Přejít na obsah

Převodovka DSG


omicron

Doporučené příspěvky

Tak jak to tak tady čtu tak nějak nechápu některé vaše názory.

Mam 1.9 TDI DSG načipovanou a jsem "maximálně" spokojený

na osřejší jízdu je super a řazení taky. V Mimoni jsem jel sprint (s bráchou) má Fabii RS a O2 vyhrála takže ja jsem s DSG spokojen !

Ale nějaké drobnosti se přece najdou, při volném rozjíždění se mi zdá že dvojka řadí ve vysokých otáčkách a třeba v zatáčce po prudkém přidání to jako později podřadí a pak cukne nebo tak něco, ale to je trošku o stylu jízdy.

Automaty už dávno nejsou co bývaly, DSG je super.

Někdo se tu zmiňoval o DSG a čipnutí, takže kdo má 77 KW tak určitě to nechte načipovat je to o něčem jiným.... M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Mam 1.9 TDI DSG načipovanou a jsem "maximálně" spokojený...

...Někdo se tu zmiňoval o DSG a čipnutí, takže kdo má 77 KW tak určitě to nechte načipovat je to o něčem jiným.... M.

Ano, ja me to chipnuti zajima, mnel tak od Kerschera chiplou O1, a byl jsem maxim, spokojen, auto u dalsiho majitele "leta" do dnes s cca 300 kkm (!), bez problemu...

Me ale hlavne zajimaji aspekty chipnuti u TDI, kde je DSG, nebot je potreba RJ motoru urcite sladit i s RJ DSG, uz kvuli zvyseni tocaku, jinemu casovani razeni atd.. Kdo Ti to delal, jake dal zaruky, a jak to mas hodne zvedle ? Co k tomu mimoch. oni sami rikali, jake meli zkusenosti ? Za kolik ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Mam 1.9 TDI DSG načipovanou a jsem "maximálně" spokojený...

...Někdo se tu zmiňoval o DSG a čipnutí, takže kdo má 77 KW tak určitě to nechte načipovat je to o něčem jiným.... M.

Ano, ja me to chipnuti zajima, mnel tak od Kerschera chiplou O1, a byl jsem maxim, spokojen, auto u dalsiho majitele "leta" do dnes s cca 300 kkm (!), bez problemu...

Me ale hlavne zajimaji aspekty chipnuti u TDI, kde je DSG, nebot je potreba RJ motoru urcite sladit i s RJ DSG, uz kvuli zvyseni tocaku, jinemu casovani razeni atd.. Kdo Ti to delal, jake dal zaruky, a jak to mas hodne zvedle ? Co k tomu mimoch. oni sami rikali, jake meli zkusenosti ? Za kolik ?

Tak zvednutý to mam ze 77 na 103 KW podrobnosti nevím ani mě celkem nezajímají - jak je načasování řazení apod. ale řekl bych že je to stejné jako před čipem jen to víc jede! Dělal mě to ABCTUNING, poprvé žadné změny jen slezla spotřeba ale po druhé to udělali parádně, zpočátku jsem jim nějak nevěřil ale pak to napravili a auto jede krásně, ale příště bych to dal asi jinam aby to udělali naporvé a ne až podruhé... Stálo mě to 12000 a záruku mam 5 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Mam 1.9 TDI DSG načipovanou a jsem "maximálně" spokojený...

...Někdo se tu zmiňoval o DSG a čipnutí, takže kdo má 77 KW tak určitě to nechte načipovat je to o něčem jiným.... M.

Ano, ja me to chipnuti zajima, mnel tak od Kerschera chiplou O1, a byl jsem maxim, spokojen, auto u dalsiho majitele "leta" do dnes s cca 300 kkm (!), bez problemu...

Me ale hlavne zajimaji aspekty chipnuti u TDI, kde je DSG, nebot je potreba RJ motoru urcite sladit i s RJ DSG, uz kvuli zvyseni tocaku, jinemu casovani razeni atd.. Kdo Ti to delal, jake dal zaruky, a jak to mas hodne zvedle ? Co k tomu mimoch. oni sami rikali, jake meli zkusenosti ? Za kolik ?

Tak zvednutý to mam ze 77 na 103 KW podrobnosti nevím ani mě celkem nezajímají - jak je načasování řazení apod. ale řekl bych že je to stejné jako před čipem jen to víc jede! Dělal mě to ABCTUNING, poprvé žadné změny jen slezla spotřeba ale po druhé to udělali parádně, zpočátku jsem jim nějak nevěřil ale pak to napravili a auto jede krásně, ale příště bych to dal asi jinam aby to udělali naporvé a ne až podruhé... Stálo mě to 12000 a záruku mam 5 let

Hmmm. ABC..je udajne naprosta katastrofa, jses snad jediny, ktery byl u nich spokojen (i kdyz napodruhe)...

Zaruku 5 let na co ???

