Přejít na obsah

Kryty prahů - prahové lišty


Petrrr

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl jsem se optat zda-li nevíte kde schrastit nějaké pěkné kryty prahů. Originály nepovažuji za pěkné. Zatím jsem našel toto http://www.autodoplnky-obchod.cz/kryty-prahu-prahove-listy--skoda-rapid-2012-sada-4ks-nerez/ což vypadá dobře, ale nejsou fota přímo na Rapidu a výrobce je Poland tak nevím (je to 8dílná sada tak bych to chtěl vidět). Co jsem komunikoval s jednatelem fa Milotec, tak tam je to sice v plánu, ale stále se čeká na prodeje Rapida.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hollywood: No jsou to ty samé, máš s nimi nějaké zkušenosti? Nebo, že bys je přímo měl?

vormen: Zapomínáš na estetickou stránku věci. U mě třeba také nehrozí, že bych si to okopal, ale občas člověk vozí lidi, kteří tak opatrní nejsou. A jestli se tam drží voda nevím, ale zrovna u Rapida já mám ty vnitřní prahy suchý i za deště kupodivu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a lepí se to páskou? pokud tam nebyl problém s tou vodou, tak bych o tom pouvažoval. asi není pravděpodobný, že by se to během životnosti sundávalo, tudíž mi vlastně může být jedno, že to bude pod tím prahem podřený od písku co se tam příp. dostane. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ lepí se to páskou a ta je většinou i po obvodu, ale i kdyby se ti tam jemné částečky písku dostali, tak páč na ně nepůsobíš mechanicky (pod krytem těžko) tak nevím co by se pod ním mělo poškrábat. Já měl před tím u O1 prahy od Milotecu asi 5 let, než jsem auto prodal a drželi jak přibitý a to je to hlavní o co mi jde, aby ty polský drželi - páč jinak vypadají super a jiné v chromu jsem zatím nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u Rapida, ale já měl plastový prahy na Fabii po předchozím majiteli a když sem je sundával, tak po nich zůstalo jen lepidlo který šlo těžko dolů a chytala se na něj špína. Dicky sem si myslel, že už je všechno pryč, ale drbal sem to techničákem asi 5x.

 

Takže z písku, prachu nebo vody bych strach neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes existuje tzv odstraňovač samolepek, je to na všechno, dvakrát nastříkáš a po zbytků lepidla po setření ani památky. Použil jsem to třeba po zbytku lepidla na skle po sun fóliích a nebýt toho, tak to sundavám ještě dnes. Lak to samozřejmě nepoškodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na bile barve vypadaji dobre ty origa.vsak jsem je u tebe videl na vlastni bulvy. ve skutecnosti vypadaji lepe jak na fotce.U me nevim jak by to vypadalo.Navic je Rapidek plastacek dost uz sam o sobe,tedy dalsi plasty tam pridavat nechci. Jinak ty prahy z nerezu jsem objednal, zitra snad dorazi a o vikendu je tam fouknu. Sam jsem naplej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Máš to hezké. Tvůj systém ochrany chrání pouze plochu a zaoblení "schodu" druhého a třetího.

 

Jelikož je mi známo, že prahy okopávají zejména menší a starší lidé, což jim nelze mít za zlé, a to zejména na první hraně, tak jsem vytvořil systém ochrany jiný. Na třetím "schodu" mám již z továrny nainstalován originální plastový kryt prahu a druhý i první hranu "schodu" chráním pomocí nalepené samolepící fólie. Jak krásně zakopávání "chytá" je vidět na přiložených fotografiích. Fólií chráním i dveřní hrany zadních dveří. Pojistka proti taškám, cvokům na ryflích, atd. "Kopance" z fólie jdou šamponem umýt a pokud je šmouha odolnější, tak si s ní poradí leštící jemná pasta. Až bude odřena, tak ji prostě jednoduše strhnu a vyměním. Fólie je navržena na velkou odlnost a houževnatost. Protrhnout ji, je opravdu nesnadné.

 

Jak koukám na Tvé řešení, tak  pokud se vyrábí Tvůj systém i v černém provedení, tak mne napadá vzhlednější varianta ochrany, než mám teď. Z Tvé sady použiji kryt druhého "schodu" a první hranu ochráním zase diskrétní samolepící fólií. Teď už jsem chytřejší a vyvaruji se chybičky, kterou jsem při prvotní instalaci udělal. Fólii jsem nainstaloval pouze ke konci hladké prahové části, aby nebyla vidět, ale chce jí přetáhnout níže cca o 2 cm. Sice bude lehce vidět, ale jen při čerstvě umytém autě :-) a mám vyzkoušeno, že i zde drží skvěle.

post-84623-0-43565600-1376843305_thumb.j

post-84623-0-67436900-1376843306_thumb.j

post-84623-0-87420800-1376843307_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to transparentní fólie proti kamínkům 3M 08210 ( www.autolaky-airbrush.cz/eshop/files/products/foliekaminky1.jpg ).

Balení obsahuje šíři 100 mm o délce 2,5 m. Cena cca 800-900 kč. Jsou fólie i levnější, ale postrádají požadovanou kvalitu. Fólii lze zakoupit v obchodech zabývajícími se autolaky & airbrushem.

Aplikace na hrany/plochy prahu je jednoduchá. Požadovaný tvar vyřežte/vystříhněte před její aplikací. Po nalepení už nic řezat/ořezávat nesmíte !!! To udělala před 3 lety jedna reklamka a nyní řeší škodu, že v místech ořezu vše rezne.

Návodů, jak lepit fólie bez bublinek v lepené ploše je na internetu dost. Tak, ať se daří.

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No konečně normální a pěkné kryty prahů origo http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-rapid/listy-prahove-bocni-zadni/dekorativni-kryty-prahu/skoda-rapid-prahove-listy-original-chromove-id:9345.eshop. Bohužel pro mě pozdě. Ostatně jako se střešními nosiči atd. Hold když Škoda začne prodávat nový model a nedá se na to hned nic sehnat, její škoda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No konečně normální a pěkné kryty prahů origo http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-rapid/listy-prahove-bocni-zadni/dekorativni-kryty-prahu/skoda-rapid-prahove-listy-original-chromove-id:9345.eshop. Bohužel pro mě pozdě. Ostatně jako se střešními nosiči atd. Hold když Škoda začne prodávat nový model a nedá se na to hned nic sehnat, její škoda. 

Boží! Ty plasťáky byly strašný. Tohle má aspoň trochu design. Ano, ale ta cena.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...