Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Tu súhlasím s Omicronom, letný update má zmysel na začiatku dovolenkovej sezóny, nie na jej konci...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Vloženo (upraveno)
    před 2 hodinami, omicron napsal:

Dovolím si tedy polemizovat - v čem je Peťo tedy prosím Passat prémiovější model než např. skutečně "prémiovější" Superb ? Chápal bych značku Audi jako prémiovou, ale VW ?

Ano píšeš celá značka, mimochodem je veřejné tajemství, že i v Německu se Škoda prodává lépe než VW. Nebo prodávala. To asi není důležité.

Myslím si, že by např. ten upgrade/update navigačních map měl proběhnout současně nebo skoro současně, 4 měsíce čí více rozdíl je skutečně něco jiného, než nějaká více či méně "prémiovost značky"... To je skutečně šlendrián uvnitř Škody, anebo naschvál lidí z VW...:wacko: Ale žádná prémiovost. Navigace v autech je dnes takřka již standardní vybavení, není možné nějak "ukazovat svaly" tím, že budu jednotlivé značky "trestat" za jejich neprémiovost tím, že jim budu zdržovat aktualizaci map. Tolik k mé polemice.

no nepatčí to sem, ale proč posunul koncern modelový rok u ŠA? aby měl VW předstih s představením novinek (zatím do bylo obráceně, např platforma MQB byla jako první u Octavie II, pak až Golf - nevím kolikátá generace, podbně dlaší veci, jako motory, DSG, Columbus atp. ).... proč jsou na některé technologi restrikce u ŠA, přitom VW i Seat je už používají? proč napřed vyběhlo Toledo a až pak Rapid, proč Ateca a až pak Karoq, proč byla anapřed Arona, ač měl být první crossover u ŠA a dodnes není, stejně tak dřív než T-Roc u VW... ? proč prodloužili Tiguana? ....a tak by se dalo pokračovat... 

je to jednoduché, podpora prodeje VW a Seatu a právě proto, že se na rozdíl od Škodovek neprodávají jako rohlíky na krámě....

nicméně prosím, nerozmazávejme to zde více, nebo nás všechny Pawouk promaže v rímci podpory prodeje...

abych se vrátil s k tématu, restrikce jsou i na služby Škoda Connect - už se tam s jednou paní znám a probrali jsme kde co, když jsem ěml zezačátku problémy s funkčností eSIM a to proto, že vývoj jde za VW a ten to a to platí pro celý Infotainment, tedy všetně map a mapových podkledů, kde je mimochodem VW jedním z vlastníků autorských práv, co to koupily německé automobilky od Navtequ a od NOKIe za cca 2,5 miliardy eur.... (s odprodejem mobilní divize NOKIA Microsoftu byla mapová část Here k prodeji)...

stačí se podívat na odkaz v prvním příspěvku tohoto vlákny a vbzpomenout si jak se dříve u O III před FL aktualizovaly mapy.... takže Škodovce to poskytují jako každému jinému i když je to ve stejném standardu a se stejným obsahem, když v podstatě používají stejný hardware... logicky, proč by to dělali hned, proč nemít jakousi konkurenční výhodu? jinak se tačí se v tom odkaze na první straně vlákna podívat komu všemu mapová divize HERE, která nyní patří konsorciu německých automobilek, dodává mapové podklady!

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zbytecne v tom hledas nejakou komplikovanou logiku. je to proste o tom, ze VW je vždy "dřív" na řadě, než škodovka a další dcery. Je to tak u technologií, proč by to tak nebylo u map, že .

není to o premiovosti daného auta, ale proste o umístění dané dcery.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No nevim. Ja bych to nestahoval. Ve vlaknu Karoq nekdo psal, ze po nahrani VW map se prestala zobrazovat mapa na digi stitu. Takze rozdil tam urcite nejaky bude

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mam ty vw mapy. Na digistitu fungujou, je to obrandovane skodovkou, takze to nejspise bude ono.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Iba prilejem aj ja....

