Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Moje zatím nejnižší dosažená spotřeba.  post-19852-0-91708300-1409849021_thumb.j

Nejel jsem na spotřebu, prostě pohodovka na sil. I třídy. S kopce jsem celou cestu nejel, proto jsem neměl spotřebu 0l/100 km. :kol-28:  Dlouhodobou jsem měl 5,6 l/100 km. Ale než jsem se rozhoupal to vyfotit, tak se mi dlouhodobá spotřeba resetovala, tak příště.

Mám najeto cca. 6700 km

Editováno: , autor: Petoru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Pozoroval jste někdo skokové snížení spotřeby po zajetí. Moje dlouhodobá spotřeba klesla skokově po 23 tkm ze 6,7l na 6,2l. Dlouhodobou spotřebu počítám podle tankování, údaj PP "od posledního čerpání" je vždy o 0,3l optimističtější.

Jinak jezdím po Praze dle PP za cca 7l rychlostí 25-30km/h, na dálnici dle PP za 5,5l nejvýše do 120km/h tacho a celkem eko-jízda. Na okreskách (silnice II. a II. třídy) se ale málo kdy vejdu pod 6,5l dle PP, nejezdím eko, to mě na okresce nebaví, ale ani žádné závody. Na státovkách to je lepší, ale tam nemám dlouhodobou zkušenost, moc po nich nejezdím, většinou je to kombinace dálnice-okreska a nebo čistě městské jízdy.

 

Škoda Octavia III Combi 1.4 TSI 103 kW DSG Elegance 2013  593514.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje dlouhodobá spotřeba po 8000 km je 5,9 l dle PP. Jinak v této spotřebě je každodenní jízda do práce a zpět cca 30 km po okreskách a cca 10 km po městě, dále pak víkendové výlety a také cca 2000 km jízda po dálnici. Vše při dodržování rychlostních limitů. Jinak neřadím dle rádce, protože ten nutí podtáčet motor. Běžně řadím v cca 3000 ot/min, ustálená jízda kolem 2000 ot/min. Maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím, cesta Zaton u Dubrovníku a zpět, celkem najeto 2254,9 km. Podle lístků od benzinek, po dotankování doma do plna, jsem celkově spálil 116,9 L benzínu, což dává celkovou průměrnou spotřebu 5,184 l/100km. Cesta zpět 1146km, průměrná spotřeba 5,8l/100 při průměrné rychlosti 95km/h.

post-92346-0-85656200-1435902494_thumb.j

Editováno: , autor: Beerheineken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřebu 6,5 l /100 km mám při krátkých trasách, pokud jedu delší trasy, stálou rychlostí 5,5l /100km není problém dosáhnout. Je pravda, že jsme zatím jen dva + pes, jinak ta cesta do Chorvatska byla s přímo narvaným kufrem věcí.

Editováno: , autor: Beerheineken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

TSI 1.4, 103 kW, manuál, 2 lidi + plný kufr, navigace, klimatizace (bylo 35°C), Rakousko dálnice, Slovinsko dálnice, Chorvatsko dálnice. Po návratu najeto 3500 km.

 

Znojmo - Makarska: post-9677-0-65778800-1438964715_thumb.jp

 

Makarska - Znojmo post-9677-0-92997000-1438964735_thumb.jp

Editováno: , autor: OIILG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Jenze na te 1.6 by si to pri tomle stylu dal za 3.5:)  Ten rozdil tam bude vzdy.   Ja dneska jezdil 1.4Tsi  prevazne dalnici za 8,5  :)))  5 litru taky umim, ale abych jezdil stylem za 5litru tak k tomu nepotrebuji tak silny motor :))) na takovy styl jizdy by mi stacil litrovy motor a 50Kw výkonu :)))

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...