Přejít na obsah

Vynulování (reset) servisního intervalu.


romo33

Doporučené příspěvky

A já mám sice pevnej 15 000k m, ale taky měním dřív - prostě po roce, když si o to počítač řekne. A taky mi to ještě ani jednou nedalo přes těch  10 000km.. .

 

Což mi připomíná, že mám v listopadu jednak právě ten rok od výměny a druhak STK - tudíž je na čase zase navštívit prodejnu "jak na auto" v Chrudimi - a koupit si čtyřlitrovku Helixu Ultra 5W-40 ...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po fl a bez maxidotu lze taky vynulovat.. Loni jsem si to sám dělal. Návod jsem naßel anglicky na YouTube. Proměnlivý interval se zmenil na pevný. V servise na garancce mi to zase přehodili na proměnlivý. A bylo jim to úplného u prdele, že jsem si po roce sám vyměnil olej a ještě vynulovat počítač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

zde je návod, jak udělat reset servisního intervalu:

 

1. Turn off the engine.

2. Press right button (keep it pressed) and after 5 seconds turn the key to position 1.

3. After next 5 seconds release right button.

4. Press left button for 3 seconds, relase it and turn the key to position 0.

5. Press the right button and turn the key to position 1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím ve spolek,

prosím kohokoliv o radu, pročetl jsem a vyzkoušel všechny návody na vyresetování servis. intervalu v tomto vlákně a po výměně oleje a servisu u neautorizovaného servisu,se pořád nedaří zbavit se otravné hlášky "SERVIS NYNÍ". (nulovací knoflík jen přetočí čas, v menu Maxidotu sem žádné servisní info nenašel)

 

Jedná se o FII (1,2 51kw)před FL s MAXIDOTem a jestli to chápu dobře, tak jedině přes VAG, což mě taky nejde.

Kabel mám KKL(cena cca 300,- z netu) a verzi softu k němu 304. Pokud v menu - (Přistrojová deska 17,Přizpůsobení 10,kanál 2) chci změnit jedničku na nulu, poté chci uložit a ono se mě to zeptá jestli chci uložit, já potvrdím, ale při opětovném vstupu do menu je tam zase jednička a na palubce ten "klíč" nezmizí...co dělám blbě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ve spolek,

prosím kohokoliv o radu, pročetl jsem a vyzkoušel všechny návody na vyresetování servis. intervalu v tomto vlákně a po výměně oleje a servisu u neautorizovaného servisu,se pořád nedaří zbavit se otravné hlášky "SERVIS NYNÍ". (nulovací knoflík jen přetočí čas, v menu Maxidotu sem žádné servisní info nenašel)

 

Jedná se o FII (1,2 51kw)před FL s MAXIDOTem a jestli to chápu dobře, tak jedině přes VAG, což mě taky nejde.

Kabel mám KKL(cena cca 300,- z netu) a verzi softu k němu 304. Pokud v menu - (Přistrojová deska 17,Přizpůsobení 10,kanál 2) chci změnit jedničku na nulu, poté chci uložit a ono se mě to zeptá jestli chci uložit, já potvrdím, ale při opětovném vstupu do menu je tam zase jednička a na palubce ten "klíč" nezmizí...co dělám blbě?

 

Vypul jsi potom klíč do polohy 0?  Až pak se to aplikuje.

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypul jsi potom klíč do polohy 0? Až pak se to aplikuje.

T.

Jestli myslíš po té změně ve vagu, tak ano. Nebo se klíček musí vypnout v průběhu toho nulování? Ale tím by se přece přerušila komunikace s řídící jednotkou,nebo se mýlím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

MaxDuke: Povedlo se ti to nějak?

Nebo je tu nějaká jiná dobrá duše, která ví, kde může být zakopán pes? Mám totiž úplně stejný problém. Jediný rozdíl je, že ještě nemám hlášku o servisu na displeji. Když držím dlouze nulovací tlačítko a otočím klíček na první polohu, ukáže se mi za kolik dnů a km je servis. Zkusil jsem nulovat přes VAG a i po vyjmutí klíčku to píše to samé...

Jen doplním, že se jedná o F2 před FL s maxíkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem postoupil s výzkumem nulování... Ale jsem z toho trochu zmaten... :D

Zapojím KKL a VAG 304, doklikám se k vynulování (17-10-2, změna na 0). Bohužel se nic nestane. Vytahnu klíčky ze zapalování, dlouze držím nulovací tlačítko a stále to píše servis za 200 dnů. Následně jsem zkusil to samé s VAG 409.1. Během akce se z VAGu stal shareware, po doklikání se k vynulování mi to napsalo, že akci nelze provést, protože nemám originální kabel. A světe div se - i tak vynulováno :o. Tak nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny,

mám Fabii 1.4 63kw, rok výroby 2009. Byl mi měněn olej, ale pořád mi to hlásí "servis nyní". Je mi jasné, že můžu dojet do servisu, ale nechce se mi tam jezdit každý rok (mám nastaveno na 15 000 km / 1 rok) a ráda bych se to naučila :) Zkoušela jsem snad už všechno, ale žádný návod prostě nefunguje... Prošla jsem i toto fórum, Youtube,... nikde nic. Mám tam už pouze jednu "páčku" na resetování týdenního počítadla a nastavování času a na pravé páčce pod volantem (stěrače) mám na spodní straně takové tlačítko. Vím, že když jsem s tím jela do servisu naposled, mechanik se nad to nějakým způsobem naklonil a používal jak tu páčku na resetování týdenního počítadla, tak i to druhé tlačítko... Ale prostě to nešlo odpozorovat a prozradit to nikde nechtějí (což samozřejmě chápu). Ale nenašel by se tu nějaký mechanik nebo někdo, kdo má ten samý model a ví si s tím rady? Byla bych moc ráda :) 

(jinak se omlouvám za netechnické a nepřesné výrazy, pořád jsem "jen" žena a v tomhle se nevyznám tolik, co muži :) )

Děkuji předem všem.

Editováno: , autor: vizte
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to sice v návodu je napsané dobře, ale bohužel se už nepíšou podrobnosti :) Právě jsem smazala "servis nyní" tímto způsobem:

1. drž tlačítko týdenního počítadla km

2. vlož klíček do zapalování a otoč -> tlačítko pořád drž

3. rozsvítí se "servis nyní" -> pořád tlačítko držíš a otočíš s ním doprava -> držíš (načítají se minuty na hodinách)

4. objeví se "servis za --- km ---"

5. pusť tlačítko, vypni zapalování, vytáhní klíček -> hotovo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...