Přejít na obsah

Převodovka DSG


omicron

Doporučené příspěvky

ma kazda prevodovka launch kontrol? myslim si ze na mojej sa rychlo rozbehnut neda... ide to cez spojku, ziadne 3000ot brzda apotom vystrel... u mna je to tak ze treapenie cez spojku a potom rozbehnutie ako obycajne...

U Oktavek 2 ne (dnes).

U pocatecnich serii O2 (MR2005-2006) snad LC (LaunchControl) povolen byl. Nektere edice (RS) s DSG by to mely mit implementovano. Kdysi jsem to u sve prvni DSG (MR2006, 6°DSG "mokra") zkousel, nicmene se to chovalo tak podivne (nekdy jakoby ano, nekdy ne), ze si nejsem jisty, ze to bylo zcela v poradku.

Ted mam TSI 1.8 s DSG7° (sucha), tady to zcela jiste nefunguje, mozna je problem v tom, ze ESP nejde uplne vypnout a LC se tak nedostane "k reci"... Samozrejme DSG musi byt v rezimu S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuji o koupi Octavie 1,2 TSI DSG. Už někdo z vás jel s touto motorizací a jaké s ní máte zkušenosti. Četl jsem, že 1,2TSI DSG ve Fabii a Roomsteru není dobrá kombinace a neporučuje se. Díky za vaše příspěvky.

Konkrétne s touto kombináciou som nejazdil, ale otestoval som DSG vo všetkých modeloch Škoda a aj vo viacerých koncernových autách, taktiež som s motorom 1,2 TSI jazdil vo Fabii (63 aj 77 kW) a taktiež aj v OII a Yetim. Tak si myslím, že mám dostatok informácií. Okrem toho vlastním jedno DDG so suchými a jedno s mokrými spojkami.

Ja by som sa tej kombinácie 1,2 TSI + DSG nebál. Mám totiž Fabiu RS so 7° DSG so suchými spojkami a tiež som pred kúpou čítal viacero recenzií a tiež som z toho mal zmiešané pocity. Ale skutočnosť je iná. Hoci som predtým mal klasický automat s hydrodynamickým meničom momentu, ktorý sa vyznačuje mimoriadne planulými rozjazdmi a taktiež plynulým (ale pomalým) preraďovaním, tak som s Fabiou nemal jediný problém. Je pravda, že prvý deň - dva boli rozjazdy ostrejšie, ale to je jednak vecou silného motora (v mojom prípade 1,4 TSI 132 kW) a jednak nezvyku na "suché" DSG. Ale akonáhle som si zvykol, ako mám pridať plyn, tak nemám jediný problém. Rozbeh auta je hladučký a radenie rýchlostí temer neznateľné. Netuším, čo s tým novinári robili, že im to nejako šklbalo alebo čo. Napokon odporúčam prečítať si moju recenziu Fabie RS, obzvlášť časť o DSG. Mne príde to suché DSG ešte o niečo príjemnejšie, než "mokré". Spojky sa zopínajú tak nejako spontánnejšie a poslušnejšie. Samozrejme vždy tak rýchlo, ako rýchlo a prudko sa pridáva plyn. Takže sa dá s DSG rozbehnúť krásne plynulo aj vyraziť s hvízdajúcimi gumami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vsetkych priaznivcov DSG,

rad by som sa majitelov DSGciek spytal, ci sa vam ta prevodovka chova rovnako ako mne, alebo je toto spravanie indikacia nejakeho problemu. Ide o nasledovne:

Prevodovka radi hladko, nesklbe, ani nic podobne. Co sa mi ale stava je, ze ked idem trebars do mierneho kopca, mam zaradenu 4 (citelnejsie je to pri 5 alebo 6), a otacky klesnu do okolia 1250 a pod (tesne pred podradenim), ak v takom momente stupim na plyn (stale je zaradena 4ka), avsak nie tak razantne aby prevodovka podradila, nastane dost citelne rozochvenie pohonneho mechanizmu. Okamzite sa strati ked napr. prepnem do manualu a poradim, pripadne zapnem S, alebo pridam razantnejsie a prevodovka podradi.

