Přejít na obsah

Vynulování (reset) servisního intervalu.


romo33

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
V ‎02‎.‎10‎.‎2012 na 17:32, orlov napsal:

Ak by niekoho zaujímalo - práve som to úspešne vyresetoval. Mám klasický PP bez maxidotu. Postupoval som nasledovne:

1/ vypnúť zapalovanie

2/ stlačiť nulovacie tlačidlo a držať - zobrazí sa počet km do servisného intervalu - stále držať

3/ zapnúť zapaľovanie a otočiť doprava

4/ hotovo

  • Mohu potvrdit, po dvou dnech googlení a marných pokusů s VAG + KKL kabelem INSP a olej interval smazán tímto způsobem. Jupíí jupíí, na světě je krásně. Jenom zatím při stisknutí tlačítka se mi zobrazuje nulový údaj o počtu kilometrů do příští výměny oleje, ale to jsem tady četl že se údaj aktualizuje po určitém počtu odjetých kilometrů. Takže za mě super. Díky za radu. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Prosím PORADTE  MI    jaký Diagnostický kabel   z praxe   fungujíe  nebo  přístroj  na  mazání  závad a mazání    výměny oleje  .Víc  nechci  ,  je to  na  roomstra   benzín  i  nafta  2006   co mám  doma   + mladší  - škoda   . Nejlépe  se SW A HLAVNĚ  V  češtině   !!!  Jaký  přístroj  to  dělá  nebo  kabel  včeně SW    v češtině . přes notebook W10    .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to  by mě stačilo    a  jaký  vybrat   ekv.ELM 327     za  399 kč  bílí  českou verzi programu Car Scanner ELM OBD2.    nebo  modrý  232 kč   ten je  asi starší  , a i     tohle  si  chválí   hlavně  česky  , aby to  umělo    mazal  servis  oleje    a   bylo  to na  roomstra  nafta  ,benzín , 2006   https://www.sunnysoft.cz/zbozi/166PCI-821/viecar-obd-ii-autodiagnostika-bluetooth-4-0-cz-sw-zdarma-ekv-carista-a-fixd.html?qn=vieca           a jak  to  funguje            https://www.google.com/search?q=OBDeleven&oq=OBDeleven&aqs=chrome..69i57j0l5.2388j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8   

Koupím   nacvaknu  do  auta  na  telefonu     dám    Bluetooth     a  co  dál   něco  se  načte  nebo  něco  stahnout  ,  kde  ? Mohu  něco  v  autě  pak  rozladit    špatným  zacházením  ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Reset servisního intervalu který jsem použít na Roomster 2013 s maxidot:

Reset informace o výměně oleje:

1 - Vypnout klíček zapalování

2 - Zmáčnout a držet 0.0 tlačítko

3 - Zapnout zapalování a v listovat v menu pomocí pravé páčky u volantu.

 

Poté systém hlásí inspekce (servis) nyní a ta se dá resetovat následovně:

1 - Vypnout klíček zapalování

2 - Zapnout výstražná světla stisknutím tlačítka -šipka- ve středním panelu přístrojové desky

3 - Držet 0.0 tlačítko

4 - Zapnout zapalování a v listovat v menu pomocí pravé páčky u volantu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, u auta RV 2014 s Maxidotem jsem nuloval ručně interval výměny oleje a inspekce (podržet nulovací tl., otočit klíčkem ..., to celé dvakrát, podruhé + zapnout výstražná světla). Je to tuším od MR2014 rozděleno  do dvou intervalů. Po vynulování mi ale svíti u intervalu pro olej 365 dní a 0 km, u intervalu inspekce je to 365 dní a 30 000 km. Nevíte někdo proč u toho intervalu pro olej mám 0 km místo 15 000 km a nezačaly se ani odpočívát dny do dalšího servisu? Ještě pro doplnění, před nulováním byl interval pro olej přejetý do mínusu. 

IMG_1522.JPG

Editováno: , autor: karel borec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 12. 12. 2019 na 13:16, ing.kralik napsal:

Reset servisního intervalu který jsem použít na Roomster 2013 s maxidot:

Reset informace o výměně oleje:

1 - Vypnout klíček zapalování

2 - Zmáčnout a držet 0.0 tlačítko

3 - Zapnout zapalování a v listovat v menu pomocí pravé páčky u volantu.

 

Poté systém hlásí inspekce (servis) nyní a ta se dá resetovat následovně:

1 - Vypnout klíček zapalování

2 - Zapnout výstražná světla stisknutím tlačítka -šipka- ve středním panelu přístrojové desky

3 - Držet 0.0 tlačítko

4 - Zapnout zapalování a v listovat v menu pomocí pravé páčky u volantu.

 

U Roomstera 2015 s Maxidotem jsou výsledky tohoto postupy následující:

Reset servisu proběhl úspěšně (posunuto o rok a 30 000 km).

Reset výměny oleje se taky tvářil úspěšně, ale je tam ten problém, že výměnu oleje to hlásí za 0 km (viz foto v předchozím příspěvku). A za několik málo dní se výstraha „Výměna oleje nyní“ zobrazila znovu. Tak jsem to znovu zresetoval, jeden den byl klid a pak znova výstraha „Výměna oleje nyní“.

 

Existuje tedy nějaký postup na reset výměny oleje u faceliftovaných modelů s maxidotem, pokud nemám diagnostiku?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

at  dělám  co  dělám  mě to  nejde  , ani podle  návodu  v knížce  servis  ,ani podle jiných  návodů  .Zkoušeli  to  u mne  jiný  borci  a  nic .  Jen přes  počítač    . Proto se ptám  zdali máte  někdo  zkušenosti  s nějakým přístrojem  na  roomstra  mazání  servisu  hlavně  v češtině  , srozumitelně aby to  fungovalo    2006-7-  1.4 - 16V  dovoz  Rakousko  MAX DOT. Bud přes telefon  mam  Samsung A7  nebo  netbook . Dávat  pokaždé 200-300 kč  jen za  vymazání se mi už  nechce. popřípadě  napsat  3389@seznam.cz  Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak po dlouhé době a asi padesáti pokusy přispěju i já... Fabia 2 2007 Maxidot Elegance

1) podržím tlačítko dokud nevidím údaje o překročených km a dnech

2) pustím

3) zde je teď normální postup (při tomto nápisu), zmáčknu tlačítko a držím

4) zapnu zapalování

5) !!! toto se nikde nepíše, pustím tlačítko brzy po otočení klíče, nevím jak brzy, pokud ho držím ale moc dlouho, pak reagují jen hodiny viz příspěvek desítky kolegů a mých 50pokusů)

6) jednou doprava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...