Auto mas jeste v zaruce ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no protoze ABC jsou takovy strelci, ze jsou schopny tvrdit, ze soft si musi nejdriv sednout...fakt jsi prvni, kdo je s nima spokojenej, ja bych jim nedal nachipovat ani fichtla...

a tech 5 let je zaruka na chip. jenze s tim se snad ani nemuze nic stat

Já už bych si to tam taky nedal.. nejdřív jsem snima měl problémy jak říkáš, ale pak jsem jim napsal že odstoupim od smlouvy, tak pak hned poslali někoho jinýho a ten to udělal pořádně (doufám) koukal jsem na to jak to děla a měl vše stahovaný z Bitpoweru. tak doufám že je vše OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to me zajima. jak probiha takovy odstoupeni od smlouvy chiptunersky firmy? ja dostal akorat zaruku a nic.

jinak kluk co to delal me rikal, ze kdyz chipuje automaty, tak se obcas musi doladit i RJ prevodovky

já myslim že o tom něco říkal a že to udělali vše.

Odstoupení? Tak to ti asi neporadim, já to na ně zkusil a chytili se.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci dělat chytrýho, ale po zásahu od ABC bych si to dal kontrolně na brzdu

pročpak?

myslím, že jsem tady o tom kdysi psal. Známej na ně někde narazil a tak dlouho ho lámali a nabízeli neodolatelný slevy, že si u nich nakonec nechal udělat 2 Octy a Superba. Zaplatil za to cca 30 t. Kč a přijel se mi pochlubit. Protože jsem měl v tý době stejnou (dosud nečipnutou) Octu TDI, 81 kW, tak jsme to jeli vyzkoušet. Mám tady jeden takovej testovací kopec, tak jsme jeli napřed tou jeho a pak mojí. Na kontrolním bodě jsme mezi těma autama nezaznamenali vůbec žádnej rozdíl v rychlosti. Já už to samozřejmě cejtil, když mi to půjčil a jezdil jsem jen tak po okolí. Nechtěl jsem mu ale kazit radost, tak jsem ho nechal, aby na to přišel sám. Takže mu nakonec docvaklo, že s ním dobře vydrbali. Myslím, že jel tehdy na brzdu a ta mu to podezření potvrdila. Jak se s nima nakonec popasoval, to už nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda že u automatu se upravuje i ŘJ,ale DSg nemá klasickou ŘJ,ale má ji přímo v převodovce takže vše řídí ŘJ motoru.

Když jsem před rokem mou O2 s DSG pořizoval, oslovil jsem několik chiptunerských firem, které se moc k tomu, jak se zohlednuje pri prechipovani i okolnost, ze je v aute DSG, vyjadrovat nechtely. Dilem asi bez zkusenosti (tehdy byla DSG u Skody zhava supernovinka), castecne mozna chranene know-how, ale nekolik jich se jich spolecne zminilo, o tom, ze je to samozrejme nutne, nebot DSG je presne casovana ke konkretnimu typu motoru (tocak, vykon, otacky atd.), a pri prechipovani je to jiste nutne zmenit.

Nekde budu mit i korespondenci s ABC, kde me odpovidala nejaka sl. Ing..., ktera o tom ale absolutne nemela paru, a porad odpovidala, ze je to "samozrejme a automaticke". Po mych doplnujicich otazkach JAK, me posilala stale tytez a tytez prazdne informace.

Mimochodem je to chiptunerska firma asi s nejhorsi povesti, nicmene jsem kdesi zahledl jejich sluzebni auto, tusim ze to byl Lincoln Navigator nebo neco takoveho (jinak pochybuji, ze by si nekdo cizi na takovou karu nalepil reklamy takove firmy), a tak to vypadalo, ze se jim rozhodne nevede spatne :D

Ja presto, ze jsem mel predchozi O1 prechipovanou, zatim min. pockam do konce vsech zaruk, tu O1 jsem take chipoval po zaruce, a proto asi tolik vydrzela a stale drzi. Je temer jiste, ze jak se to prechipuje pred skoncenim zaruky, objevi se nejaky pruser. Tak pravi Murphyho zákony :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci tu dělat reklamu nebo zas někoho zatracovat, už jsem to psal i u nás na klubu. Sám jsem se také zajímal o "přečipování" TFSI s DSG, jelikož vím že DSG je v serii dimanzovaná na přenos max. 350NM, tak se musí(!!!!) optimalizovat i data DSG. (že to bude dražší to je samozřejmost)

Velice mě podivila odpověď firmy BITPOWER, když jsem se ptal jestli a jak dokáží přečipovat auto s DSG převodovkou. Odpověď byla stylu přehrajem soft v motoru a DSG si na to zvykne ..... Tímto u mě tato firma končí - amatéři (ale je fakt že reklamu maj solidní)

další jsem zkoušel CIMBU, tam mi řekli že to umí, ale pouze u nich na centrále (tuším MB) že to bude i časově náročnější atd atd. Sami mi napsali o těch 350NM atd atd....

