Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

Rogerere: Tobě to ukazuje nějak moc těch údajů ne? Mě to ukazuje servis (symbol klíče) při nynějším nájezdu 17900km 10100 km do prohlídky. Dny neseduji protože těma se já řídit nemusím, najedu víc jak 30 za 2 roky. Tedy budu olej měnit při 28tis. (denně jezdím 52km resp 2x26, občas delší cestu, ale v podstatě kratší jízdy jak 20km nedělám)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele já nevím když se proklikám přes nastavení hodiny tím levým tlačítkem tak nejdrív je 19.700, kliknu dál naskočí tam 23.300 a kliknu ještě jednou a zas naskočí 23.300, vždy symbol klíče (první by měl být olej, druhý prohlídky, třetí nevím - dle manuálu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli máš maxidot tak to bude jiný

Kdepááák, nemám maxidot a te´d jsem se byl podívat a je to v krocích následovně. hodiny, minuty, celkový stav km (tam se akorád přepíná myslím ukazatel rychloměru na míle když to někdo chce), a servis km do výměny zároveň nad dní do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Serisní interval se na pevný 1 rok / 15k km nechá změnit na požádání?

Ano na požádání, ale můžeš si to i udělat sám, až se ti rozsvítí servis a budeš měnit olej, třeba sám. Tak to vynuluješ dle návodu tlačítkama přístrojovky a to ti automaticky spadne na pevné intervaly, protože proměnné intervaly jdou mazat jen přes diagnostiku v servise.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

beru ten spodni řádek kde je ten klíč... když se to tam objeví poprvy tak tam mám 19300, zmacknu tlacitko a je tam 23300, zmacknu znova tlacitko a zas naskoci 23300, kdyz zmacknu znova tlacitko tak se to vrati na zakldani obrazovku:)

Podle manualu ten prvni udaj je pocet km zbyvajici do vymeny oleje a ten druhy udaj po dalsim stisknuti tlacitka je pocet km  do servisni prohlidky (to by sedelo, najeto mam 6700)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

beru ten spodni řádek kde je ten klíč... když se to tam objeví poprvy tak tam mám 19300, zmacknu tlacitko a je tam 23300, zmacknu znova tlacitko a zas naskoci 23300, kdyz zmacknu znova tlacitko tak se to vrati na zakldani obrazovku:)

Podle manualu ten prvni udaj je pocet km zbyvajici do vymeny oleje a ten druhy udaj po dalsim stisknuti tlacitka je pocet km  do servisni prohlidky (to by sedelo, najeto mam 6700)

Na displeji se zobrazí na několik sekund symbol klíče  a údaj o zbývajícím počtu
kilometrů. Současně se zobrazí údaj o zbývajícím počtu dnů do servisní prohlídky.
 
Tohle se píše u mě v návodu a skutečnost tomu odpovídá. Počet km do servisní prohlídky mi to neukazuje jak píšeš.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ukazuje..co se stane kdyz zmacknes to tlacitko hned jeste jednou

 

v manualu se píše toto:

 

Zobrazení zbývajícího počtu dnů a kilometrů do servisní prohlídky
Zbývající počet dnů a kilometrů do servisní prohlídky můžete při zapnutém zapa-
lování kdykoli zobrazit opakovaným stisknutím tlačítka 5» obr. 2na straně 10.
 
Nejdříve se zobrazí informace oservisu výměny oleje, po dalším stisknutí tlačítka 5
se zobrazí informace o Prohlídce
Na pozici A se zobrazí číslo1, resp. 2
Na pozici B se zobrazí symbol  a údaj o zbývajícím počtu dnů do servisní prohlídky.
Na pozici C se zobrazí symbol  a údaj o zbývajícím počtu kilometrů do servisní
prohlídky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yosef: Ty máš už nalítáno 19.320? Kolik tu to ukazuje do servisu. To lítáš jak drak.

 

Jo, teď o víkendu přibude nějaká stovka a budu se blížit dvacetitisícům. Přes zimu už takový nájezd nebude a ty jezdíš pravidelně, tak počítám, že se srovnáme, máš také slušný nájezd. Jezdím kratší i delší trasy, musel bych to spočítat a procentuelně vyčíslit. V součtu mi to teď dává delší dobu výměnu při 30.100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rogerere: I kdyby jsi mě utlouk, klidně přijeď do Varů a říkám, že jestli se mi to ukáže jako tobě, můžeš mi ukopnout hlavu :kol-15: . Mě se jen ukáže po blikání celkového stavu km při dalším zmáčknutí pouze symbol klíče s km do servisní prohlídky (resp. výměny oleje) s údajem nahoře počet dnů do výměny oleje, po dalším kliknutí se dostanu do standartního zobrazení MFA. Popis co ty máš v manuálu já nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presto si musim trvat na svem. Mel jsi pravdu s popisem. Mas tam opravdu dva udaje. Pod jednickou a pod dvojkou. Prisaham ze ja tam mam jen jako bych mel pouze jednicku s tim ze ta jednicka se mi tam vubec nevyobrazuje. Tedy ani dvojka. Ac se to zda neuveritelne mas v tom menu proste polozku navic. Jakej mesic 2013 mas vyrobu? Ja 1. esic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se připojím. I mě tam chybí zobrazení toho oleje, ukazuje to jen symbol klíče + km a nahoře dny. V manuálu z 11/2012, platném pro moje auto, je skutečně popsán i ten olej jako u rogerera.

Jinak aktuálně: najeto 8777km, servis za 457 dnů (což přesně odpovídá dopočtu do 2 let od prodeje, 2 leté výročí bude 9.5.2015) a 18700km, to asi kvůli těm krátkým trasám to odečetlo 2523km z 30tkm základu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...