Stiahol som mapy z VW portalu do Superba....najprv sa vsetko tvarilo ok,akurat pri kazdom starte navi sa zobrazovala hlaska...mapy sa overuju,pripravuju a podobne....nevenoval som tomu pozornost az dovtedy,ako ma pocas navratu z Holandska navi poslala kvoli 100vkam uzavierok,ktore sa tam neviem z akeho dovodu zobrazili,nie navolenou trasou cez Nemecko a Rakusko na Slovensko,ale vodila ma uplne pometene cez Nemecko a nakoniec ma supla cez Cechy/v navi vsetko nastavene spravne,cesta naplanovana tak isto spravne/,takze asi tam bola nejaka chyba,mozno aj pri tom stahovani.

Radsej som si teda par dni dozadu stiahol tu Skodovacku 2018/2019 a ziadna hlasky o overovani map nevyskakuju a navi naviguje uplne korektne.

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

“Navigační data se ověřují”. Tuto hlášku mám zobrazenou prakticky skoro pokaždé, když vypnu auto s navolenou navigací a opět ho po nějaké době nastartuji. Potom chvíli trvá toto ověrění a je úplně jedno, zda se jednalo o verzi X, případně Y.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak se prosím mapy aktualizují?

Stačí opravdu stažená data přikopírovat na origo SD kartu?

Nerad bych si rozhodil jinak funkční navigaci nějakou chybou, tak moc díky za odpověď :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Schvalne to odsledujem,ale u VW map to bolo pravidelne a trvalo to vecnost...u originalu to nejako neregistrujem vobec,iba pri prvom vlozeni,pripadne ked kartu vytiahnem a zasuniem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aktualizujem z VW portálu columbus v S3 a predtým v O3 a nič také mi nevypisuje.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

mám už druhé auto, vždy v podstatě mapy byly dřív na WV a nikdy jsem neměl probém, ani na O III před FL Columbusu, ani nyní na O III FL Columbusu...

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 9 hodinami, shooter.jk napsal:

Jak se prosím mapy aktualizují?

Stačí opravdu stažená data přikopírovat na origo SD kartu?

Nerad bych si rozhodil jinak funkční navigaci nějakou chybou, tak moc díky za odpověď :-)

Ano stačí rozbalit zip na origo kartu. Pro klid duše můžeš původní data zazálohovat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Achjo, zase nejednoznačný ofiko postup....

Zadám VIN na http://updateportal.skoda-auto.com/, nabízi mi aktualizaci map buď

ECE 2 2018/2019  (3,00GB)

nebo 

ECE 2018/2019  (12.00GB)

Zároveň také píše "Poslední aktualizace proběhla v srpnu 2018, příští aktualizace je plánovaná na listopad 2018."

"Aktualizace map probíhá pravidelně dvakrát ročně, ostatní aktualizace software, např. Bluetooth, MirrorLink nebo RadioStanic probíhá nepravidelně, dle potřeby."

Jako fakt jsou dva update v ročně a jsou 3 měsíce od sebe, takže zbylých 9 není žádný, nebo je to špatná informace?

Navigace píše že mám ECE1 2018/2019.

Tak já nevím. Listopadová ještě asi nevyšla, srpnová asi jo. Nevím jakou mám já (měsíce tam nejsou, jsou tam jen roky, takže my chybí detail). Ale něco mi nabízí. Je to to samé nebo novější? Proč u malé mapy je nějaké číslo za ECE a u velké není? Je to tak matoucí....

Editováno na capo
    velikost fontu
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co jsem vypozoroval, tak "jarní" aktualizace map je s "lomítkem", tj ECE2017/2018, ECE2018/2019, "podzimní" je bez lomítka. Tj. listopadová aktualuzace bude označena jako ECE 2019.

Ty mapy ECE 2018/2019 byly k dispozici ke stažení např. na stránkách Volkdwagenu o mnoho dříve, nevím, proč je Škoda nabídla letos až v srpnu. Takže aktualitace 2x ročně je pravda, jen Škodovka nesmí to uvolnit pozdě ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jejich termíny jsou tedy k ...

V srpnu už je to skoro pozdě na léto a jenom ten listopad na zimu ujde. Jenže pak zas dlouho nic.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

v klidu, mapové podklady jsou mnohdy více jak rok staré, než jsou vůbec puštěny do světa, takže nepočítej s tím, že když bude v srpnu aktualizace, že tam budeš mít nov kruháč otevřený v červnu téhož roku..... atp. ...

