Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi, jdu na první servisní prohlídku po 2,5 roku. Je něco, co bych si měl překontrolovat na autě a pak nechat při servisní prohlídce v rámci raklamace opravit ?

Někde jsem četl třeba o ošoupané řadící páce, pak vodě v předních dveřích. Já mám třeba propadlý konektor na jacka AUX.

 

Prosím o jakoukoliv radu nebo upozornění.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 7. 2017 na 21:34, Rypicong napsal:

ne, pokud předchozí majitel 30tis najel třeba za rok a pul a on je druhý majitel a jde na svojí první prohlídku :) 

Auto jsem koupil v lednu 2015. Protože jezdím krátké vzdálenosti, tak jsem byl měnit olej už po 1,5 roku, cca 15 tis. km. Tam mi byl předělán proměnlivý interval na pevný a olej budu měnit každý rok. Tím jak jsem tam byl, tak mi i současně přehodili první servisní prohlídku místo po 2 letech na 2,5 a je to děláno vše při jednom. Když jsem to zjistil, tak jsem se taky divil a hned tam volal, ale prej je to v pořádku. Takže proto teď až po 2,5 roku na první servnisní prohlídku. Najeto cca 26 tis.

Editováno: , autor: novotnj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak v pořádku to určitě není. Bohužel mechanici jsou amatéři co se týče nulování čehokoli... První servisní prohlídka je max. po dvou letech, toleruje se myslím měsíc zpoždění. Nemůže se někdo v servisu rozhodnout, že to stačí až za dva a půl roku... Problém je, že mechanici vždy vynulují vše  (jak olej, tak servis) a než aby to řešili, tak vám nakecají, že je to v pořádku. Já takhle při proměnlivém intervalu měnil olej v dubnu, servis měl být po dvou letech v srpnu. V srpnu mi vynulovali ukazatel oleje a počítalo to znova... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tady celý přelouskal a docela zírám, jakej maj autorizovaný servisy bordel v mazání intervalů na palubce. Rodiče teď koupili od prodejce dasweltauto půlroční toledo 66kw s 9000 km a tam je taky variabilní interval výměny. Určitě s tim ale v 15 tkm vyrazíme na výměnu a překopnutí na pevnej. Zatim tam svítí do výměny 20 tkm. Longlife výměnám jsem nikdy nedůvěřoval a asi nikdy nezačnu. Olej to může bejt sebekvalitnější, ale jednoduše tam obíhá většinu kilometrů s rozpuštěnýma sračkama v sobě. Kor u motoru v záběhu. Krom toho rodiče najedou tak deset ročně. Jsem zvědav jak se v CB Auto postaví k přivezenýmu oleji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle vyjádření servisu jim to v systému neukazuje, že by to měli měnit - velký servis jsem měl po 3 letech, tak prej příští rok. Tak nevím, co si mám o tom myslet... Je tu někdo s MR 2014, komu by taky svíčky po 4 letech neměnili? Ani vzduchový filtr?

EDIT: Hloupý dotaz, práce udělat měli... Po této zkušenosti a vynulovaných intervalech to byla u nich moje poslední návštěva... Takže Autodružstvo Praha, Spojovací nedoporucuji. Mimochodem, tlak v rezervě taky nekontrolovali, tímto je pro mě tento servis pochybný...

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni prelustroval som to tu, ale tak nejak mi stále nie je jasný význam týchto úkonov "servis s výmenou oleja" a "prehliadkou". Servis s výmenou oleja ok rozumiem, ale čo sa robí na prehliadke?

Riešim to z dôvodu, že som si ponechal QI6, ale olej nechal vymeniť už po roku v AS (teda mimo doporučený interval) a v 11 mesiaci prejde opäť rok a idem znova na výmenu. Neexistuje možnosť ako to zlúčiť do jednej návštevy servisu? Pretože za predpokladu dodržania 58 dní (viď obrázok) pôjdem do servisu v 9 mesiaci na prehliadku a v 11 mesiaci opäť na garančku po 2 rokoch s výmenou oleja.

media-share-0-02-04-3c4fcf090e26c90fa4f577faf2cc2b8e06e4f7dff74c4499daa9ee90d1b67d30-77c2fb55-5617-4cab-bb83-f32285eeffb2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U garanční prohlídky stačí přeci říct jen, že bude bez výměny oleje, že chodíš po roce mimo interval QI6. Koneckonců na garančce by to měli vydedukovat sami, když se kouknou do předchozích záznamů, že olej byl měněn 2 měsíce zpátky. U mě to tak tedy vždy je, že listují servisní knížkou a kontrolují kdy byl olej a brzdovka.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7/29/2017 na 13:40, MartinhoSVK napsal:

Páni prelustroval som to tu, ale tak nejak mi stále nie je jasný význam týchto úkonov "servis s výmenou oleja" a "prehliadkou". Servis s výmenou oleja ok rozumiem, ale čo sa robí na prehliadke?

Riešim to z dôvodu, že som si ponechal QI6, ale olej nechal vymeniť už po roku v AS (teda mimo doporučený interval) a v 11 mesiaci prejde opäť rok a idem znova na výmenu. Neexistuje možnosť ako to zlúčiť do jednej návštevy servisu? Pretože za predpokladu dodržania 58 dní (viď obrázok) pôjdem do servisu v 9 mesiaci na prehliadku a v 11 mesiaci opäť na garančku po 2 rokoch s výmenou oleja.

media-share-0-02-04-3c4fcf090e26c90fa4f577faf2cc2b8e06e4f7dff74c4499daa9ee90d1b67d30-77c2fb55-5617-4cab-bb83-f32285eeffb2.jpg

 

Pri výmene oleja sa mení iba olej, filter, resetne sa počítadlo oleja, a myslím že ešte nejaké drobnosti ako vizuálna kontrola brzdového obloženia. Pri veľkej servisnej prehliadke to je zoznam úkonov na niekoľko strán, a práca oficiálne na cca. 3,5 hodiny.
Na tvojom mieste by som sa do servisu objednal na koniec septembra, alebo prvú polovicu októbra (nejaké 2 týždne meškania tolerujú), a vtedy by realizoval aj výmenu oleja aj veľkú servisnú prehliadku, a potom by som jazdil do servisu vždy iba v októbri (ak ti to tvoj nájazd dovoľuje).

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...