Přejít na obsah

Zatekanie do auta


MartinSu

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

nevies prosim ta kde presne sa nachadzaju tie odtokove kanaliky????? ako sa k nim dostanem????

Este jedna otazka. nemoze to pretekat aj na casti kde je spojeny stresny nosic zo strechou??????

Len divne mi je to ze to zateka na oboch stranach rovnako.

Čau vždy v rohu střešniho okna směrem do sloupku...nachystej si kompresor,nějakou hadičku ktera se ti vejde do odtokoveho kanalu a profoukni to,měj otevřene dveře a někde mezi panty by to mělo vyletět.Pokud jsou totiž kanaly ucpané,nahromadí se tam voda a přeteče přes hranu do sloupku a pak pod nohy,nebo do kufru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravym. Zacalo mi zatekat prezmenu z A stlpika na trane vodica. zhora som do stlpika vopchal lanko ale ako ma voda vychadzat von tam lanko zastane a dalej nejde. je to tam niekde upchate. Skusal som dat dole plast kde je packa na otvaranie kapoty ale problem vtom ze neviem ako dat dole samotnu packu resp. ako je taqm uchytena. Cely plast som vycvakol z cvokou ale drzi ma ta packa. Neviete ako ju demontovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, dnes rano jsem si vsiml, ze je voda na gumovem koberecku, ac cely tyden nikdo u spolujezdce nejel a ani zadna flaska tam nebyla. Voda stekala jako by chvili po koberci a pak sjela na gumovy kobereček. Auto stalo lehce do kopecka cumakem a dva dny prselo. Cim by to mohlo byt?Sibr ani stresni okno nemam, nikdy předtím nic takového nebylo. Stopy vody byly jakoze od motorove přepážky(okna)/plastu palubky. Dam tady fotku potom jak budu na pc. Dost me to stve :( U ridice cisto, ani koberec pod gumovym koberečkem nebyl mokry, jen lehce nahore nad gumovym koberečkem od stekajicich kapek vody

tady lze videt inkriminovane misto a kapicky jak putovaly

17380076_10208431794377959_2027591212_o.jpg

Editováno: , autor: fobik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dneska ráno jedu a najednou na mě kape voda. Celý levý přední sloupek promočený až z něj odkapávala voda na mojí levou nohu. Kryt sloupku jsem strhnul a koukal jsem že voda vytéká z "hadice" viz šipka. Ale v té asi voda být nemá, na vodu asi slouží ta tenčí bílá co vede dál do slupku že? Blbý je že dál nevím co s tím protože jak sundat vnitřní obložení střechy samozřejmě nevím. Diskuse jsem četl, čištění kanálků jsem zaznamenal ale jak na to? Nemáte někdo nějakou fotku kam a jak šáhnout? Hledal jsem zde, pár textů ale žádná fotka. :(

20170505_070009.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://forum.skodahome.cz/topic/131418-hanzův-sup-ii-20tdi-125kw-4x4-6q-rv-1011-cfgb/?do=findComment&comment=2163766


přední odtok má výstup v sloupku u horního pantu dveří , 

rozebrat sloupek , madlo a odklonit stropnici , otevřenim střechy si maximalně vyvětráš ,ale nic nezjistíš ;)

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera jsem se pustil do zjištění kudy zatéká. Voda se objevovala ve velmi malém množství (vždy pár kapek) na koberečku u spolujezdce. Jako první šel ven komplet kastlík, na kterém bylo v jedná jeho prohloubené části hned vedle osvětlení nohou menší množství vody, ale všude jinde sucho. Pak přišla na řadu hadice a litry a litry vody. A ono nic, už se zdálo, že nic nepoteče. Pak jsem se jel projet a při jízdě se voda opět dostala ven na koberec. Následovala hodina hledání. A pak bingo. Hned za kastlíkem je přívod vzduchu z motoru s klapkou, která se uzavírá v závislosti na vnitřní cirkulaci nebo přívodu z venčí. A právě v zde byla voda, která za jízdy tekla dovnitř. Demontoval jsem plastový kryt pod stěračem a pod ním je kryt, který brání vodě aby netekla do přívodu vzduchu. Nebylo mi sice jasné jak se tam voda může dostat, ale zkusil jsem provizorně tento kryt zvětšit a zmenšit tak pravděpodobnost zatékání. Nechám to tak a uvidím, jestli se podařilo. 

PS - abych dostal zcela ven kastlík, musel jsem odpojit všechno osvětlení, klimu do kastlíku a vypínač na Airbag. Po zapojení zpět mi ted PC hlásí vadný airbag. Nevím co s tím. Stačí nechat smáznout chybu??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před hodinou, Pavel T napsal:

Demontoval jsem plastový kryt pod stěračem a pod ním je kryt, který brání vodě aby netekla do přívodu vzduchu. Nebylo mi sice jasné jak se tam voda může dostat....

