Jen právě nevím, zda to, co dělají po třech letech je prohlídka, nebo jen výměna brzdovky a tak ukazatel nulovat nebudou...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak servis musím pochválit, tentokrát vynulovali vše správně... (vynulován servis a ponechán prom. interval oleje). Přikládám fakturu - nevím, co je registrace ZDM. Připomínám, že jde o prohlídku po 3 letech + čištění klimy + vlastní olej za 799 Kč (Castrol Edge Titanium 5W-30).

 

rapid_ucet.jpg

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,
rád bych poprosil o radu, Rapid si řekl o servis a má najeto pouze 4000km za rok a půl. Je pravda že zatím moc nejezdil. Rád bych se zeptal, zda si myslíte že je nutné nechat měnit olej po 4000km? Dnes jsem byl v servisu zeptat se na cenu výměny a částka 5000kč za první servis mě celkem zaskočila, prý jen olej a filtr. Nepřijde Vám cena trochu vysoká? Počítal jsem tak 3000kč. Nemáte někdo tip na nějaký servis v Praze a okolí kde chtějí za první prohlídku méně než 5000kč?

 

Moc děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to jenom za výměnu oleje, tak je to předražený jak kráva, pokud je to s garančkou, tak je to vyšší cena ale stále asi cajk

většinou je tak 750kč za litr - 3000Kč

olejový filtr cca 350kč

nový šroub 50kč

kabinový filtr cca 400kč

práce cca 800Kč

 

rozhodně si vem svůj olej, hodně ušetříš a nestaneš se sockou, socky jsou oni, když mají minimálně na 1 litru oleji 400%. I u blbýho Forda stojí litr cca 350Kč

pokud by jsi to měl i s garančkou, ať ti nemění kabinový filtr - na tom také něco ušetříš a ať ti nedolévají vodu do ostřikovačů a nemění stěrač... Také se dá na tom hodně ušetřit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 8. 2016 at 14:27, pskodarapid napsal:

Dobrý den,
rád bych poprosil o radu, Rapid si řekl o servis a má najeto pouze 4000km za rok a půl. Je pravda že zatím moc nejezdil. Rád bych se zeptal, zda si myslíte že je nutné nechat měnit olej po 4000km? Dnes jsem byl v servisu zeptat se na cenu výměny a částka 5000kč za první servis mě celkem zaskočila, prý jen olej a filtr. Nepřijde Vám cena trochu vysoká? Počítal jsem tak 3000kč. Nemáte někdo tip na nějaký servis v Praze a okolí kde chtějí za první prohlídku méně než 5000kč?

 

Moc děkuji za odpověď

Já jezdím do autodružstva na Spojovací, zatím celkem OK. Vozím si vlastní olej... První výměna oleje mě tam vyšla na 1100 Kč + asi 800 Kč vlastní olej... První servisní prohlídka je pak za 600 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás po delší době. Potřebuji poradit. Na konci února jsem zde psal, že jsem si koupil roční vůz přes škoda Plus. Tehdy jsem se díval do MDS a měl jsem v něm uvedeno, že mi zbývá 212 dní do inspekční prohlídky a za 220 dní do výměny oleje. Včera po nastartování se mi na MDS objevila hláška, že za 19 dní by měla proběhnout inspekční prohlídka což by asi zhruba mohlo být. Jenže když jsem se podíval na výměnu oleje, bylo tam napsáno 153 dní. Jak je možné že se to tak rozešlo? Měl jsem v plánu, že jakmile se objeví inspekční prohlídka, tak udělám i olej, ale ten je podle všeho OK a ještě skoro půl roku vydrží.

Měl bych dotaz, kolik cca. stojí inspekční prohlídka a kolik mám počítat, že bude stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže 1. inspekční prohlídka je včetně výměny oleje automaticky nebo to musím nahlásit? Jde mi o to, že v MDS mám ještě 153 dní do výměny. Z výše uvedených faktur nejsem 2x chytrý ... každá má jiné položky, přijde mi, že to dělá každý servis po svém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...