Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

@koudy71 ano, nové mapy tam jsou..mapy už bohužel nejsou tak, jak byly dříve, tedy dvě verze, jedna menší a druhá s celou Evropou. Ted ro rozsekali na 7 částí, kde ČR je myslím ve třech variantách..údajně proto, že si mnozí stěžovali, že si musí stahovat velký soubor a dlouho to trvá při aktualizaci. To by se dalo i pochopit. Pro toho, kdo potřebuje jen ČR a pár zemí okolo je to fajn. Problém ovšem nastane, když někdo potřebuje celou Evropu a té se bohužel nedočká. Jako příklad např. kdo by chtěl jen do Španělska nebo Portugalska, tak bohužel nebude mít navigaci přes některé státy přes které musí jet.

Už asi před 10 dny jsem proto kontaktoval přímo škodovku, jestli je to vtip nebo záměr, že ted nemám celou Evropu najednou. Bylo mi řečeno, že řešením je to si nahrát např dvě verze map, které se mi údajně sloučí. Bohužel nesloučí, nejde to. Proto znovu kontaktována škodovka, že jejich postup nefunguje, prý předají do vývoje a o výsledku mi budou informovat. Už je to cca 5 dnů, ale nic nového.

Jen pro zajímavost, třeba update portál VW je asi chytřejší, protože kromě těchto 7 verzí map z podzimu tam stále nechali k dispozici i tu celou Evropu z jara, kdežto škodovka ji z portálu smázla a nechala tam jen ty nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Parkis ano, může to tak být, Amundsen má kartu 16GB a Columbus 32GB, ale jestli chápu, tak mapa v Columbusu je zřejmě celý svět těch 25 GB....ovšem to je problém škodovky,  před tím stačilo na evropu cca 12 GB..jestli má škodovka problém dostat ted celou evropu na Amundsen kvůli kapacitě karty, že se jim tam nevejde, tak at ji lidem vymění za větší, kdo bude chtít..opravdu jsem zvědavý, jak to budou řešit, zatím mlčí..člověk si zaplatí amundsen za drahé paníze a oni mu nejsou schopni dodat celou evropu vcelku, kdo ji opravdu potřebuje..

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už by u Amundsena bylo lepší, aby si člověk vybral sám z evropských zemí ty, jenž potřebuje.

Zrovna na to koukám a když třeba budu potřebovat BiH, tak tam nebudu mít Polsko, či Německo. Ne že by mi to až zas tak vadilo, holt si budu nosit kartu vícekrát za rok domů k nahrání dat, ale slovy klasika "je to ale kolosální békovina"...

Na to kolik peněz za to chtějí, je Amundsen teda docela shit - a to nemluvím o tom že na aktuální dopravní info musí mít extra přísun dat.

To fakt trumfne i obyčejný smartphone.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem stahoval včera z webu škody mapy do amundsenu, byla to verze ECE 4 2019/2020 velikost 7 Gb.

Po stažení jsem začal rozbalovat a vyhodilo to několik chyb. Dal jsem to na kartu, hodil do auta a následně furt hláška vložte navigační data...

Dneska jsem to stáhnul znova, rozbalilo se to bez problémů, dal jsem to na kartu a už to funguje.

Tak nevím, kde nastal problém při tom prvním stahování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj. Už jsem na prášky... Stáhl jsem aktualizaci pro amundsena ECE 3 2019/2020 jejich programem, rozbalil na novou sd kartu, kde to vytvořilo složku maps a jeden txt soubor-  1115_MP181-1271.xEUR3.md5sum. Po vložení do druhého slotu pro kartu v autě to nekonečně píše vložte navigační data... Poradí někdo co dělám špatně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 9. 1. 2019 na 18:09, kikin napsal:

Ahoj. Už jsem na prášky... Stáhl jsem aktualizaci pro amundsena ECE 3 2019/2020 jejich programem, rozbalil na novou sd kartu, kde to vytvořilo složku maps a jeden txt soubor-  1115_MP181-1271.xEUR3.md5sum. Po vložení do druhého slotu pro kartu v autě to nekonečně píše vložte navigační data... Poradí někdo co dělám špatně. 

Přidávám se k problému, mám naformátovanou kartu na FAT 32, po vložení do druhého slotu karty píše také, že neobsahuje navigační data. Stahovala jsem přes škoda downloader a i rozbalení na kartu proběhlo přes ten jejich prográmek. na kartě je jedna složka s názvem maps a heden textový soubor. Pomoc, prosím....

Stalo se někomu a vyřešil co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎17‎.‎12‎.‎2018 na 16:46, xxx.79 napsal:

No moje zkušenosti s aktualizací Columba jsou bezproblémové.
Stáhnu balík 25GB (MiB1 a 2) rozbalím a nahraju na 32GB USB flash disk.

Aktualizace přes USB - OK, jen ta rychlost by mohla být rychlejší.

Ci pouzit USB 2.0,alebo 3.1 nehra ziadnu rolu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...