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@spirito ahoj, prosím tě, co je to za mapu ? moc se v tom neorientuji..do čeho to je ? na vw portálu, kde to bývá taky mnohem dříve než na škoda portálu je stále jen ta jarní..to existují dle toho odkazu ještě nějaké jiné stránky, kde jsou tyhle mapy k mání ? dík

1.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já se občas mrknu na stránky briskoda.net. Tam někdo dá takový odkaz občas k dispozici, ale kde ten link sežene, to netuším.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No a víš aspoň co je to za mapu, nebo jsi sem jen dal odkaz a čekáš kdo to zkusí před tebou? :)

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mala by to byt mapa ECE 2019. uz som to stiahol. kopirujem to na kartu. kym pridem domov mohli by byt mapy aktualizovane

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám to aktualizované, je to ECE 2019. Vždy to nejdřív vyzkouším, než dám odkaz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od PTiCA
        Instalaci jsem prováděl do Fabie II s radiem Amundsen+ ale zapojení by mělo fungovat na všechny autoradia RNS 315 a 315 s bluetooth modulem.

Co je potřeba:

3B0 035 711 B - Mikrofon

---
        Pouzdro pro piny (radio, navi, telefon) - Zelený v radiu // Je možné že zelený konektor u radia mate, v tom případě ho nemusíte kupovat a stačí pouze koupit piny a nacvakat do původní svorkovnice...

3B7 035 447 B

+ 2x pin - 2MOST PIN - miniMOST samice

---
        Pouzdro pro zapojení prolužovacího kabelu k mikrofonu
        1J0 973 119

+ 2x pin - PIN MINI ISO konektor samice

--
        Poslední věc je kabel. Stačí obyčejný slabý kabel který koupíte v jakémkoliv elektru.
        --
        INFO:
        piny se musejí koupit zvášť ale pokud poprosíte elektrikáře určitě Vám nějaké prodá. Dají se koupit například zde

Pak stačí všechny piny napojit, nacvakat, natahnout kabel ke stropní lampičce kam se mikrofon usadí. V rádiu zapojit zelený konektor a vše funguje

• Od abartap3
        Ahoj, zkoušel jsem do rádia zapojit flash disk, ale hudba se přehrává špatně (zpomaleně a chrastí), stejný případ při připojení telefonu (Android i Iphone) a pevného disku. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Mám verzi radia s USB, bez Bluetooth. V počítači i telefonu hrají jinak ty samé mp3 normálně.

Moc díky
        P.
      • Od ESK0
        Zdravím,

Koupil jsem si Octavii 2 RS s Columbus rádiem a mám problém s přehráváním písniček pomocí BT. Mobil s BT jednotkou v autě správuji, kontakty se mi synchronizui, handsfree funguje. Bohužel po přepnutí do médii mám stálé BT šedivé (nelze na něj kliknout) ale hovory mi normálně chodí a na maxidotu se zobrazují. Nevíte v čem by mohl být zakopaný pes?

Děkuji.
      • Od JanLenoch
        Ahoj všem,

nemáte někdo zkušenosti s upgradem Columbus MIB1 na MIB2 u Octavie 5E? Mám Scouta z května 2015 (jeden z posledních s MIB1) a rád bych někdy po Vánocích provedl upgrade jednotky v přihrádce (3V0 035 021). Chtěl bych získat možnost vidět intenzitu provozu a taky SmartLink. Pročetl jsem, co se dalo, a dozvěděl se, že údajně nemusím nutně kupovat nový displej (5E0 919 606), ale že bude naopak potřeba nový zesilovač pro Canton (81A 035 223), kabeláž, USB port a LTE antény. Dokázal byste prosím někdo tyto informace více upřesnit?

Nevíte též o někom z Brna, kdo má větší zkušenosti s long-codingem? Scout má veškerou myslitelnou výbavu (s výjimkou ACC), takže bude zřejmě potřeba jednotku trochu více přenastavit.

(Autorizovaný servis bych nerad tou úpravou pověřoval. Předpokládám, že by mě nutili koupit i zmiňovaný displej, což nejspíš není vůbec nutné.)

Díky.

Honza