Přejít na obsah

Přední světla


Foxtrot

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ohledně toho klepání, měl jsem možnost se svézt s OIII s xenonem než jsem měl svou, tam jsem to tedy viděl, klepalo se to, tehdy jsem se na to extra ptal, co to je...ale moje to absolutně nedělá...snažil jsem se to zachytit a nic...to jsem potmě najezdil už docela dost...

 

Co jsem ale objevil a nepochopil, že tam stále jsou parkovací žárovky, i když je tam LED denní svícení, potřeboval jsem teď auto nechat stát na parkovačkách a koukal na to jak puk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě u parkovaček se možná pletu, ...vycházím z toho, že blinkry v předních světlech jsou na výměnu v servisu. Není tam záslepka, musí se vyříznout a pak ti tam tu záslepku dají, nestačí si jen koupit žárovku...

 jako dřív...

 

Pokud máte někdo s parkovačkama větší zkušenost, dejte vědět...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes jsme dali jednu RS na přezutí a oznámili, že budou měnit řídící jednotku xenonů, nevíte někdo proč co je špatně?

Ahoj, mam RS TDI vyroba nekdy 11/2013 a taky mi je v servisu menily. Proc netusim.

Nicmene: byl jsem tam reklamovat prave xenony. Stava se mi, ze mi pri zapnuti dynamicke funkce (tj. rezim aktivnich AFS) svetlomety zustanou svitit sejdrem - proste sviti doleva. Nedeje se to furt, ale neprisel jsem na to kdy a proc to dela. Vymena ridici jednotky tomu zda se trochu pomohla, ale porad mi to dela. Dost blbe se to ale dokazuje, na videu ve tme z mobilu je videt houby..proto se ptam:

Mate/mel s tim tu nekdo stejny problem?

Editováno: , autor: Lukander
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mam podobny problem. (1.4 TSI, Elg plus, r.v. 12/2012) Nedeje se to vzdy, ale take mam nekdy poci jako by se nataceni svetel zaseklo - sviti do leva. Kdyz se to stane, prepnu (za jizdy)  nastaveni svetel na sport a funguje normalne. Pak zase na normal a jedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Přidám také ze svého soudku:  O víkend jsem jel s kamarádem v noci po nepěkných okreskách, já jel za ním celou cestu. Po nějaké době kamarád zastavil a povidá mi, proč na něj furt blikám dálkovkama. Tak mu řikám, že nejsem magor :) a on, že mu to tak v zrcátku přijde. Rozhodl jsem se to testnout, půjčil jsem včera v noci auto bráchovi, sám jsem si vzal manželky a jel po setmění před ním. Můžu jen potvrdit, že to bylo v zrcátkách krajně nepříjemné a na nerovnostech to skutečně budilo dojem blikání dálkovkama. Když jsem to konsultoval potom s bráchou, měl na to stejnou odpověď. Bi-xeny vytváří poměrně ostrou horizontální linku, jakási hranice světla-tmy a ta se celou dobu za jízdy drží těsně pod zadním oknem fábie. Stačí ale malá nerovnost a ta linka prostě "skáče" nahoru do zadního okna a tím dochází k zábleskům do zpětného zrcátka.

Pro jistotu jsem dnes navštívil autorizák a byl u kontroly světel osobně, oba reflektory naprosto přesně na prostředku na čárce, tam kde mají svítit. Obával jsem se, že svítí moc nahoru, ale není tomu tak. Takže vlastnost :)  Já tedy vidím perfektně, na dálnici nepotřebuji dálkové. To, že se klepou jsem si uvědomil, až když jsem se na to soustředil. Ano na nerovnostech se opravdu klepou...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdar a sílu.....Máme v práci novou OIII s klasickejma halogenama a to auto prostě strašně mizerně svítí. Nemám ten pocit jenom já, ale i kolegové, co nejsou zvyklí na bi-xeny.  Dám dálkové a Fábia II je proti tomu uplnej luxus. To to opravdu je tak mizerné, nebo to máme strčit do servisu? I dálkovky svítěj hodně blízko a štelování máme na nejvyšší úroveň. Přijde mi to jak lucerny se svíčkama :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že z výroby jsou namontovány nějaké eko žárovky, svítí žlutě a úplně nanic. Pokud se do světel dají pořádné žárovky, lépe s vyšší svítivostí  např.Osram, svítí světla hodně dobře, stejně jako O II FL, kterou jsem měl.

Proč ne xeny, tak mám stejný argument, jako kolega v příspěvku nademnou, navíc, když vidím, jak už teď se přehrává SW v ŘJ, někdy se rovnou mění,jak technologicky náročné a drahé to světlo je, tak jsem rád, že mám klasiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...