Najcitelnejsie sa to prejavuje pri zatahu do kopca, 5 a 6 stupen, ale stane sa to aj na rovine. Ak si zapnem manualny rezim, a pri jazde do kopca vyssiu rychlost hadzem az pri 2300-2500rpm (tak ze otacky po preradeni neklesnu pod 1500-1600), ziadne chvenie nenastane, akceleracia je plynula a preradenie hladke, bez najmensieho problemu.

Je zaujimave, ze sa to deje o dost menej vyrazne/vobec pri studenom motore, najviac ked uz je motor zahriaty. Olej v prevodovke mam meneny, homokineticke klby mam oba nove. Zotrvacnik mam vymeneny, najazdenych s nim asi 30t km. Ze to ma na svedomi poloos/klb sa mi nezda.

Je to cosi podobne, ako by som s manualnou prevodovkou v nizkych otackach zaradil vyssi rychlostny stupen ako je optimalne a akceleroval. Tiez by to zatriaslo.

S DSG mam odjazdenych asi 40t km. Je vseobecne zname, ze DSG radi do nizkych otacok, myslim ze az prilis, a niekedy mi to vadi. Da sa to sice regulovat pracou s plynom, ale nepovazujem to za idealne nastavenie na normalnu jazdu, aj ked sa na to da zvyknut. Dcko radi ako dochodca, Sko ako pretekar na okruhu F1.

Skusal som hladat na webe nejake info k tomu chveniu pri akceleracii v nizkych otackach, zistil som, ze to nie je nejako ojedinely jav. Zaujimave citanie je napr. toto: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=142212

Takze otazka na vas, chova sa vam DSG rovnako, alebo taketo nieco vobec nepoznate?

Ide o 6st DSG, 2.0 TDI 103KW, bez DPF, r.v.2005, vitane su aj skusenosti majitelov 7° DSG.

Editováno: , autor: sector
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za měsíc budu mít novou 1.2 TSI DSG docela se teším a uvidíme jak to bude spolehlivé. Je to muj první automat v rodině :-)

Dotaz: ptal sem se na zamikání řazení a prodejce že se na automaty DSG nedává. Co vy nato? je nějaká varianta a máte ve svém autě???

Editováno: , autor: David C3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz: ptal sem se na zamikání řazení a prodejce že se na automaty DSG nedává. Co vy nato? je nějaká varianta a máte ve svém autě???

Prodejce mi naprosto bez problému namontoval Construct,

zamyká polohu P, takže je lepší než u manuálu (nejde vyšlápnout spojka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za měsíc budu mít novou 1.2 TSI DSG docela se teším a uvidíme jak to bude spolehlivé. Je to muj první automat v rodině :-)

Dotaz: ptal sem se na zamikání řazení a prodejce že se na automaty DSG nedává. Co vy nato? je nějaká varianta a máte ve svém autě???

Jj, jak už tu psaly ostatní, servis Škoda umí namontovat Construct - zamčeno v poloze P. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to chvenie a nepríjemný zvuk motora v nízkych otáčkach je normálny prejav motora. Keď som nedávno skúšal 1,6 TDI s manuálnou prevodovkou a riadil som sa radami na prístrojovom štíte, kedy radiť, tak sa motor neraz dostal na 1200-1300 otáčok a prejavoval sa rovnako. Proste tomu motoru už takéto nízke otáčky nesvedčia. Rovnako sa prejavuje aj moje 2,0 TFSI a 1,4 TFSI. Takže je to jedno, či je motor na naftu alebo na benzín.

Druhá vec je, že trendom dnešnej doby je, že elektronika automatickej prevodovky tlačí otáčky čo možno najnižšie, aby klesli emisie. Mne sa zdá, že ako u motorov TFSI, tak aj u TDI CR je minimom nejakých 1400-1500 otáčok, aby motor neprotestoval a zrýchľoval. Vo Fabii mám 1,4 TFSI + DSG a prevodovka niekedy otáčky pustí až na 1200. Vtedy skutočne nie je rozumné pridávať tak, že prevodovka nepodradí. Buď udržiavať zvolenú rýchlosť, alebo podradiť a zrýchľovať. U Audo mám DSG + 2,0 TFSI a tam dokonca niekedy padnú otáčky až na 1000. Ale našťastie tam sa to deje len v istej fáze zahrievania motora. Keď je úplne studený, tak to radí normálne, aj keď je už motor zahriaty. Prehratie SW prevodovky nepomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za měsíc budu mít novou 1.2 TSI DSG docela se teším a uvidíme jak to bude spolehlivé. Je to muj první automat v rodině :-)

Dotaz: ptal sem se na zamikání řazení a prodejce že se na automaty DSG nedává. Co vy nato? je nějaká varianta a máte ve svém autě???

