Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Takže se taky podělím o moji zkušenost.

Zatím najeto cca 600km za 14dní co máme SB.

MaxiDot ukazuje do výměny oleje 21100km, do servisu 29400km.

Jezdí se zatím pouze krátké trasy - 2x 13km denně do práce a zpět + občas nějaké pojetí do města.

Příští týden bude první delší cesta cca 2x 85km tak uvidíme jestli se to nějak změní.

Interval máme proměnlivý, ale uvažuji o změně na 15000/1rok. Víc ročně stejně moje nenajede a slyšel jsem že je to lepší pro napínák řetězu.

Co si o tom myslíte? I cena by mohla být ještě příznivější, když se nebude používat longlife olej ne?

Výměna oleje bude za pakatel oproti nafťáku, kterej jsme měli doteď a ty peníze rád obětuju pokud to těm rozvodům pomůže a předejde se tím aspoň trošku nějakému problému.

Jinak co se týče servisu, tak můžu vřle doporučit Auto Bayer ve Slavkově u Brna. Servisujeme tam i auta ve firmě a naprostá spokojenost už řadu let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikládám fotky, kde je vidět výměna a oleje. Auto mám 151 dní a najeto 12.270 km. 

Do oleje zbývá 17.800 km/ 595 dní = celkem 30.000 km a 746 dní.

Do servisu zbývá 17.800 km/ 570 dní = celkem 30.000 km a 721 dní.

 

Těch pár dní co u servisu chybí do 2 let přičítám tomu, že auto bylo nějaký den na cestě a pak v salonu než jsem si ho přebral.

Z toho soudím, že servis je vždy 30.000 km/ 2 roky (730 dní). Olej se mění v závislosti na jízdě, u mě se dokonce prosloužil nad 2 roky, ale km zůstávají na maximu 30.000 km.

 

 

EDIT: je to sice z Yetiho ale bude to stejné i u ostatních modelů se stejným intervalem, co se týče rapidu tak situace s ukazatelem servisu/oleje je o pár postů výše

post-85880-0-70514600-1396259181_thumb.j

post-85880-0-81450400-1396259191_thumb.j

Editováno: , autor: Jakoob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u me teda nesedi ani km ani cas, oproti tomu kolik mam najeto a jak dlouho auto mam mi nesedi km asi o 8000 a cas asi o 200 dni. jakoze bych mel jet drive, ale nijak zasadne to nehuntuju, Je fakt ze jsem to pred par dny radne prohnal at to nezelnivi, ale zahraty motor, vse jak ma byt....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u me teda nesedi ani km ani cas, oproti tomu kolik mam najeto a jak dlouho auto mam mi nesedi km asi o 8000 a cas asi o 200 dni. jakoze bych mel jet drive, ale nijak zasadne to nehuntuju, Je fakt ze jsem to pred par dny radne prohnal at to nezelnivi, ale zahraty motor, vse jak ma byt....

 

Mě taky chybí cca 8.000km, myslím tím že mi MaxiDot zkrátil interval o 8.000km. Ale auto je úplně nové, takže se uvidí časem jak se to bude vyvíjet, viz. můj příspěvek:

 

Zatím najeto cca 600km za 14dní co máme SB.

MaxiDot ukazuje do výměny oleje 21100km, do servisu 29400km.

Jezdí se zatím pouze krátké trasy - 2x 13km denně do práce a zpět + občas nějaké pojetí do města.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mi to ukazuje jen jeden udaj [ nemam maxidot ], cas a km. u casu me uz zkratil o 150 dnu a na kilometrech o 8000. jezdim s nim slusne. jestli me posle do servisu nejak o hodne driv nez tech 30 tis a 2 roky, tak to budu reklamovat. Kupoval jsem mimo jine i kvuli nizkym provoznim nakladum.

Editováno: , autor: runner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mi to ukazuje jen jeden udaj [ nemam maxidot ], cas a km. u casu me uz zkratil o 150 dnu a na kilometrech o 8000. jezdim s nim slusne. jestli me posle do servisu nejak o hodne driv nez tech 30 tis a 2 roky, tak to budu reklamovat. Kupoval jsem mimo jine i kvuli nizkym provoznim nakladum.

 

 

Obávám se že toto vyreklamovat nepůjde...

Viz serviska kde je napsáno že interval výměny oleje je max. 30.000km/2roky. Už sem tu fotku někdo dával tak jen přidávám znovu:

 

PS: stejně je podle mě lepší měnit po 15.000/1 roce kvůli dobré funkci napínáku řetězu, a ušetří se za LL olej...můj názor.

post-85880-0-53758800-1396272582_thumb.j

Editováno: , autor: Jakoob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základem je jezdit všehochuť - město + okresky + dálnice, alespoň z mé zkušenosti.

Co máme na firemních autech tak nám to nikomu nezkracuje.

 

Jen doma se SB jezdí moje krátký skoky (dálnici a okresku auto zatím nevidělo) a tam mě to zatím zkrátilo o 8.000km a nějakej ten den. Každopádně počítám že až se auto zajede a podívá se i mimo město tak se to zase trošku natáhne, ale asi ne zpět na těch 30.000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...