Přejít na obsah

Nehoda: promáčklý práh pod dveřmi řidiče


flatak

Doporučené příspěvky

Zdravím,

velice špatný den pro mého zánovního Rapida. Dneska jsem nabral uříznutý sloupek, který jsem při vyparkování neviděl. Výsledek zde:

promáčklý práh pod dveřmi řidiče

plO4puh.jpg

Smutný detail zde: http://i.imgur.com/3Wv47TK.jpg

 

Co se s tím dá dělat? V servisu mi řekl orientačně, že je to dost blbé místo, které je namáhané, takže kdyby se to nějak vytmelilo, že by to nejspíše odpadlo. Že pokud by mi to hodně vadilo tak vyříznout kus karosérie, vyplnit/ narovnat, svařit, nalakovat - hodně velký zásah do auta i peněz - to nechci.

 

Napadlo mě tedy buď:

1) to vyplnit nějakým tmelem a následně udělat černou fólií linku po celém prahu až k zadnímu kolu, nějak takto:

yIWrtTm.jpg

 

2) Nebo nalepit spoiler jako zde:

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-rapid/masky-spoilery-mracitka/skoda-rapid-plastove-bocni-prahy-rs-cerne-id:8487.eshop

V tom servisu mi ale řekl že to u Škodovek může začít hnít?

hes_8487-rpd-ss-tp6.jpg

 

3) Nechat jak to je jen pořádně vyčistit, popřípadě dobarvit nějakým lakem odloupnutá místa laku.

 

Díky za tipy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tipy, volal/psal jsem karosáři z karosar.cz tak cekam na jeho odpoved. Pry toho maji po kroupach hodne.

 

Havarijko mam, ale az nejak v srpnu mi tam bude koncit malus co jsem mel se starou skodovkou, tak bych nerad aby mi to nejak vystrelilo pojisteni na pristi rok hodne vysoko.

 

Jinak na Policii to asi neni, ono je to z Prahy u kostela, kde nekdo odriznul sloupek aby se tam dalo parkovat, takze to neni ofiko pristupna komunikace myslim.

 

Diky za tipy, budu informovat o vyvoji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naopak, stále bych se držel myšlenky, že se jedná o komunikaci s neoznačenou překážkou a žádal to tak, ale kromě spoluúčasti je to asi stejně jedno.

 

Mně se stalo něco podobného - někdo mi projel předváděčku koulí, odnesl to práh jako u tebe, akorát ne do takové míry. Výměna dveří a vyklepání prahu se nakonec povedlo přímo ve škodovce. Je to hodně blbé místo a bude to problém do budoucna. Na tuhost karoserie to mít vliv nebude, protože ta masivní část začíná až po téhle dekoraci, ale toho reznutí bych se bál ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se s tím dá dělat? V servisu mi řekl orientačně,
že je to dost blbé místo, které je namáhané, takže kdyby se to nějak
vytmelilo, že by to nejspíše odpadlo. Že pokud by mi to hodně vadilo tak
vyříznout kus karosérie, vyplnit/ narovnat, svařit, nalakovat - hodně
velký zásah do auta i peněz - to nechci.


:kol-24::kol-44:

 

Do toho servisu uz nikdy v zivote nechod!!!!

 

Nic netreba rezat,zvarat!!!!

 

Ten prah sa da pekne vyrovnat. bezne sa tak opravuju auta. :kol-31:  :kol-31:  pozri video.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty voe co je to za lepidlo ze to takhle udrzi a jak to pak dostanou dolů :D

 

jinak já bych to prostě dal na havarku do autorizovanyho at si s tim poradi....pripadne teda nechat to antikorozne nejak osetrit a dat tam ty sprotovní prahy ;-)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-28:  Je to lepidlo z tavnej pistole a odstranis ho jednoducho postriekas ho isopropilalkoholom a same odpadne od laku karoserie.

 

Dalsie vytahovanie stlpika -prahu na aute.

 

Obrusit farbu,  vytiahnut,obnovit zinok, streknut prah USB hmotou ,farba,lak a nic nebudu poznat a vidiet.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yv3-pvAPt9A

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

nic proti tomu vytahování prahu co je na videu , ale tavné lepidlo "Ksilon" to nemuže udržet ani omylem ! ne takový tah jaký je třeba na vyrovnání prahu třeba :)

 

mám takový dojem že malus se na havarijní pojištění nevstahuje ! jistotu mám u genrali pojištovný , jsem na havarijko nechal přestříkat celý auto F1 RS škoda byla spusobena vandalizmem , cenu pojištění mi nezvedly , neco podobného o něco dříve u čsob pojištovny u oktavky 1 tam jsem jak si přibral při couvaní dveře o garáž :) a to dost i ze sloupkem , tak to zaplatili celé - spolučast , a cenu pojištění mi nezvedly

 

oni moc dobře vedí, že pokud by zvedly cenu havarijka v případě že by musely "plnit" , tak jim hnedka na to lidi vypoví smlouvu a šly by jinam :kol-28::kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teď jsem řešil ten samý problém na Škodovce, měl jsem to prolnutí dovnitř ale jednou tak dlouhé. Vytahat byl problém /cena při vytahání 3.500,-/ museli nakonec práh vyříznot a dát nový /vše 5.000,-/. Pakliže mám spoluúčast 5.000 tak by mi pojišťovna zřejmě asi nic nedala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...