Co dodat ?

Tvemu prodejci se na "100 honů vyhnout" a auto si zcela jistě koupit někde jinde.

Mám již 2. auto s DSG, prvni jsem pořizoval v r. 2005 (ANO před 6 lety), a již tehdy jsem tam samozřejmě od prodejce dostal uzamykání řadičky DSG, automaticky, jen s výběrem dodavatele (již tehdy 2-3 řešení), byla to pro ně prestižní záležitost, první O2 s DSGčkem u nich prodaná. Nyní mám sofistikované zamykání DSG i kapoty motoru - opět nabídl v předprodejním servisu sám prodejce...

Když toto ještě ani po těch 6 letech nějaky autorizovaný prodejce nepostřehl, nechápu vůbec, že tato auta autorizovaně prodává...

Nechtěl by jsi ho tady zvěřejnit, baychom se mu muhli i my ostaní na těch "100 honů" do budoucna vyhnout ?

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Byl jsem na 60tis prohlidce s mym 1.8 TSI DSG a kdyz jsem se ptal, jestli se nema menit olej v prevodovce, tak mi odpovedeli, ze v 7st DSG jsou 2 druhy oleje (prevodovy a hydraulicky) a ani jeden z nich se nemusi menit (dozivotni napln). Je to skutecne tak? To by znamenalo, ze 7st DSG prevodovka je komplet bezudrzbova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro je to tak, 7st. DSG opravdu nepotřebuje měnit olej, spojky jsou suché a zbytek se bude měnit až ti odejdou spojky, protože to bude daleko dřív než se ti opotřebí olej. Měli by co sem četl vydržet tak kolem 160 tis. Ale bude asi záležet jak se s tím zachází. Ještě sem ale neviděl nikoho se 7 st DSG s nájezdem větším aby mi řekl jak na tom je. To samé je DPF filtr. Ale tam už sem zaregistroval, že by se dala celková výměna nějak obejít pouze nějakým výplachem. Ale to sam. bez záruky.

Je tu někdo kdo má se 7 st. DSG víc jak 150 tis. najeto? a může přidat nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nemám sice Škodu, ale mám dotaz, jestli se studeným motorem nemáte problém při rozjezdu. Vždy zažiju tak 2 až 3 cuknutí, než je vše OK, otáčky jdou mnohem dál, než těch cca 1800ot/min.

Mam 1.8TSI (TFSI u VW/Audi) s DSG 7 (sucha), podobny problem jsem mel pred cca 2 roky po porizeni auta, vyresil to upgrade FW ridici jednotky motoru. Autu s kvedlackou by zcela jiste chcipl motor, DSG to vzdy nejak zachranila...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

1. Brzdenie motorom na rovinke: , neviem či len bláznim , ale ak pustím nohu z plynu a to jemne (cca pri 25Km/h), tak auto strašne prudko dobrzďuje motorom , až tak , že ma vytláča zo sedačky telom na volant a niekedy to sprevádza dosť dunivý zvuk z pravej strany .

Otázka Je to stále len môj nezvyk na DSG prevodovku a jej chovanie pri dobrzdovaní motorom sa líši od klasických MP ? , alebo hľadať technický problém ?

2. Cukanie pri brzdení motorom dole kopcom toto je môj veľmi občasný problém , stalo sa mi to zo 10x za 5 mesiacov čo jazdím . Vačšinou sa to stalo v situácií , keď som stál z kopca (jemné klesanie , žiadny Gerlach) a spúšťal som nohu z brzdy auto sa pomaličky rozbehlo (zaradené D) a cca 5 metrov som šiel cukajúc ako na koni dole kopcom doslova so mnou hádzalo (plynu som sa ani nedotkol).

Otázka Môže to byť len nejaká anomália , alebo chyba , ktorá sa u DSG sem tam prejaví ? Alebo hľadať za tým problém , možno spojený aj s tým prvým ? Výmena silentblokov prevodovky ?