Prostě osobně bych asi svěřil auto do rukou CIMBU...

Cena vychází u obou zhruba stejně +- 19000 bez odladění DSG

Editováno: , autor: Martin IV.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejhorší je, že málokdo umí přiznat, že mu to za pěkný peníze někdo dokur..l . Nechápu, proč se tu objevujou různý superlativy na "firmy" u kterých bych si nenechal seřídit ani kolo, protože ten amaterismus je evidentní. Jednoho takovýho jsem viděl při práci a měl jsem z toho neodbytnej dojem, že postupuje způsobem pokus - omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejhorší je, že málokdo umí přiznat, že mu to za pěkný peníze někdo dokur..l . Nechápu, proč se tu objevujou různý superlativy na "firmy" u kterých bych si  nenechal seřídit ani kolo, protože ten amaterismus je evidentní. Jednoho takovýho jsem viděl při práci a měl jsem z toho neodbytnej dojem, že postupuje způsobem pokus - omyl.

Souhlasim, ale pravidlo rika, ze vyjimka potvrzuje pravidlo.

Mam osobni zkusenost s predchozi O1, kterou jsem nechal kdysi chipovat Kerscherem u "legendarni" brnenske firmy Autokomplex.

Zasveceni jiste vi, o kom mluvim, psalo se toho o p.Nadovi jiz velmi mnoho, ja osobne mu nemohu prilis zazlivat.

Na montaz me pozval do Brna, meeting kdesi u benzinky, pote odjezd do ulic, pobliz nejake hospody, tam si auto vzal, ze to nekam odveze (?), zadna garaz, provozovna ci servis, mel jsem hodne strach, a sel cekat do te putyky. Nicmene po nekolik hodinach (tehdy se jeste menila ROMka) se p. Nad vratil, jiz za tmy (v zime), a udelali jsme zkusebni jizdu.

Byl jsem sokovan, myslim pozitivne, auto jelo takrka neuveritelne, byla to puvodne TDI 66 (MR2001), a mela mit po prechipu cca 86-88 kW, ale pozdeji v mnoha znackovych servisech tvrdili ruzni mechanici i technici i jeden reditel, ze to "jede jako krava", ze to takhle dobre chiple jeste nevideli (!). Nekolik z tech lidi to nezavisle na sobe odhadlo i pres 90 kW. To ale nemohu posoudit.

Prechipovani jsem tehdy delal v cca 40-50 kkm (presne jiz nevim), auto je nyni jiz davno ve svete (prodano ve 160 kkm), majitele obcas potkavam, ma ted najeto pres 300 kkm, jezdi nekam do Nemecka, takze stale autobahny kde to nesetri, a jedine co delal vyznamneho, ze dokoncil mnou zahajenou vymenu lozisek kol, delal dalsi vymenu rozvodaku + nejake drobnosti, ale tot vse (!).

Svete div se, byla to ulicni instalace od ATX, ale skutecny Kerscher chip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pobliz nejake hospody, tam si auto vzal, ze to nekam odveze (?), zadna garaz, provozovna ci servis, mel jsem hodne strach, a sel cekat do te putyky. Nicmene po nekolik hodinach (tehdy se jeste menila ROMka) se p. Nad vratil, jiz za tmy (v zime)...

uf, tak to ti zavidim tvoje nervy! me stacilo, kdyz jsem byl vratit tovarni nastaveni a nerekl jsem, ze jsem menil budiky, nacez se zablokoval immobilizer. to se mi sakra trepala prdelka...

ale ja to rikam taky, daleko radsi dam auto lidem z "noname" firmy na ktery budu mit dobry reference a ktery se tomu budou individualne venovat, nez treba BitPoweru...

nicmene stale nechapu to odstoupeni od smlouvy. ja tehda zadnou smlouvu nepodepisoval

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pobliz nejake hospody, tam si auto vzal, ze to nekam odveze (?), zadna garaz, provozovna ci servis, mel jsem hodne strach, a sel cekat do te putyky. Nicmene po nekolik hodinach (tehdy se jeste menila ROMka) se p. Nad vratil, jiz za tmy (v zime)...

uf, tak to ti zavidim tvoje nervy! me stacilo, kdyz jsem byl vratit tovarni nastaveni a nerekl jsem, ze jsem menil budiky, nacez se zablokoval immobilizer. to se mi sakra trepala prdelka...

ale ja to rikam taky, daleko radsi dam auto lidem z "noname" firmy na ktery budu mit dobry reference a ktery se tomu budou individualne venovat, nez treba BitPoweru...

nicmene stale nechapu to odstoupeni od smlouvy. ja tehda zadnou smlouvu nepodepisoval

No já k tomu dostal smlouvu. TY ne? A kdo to dělal tobě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...