 

do toho venkovního "kastlíku" pod stěrači ta voda teče normálně při dešti, ale odtoky v podbězích zase odtéká. Pokud se ucpou, tak se sáním klimy dostává dovnitř. Je potřeba vyčistit odtoky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu já samozřejmě rozumím, ale odtoky mam naprosto čistý a voda se tam nekupí a odtéká v pohodě. Přesto se do klimi, i přes ten plast, trochu vody dostane. Podle mě je ten kryt klimatizace nedostačující a asi to ví ve škodě, protože je nastavován ještě jedním menším kouskem, který dodali ke straně sloupku, kde bude téci nejvíc vody. Jinak si nedokážu vysvětlit proč kus plastu, který lze vyrobit z jednoho kusu je nastavován. Jen můj názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

@PavelT Ahoj, myslis, ze budu mit stejny problem?Jednou jak auto stalo cumakem trosku do kopce a prselo, tak se mi objevily kapky vody na koberci viz foto.Zatim jsem po tom nepatral, ale problem bude asi v tech odtocich pod tim plastem steracu?Nebo ta krytka toho privodu vzduchu? Diky

 

17380076_10208431794377959_2027591212_o.jpg.dbe22b42ddb09e97f10444039d9dc178.jpg

 

 

tohle jsem napsal jak jsem to zjistil, ubehnul nejaky cas a problem se jiz neukazal, ale asi to budu muset proverit a mel bych mit ted trosku volneji

Citovat

Voda stekala jako by chvili po koberci a pak sjela na gumovy kobereček. Auto stalo lehce do kopecka cumakem a dva dny prselo. Cim by to mohlo byt?Sibr ani stresni okno nemam, nikdy předtím nic takového nebylo. Stopy vody byly jakoze od motorove přepážky(okna)/plastu palubky. Dam tady fotku potom jak budu na pc. Dost me to stve :( U ridice cisto, ani koberec pod gumovym koberečkem nebyl mokry, jen lehce nahore nad gumovym koberečkem od stekajicich kapek vody

tady lze videt inkriminovane misto a kapicky jak putovaly

 

Editováno: , autor: fobik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ahoj, jak jsem psal výše. Mě teklo též, panoramu nemám a odtokové kanálky byly naprosto čisté a průchodné. Když jsem pátral po příčině, tak jsem zjisti, že v nasávání vzduchu je místo (takový "žlábek" kolem ventilátoru) plné vody. Pokud se to místo naplní vodou přetéká dál do interiéru a nebo i do klimi (neověřeno). Jediná možná příčina mi přišla v nedostatečné velikosti krycího plastu před nasáváním. Pokusil jsem se ho provizorně nastavit a zvětšit a snížit tak možnost zatékání. Od té doby mám klid. Zkuste sundat ten krycí plast, pak tu mřížku klimi a hned uvidíte, jestli tam máte vodu... 

20170506_131110.jpg

20170506_135746.jpg

20170506_135754.jpg

20170506_140409.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pavel T

take me trapi zatekani presne jako u vas tak se chci zeptat na ten kryt jak jste psal v prispevku ze je ( nastavován ještě jedním menším kouskem, který dodali ke straně sloupku, kde bude téci nejvíc vody. Jinak si nedokážu vysvětlit proč kus plastu, který lze vyrobit z jednoho kusu je nastavován ) nemate fotku toho krytu? nebo odkaz na internetu jaky 

kdyt to presne je? dekuji za info 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jungle89:

fotka plastu je výše. Není to příliš vidět a rozebírat to znovu nyní nebudu. Použiji tedy opět tu samou fotku. Na fotce jsem označil červeně kryt nasávání a zeleně je zmiňovaná, menší část - taková bočnice , kterou k tomu nějakým plastovým "nýtem" (už si nepamatuji přesně) připevnili. Já jsem tu bočnici ještě trochu prodloužil kusem plastu (ne však moc, abych nezabránil nasávání vzduchu) a udělal ji ještě na druhý straně. Výsledek? Auto mi stojí denně v garáži, když jsem v práci, tak venku na parkovišti. Nyní mám za sebou 14dní dovolené, kdy auto sálo venku na dešti.  Voda se už neukázala... Netvrdím, že jsem tím odstranil problém, ale od té doby se mi voda v autě neukázala a fakt mi bylo divný proč ten plast je od výroby ze dvou kusů.  

superb označení plastu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Cago tak po nervech opet kdy zas zacalo prset opet zatekani do auta pres A sloupky

Problem vyresen dle navodu z fora demontaz stropu vcetne sloupku.

Vymena hadicek - delsi a zesileno proto zmacknuti a ohybu a spravne ulozeni na zpet.

To co je na fotkach je jak to bylo ulozeno (na spravnou pozici) ve skoda servis Sumperk - jeste za to chteli prachy:angry:

Co si clovek neudela sam .......tak to stoji za h***o

 

IMG_20171014_155017160.jpg

IMG_20171014_162902357.jpg

Editováno: , autor: Edie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

ahojte.

 

po vydatnych lejakoch za posledne 2tyzdne nasledovne zistenie...

 

po otvoreni kufra 5-tych dveri (kombi sup2 3,6) sa mi z vnutorneho tapaciru piatych dveri vyliala voda... nebolo jej ktovie kolko, mozno tak 1dcl, ale islo to aj spod zamku piatych dveri aj cez boky spodnej casti tapaciru (plastovy tapacir)...

 

este som to nekukal dopodrobna, ale šacujem nasledovne:

1. tesnenia

2. lep pod zadnym oknom

3. menil som zadny stierac, cez gum.prechodku do okna celkom lahko vosiel

 

mate niekto skusenost poradit, co moze byt pricinou, nech zbytocne nerobim trojitu robotu?

 

dakujem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...