3. 1-2-3 divné chrčanie v prevodovke toto je môj obľúbený problém , keďže na blbé zvuky mám veľmi dobrý sluch a vyslovene ich nevystojím. Chrčanie v prevodovke sa prejavuje hlavne pri kľudnej jazde v preradovaní medzi 1-2-3 , vždy sa dostaví tesne pred preradením hnusný chrčkavý zvuk niekedy vyslovene škaredé bublanie , ako keby bolo niečo uvoľnené.

Otázka Ak mám vôbec riešiť tento problém , čo by som veľmi rád , kde začať a čo meniť ? Výmenu kompletnej prevodovky poprípade spojky by som rád nechal ako fakt krajné riešenie :D

4. Kopanie motoru a vyradené do N Dosť častý problém a tiež nepríjemný , zastavovanie na križovatkách , či už pauza na odpočívadle alebo fronta v MC drive , naštartovaný motor , vyradené do N a nepravidelné kopance zjavne idúce od motora niekedy slabšie niekedy silnejšie pocit akoby som sedel na subwoofere , všimli si to aj ľudia čo so mnou v aute sedeli bez toho aby som dačo spomínal či už šoféri alebo nešoféri , takže predpokladám , že to nebude normálne.

Otázka Dá sa niečo takéto vôbec riešiť , dá sa hľadať príčina a zdroj toho kopania ? aktualizácia SW nepomohla ... Úplne amatérska otázka , keďže po technickej stránke sa do áut viacmenej nevyznám , môže pomôcť výmena silent blokov motora ?

Ja nepozorujem ani jeden z uvedených problémov. Naopak, brzdenie motorom je temer minimálne, lebo prevodovka sa snaží držať otáčky nízko aj pri pustenom plyne. Ale aspoň sa takto auto dogúľa pomerne ďaleko s nulovou spotrebou. Len na to pustenie plynu musím zavčasu myslieť. Cukanie pri rozbehu dole kopcom som ešte nezažil ako u Q5, tak ani u Fabie. Pri preraďovaní nepočujem žiadne nepatričné zvuky, pritom mám tiež dobrý sluch na pazvuky. Pri dojazde na križovatku a zastavení akurát cítim, ako prevodovka niečo urobí, preradí rýchlostný stupeň, alebo čosi podobné. Potom už nepociťujem nijaké kopance či otrasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jdu posílit řady majitelů DSG převodovek.

Mám O II Combi; mr 2007, 2.0 TDi. 103 kW; DSG 6 st.;

Jelikož mám přímé srovnání s TipTronikem (ve VW Passat 2.8 4x4) musím uznat, že je v mnohém lepší, nicméně pár postřehů:

1) při ustálené rychlosti (tempomat 130 km/h) při jízdě z kopce /v podstatě brzdí motorem/ jakoby "nevěděla" co má řadit a kolísají otáčky (sice jenom na budíku, pocitově není nic vnímáno)

2) při pomalé jízdě (do 50 km/h) v určitém režimu "podtáčí", a po rozjezdu z křižovatky zase naopak ve stejné rychlosti drží otáčky "vysoko" (na rovině, stejná zátěž, stejně klidná jízda (ikdyž po Praze "klidná" jízda :kuk: :-( kdy na omezené rychlosti tě problikává MHD !!!??)

3) čeká mě předepsaná výměna oleje a filtru, po přečtení jak složitě se to musí dělat a po zkušenostech z našich "značkových servisů" se bojím, jestli dodrží technologický postup, abych rázem o skvělou výhodu nepřišel (cena není zas tak závratná cca 4.500,- Kč); ale každých 60.000 km tak to se u mě již projeví tzn. u mě výměnu 1x ročně a to už je za 5 let dost peněz navíc; možná je řešením ta nová suchá a dokonce 7 st.)

4) odstupňování na takto silný motor není zrovna ekonomický, ve staré O I (96 kW) jsem na 6 točil při 130 km/h o 200 otček míň (jde o deci ale na 300 000 km už to něco "hodí")

5) jinak uznávám že DSG je "návyková" a určitě dobrá technicky, spolehlivost se uvidí tak za 5 - 8 let; na zahraničních fórech (např. USA) jsou kritičtější

Pokračování zase příště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...