Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

Včera v noci prázdna dialnica, chcel som byť čo najskôr doma a pri priemernej rýchlosti 135kmh spotreba 7,5l. 

 

Ja neviem ako niektorý robia, že im 2.0 Tdi 135kw žerie 4,5l. Ja keď idem tak, že sa snažím šetriť (čiže dodržujem max. povolené rýchlosti) tak som mal pri letnom dni bez klímy 4,7l.

 

Spotreba PP mi celkom sedí s tým,  čo si počítam. Priemer mám 6l. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4,5 na 100 je podla mna blbost...mozno tak sam v aute, to by bolo realnejsie. Mne sa podarilo minule na trase Dolany (TT kraj) - BA ist za 4, ale jednak bolo celkom dost aut a teda aj "retarderi", ktori jazdia 70 na 90ke, no a je to na 90% viac menej rovina. A siel som sam. 

 

Inak podla tankovani mam spotrebu vzdy medzi 5,4-5,8l/100km na 110kW combi s DSG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět jedna cesta do Makedonie.. tentokrát už do "Severní Makedonie".. podle takování byla spotřeba 5,09 l/100 km - proběhla korekce výchozího nastavení na 105% a už PP ukazuje přesně. Profil cesty byl 90% dálnice a tempomat na 135 km/h. Malý rychlostní průměr je dán popojížděním zácpou na srbsko-maďarské hranici a ucpaným Bělehradem. Za mě spokojenost..

20190419_140447.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jestě jeden příspěvek k tématu z Makedonie. Cesta 100% horské okresky a serpentiny, svižnějši tempo, půlka cesty plně naložený kufr + moje oblíbená nafta od Makpetrol.

Podle tankování to bylo 4.31 l/100 km. Mimochodem litr nafty za 26.77,- Kč a 1 km mě tak vyšel na 1.15,- Kč. Tolik ke statistice :-) .

20190421_131900(0).jpg

Editováno: , autor: MiSKO83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, PistaTT napsal:

 

tím já rozumím vyšší otáčky motoru, časté předjíždění a snaha si tu cestu v rámci možností a stavu silnice užít. NE na 6 st. 80km/h.

Trasa viz. obrázek. Dojezdový čas byl rychlejší než ukazuje navigace podle max. povolených rychlostí.

Screenshot_20190422-135718_Sygic.jpg

Editováno: , autor: MiSKO83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navigacia (google ale aj ine) uz davno nepocita dojazdovy cas primarne podla maximalnych povolenych rychlosti. len teda tak naokraj.

 

na trase s ETA 4:44 si ju predbehol o 6 minut... teda o zhruba 2%... statisticka odchylka...

siel si proste normalne tempo, ziadne flakanie a zavadzanie. spotrebu mas brutalne dobru, takze to len tazko mohla byt nejaka razantnejsia jazda. 
(ked som RSe stupal na krk tak sa spotreba hocijako dostavala nad 8, pri razantnej jazde v horskych priesmykoch aj na dvojciferne cisla)

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jak píše kolega výše, moje zkušenost je taková, že když vyrazím z Brna na Žďárské vrchy a od Předkláštěří hodím na DSG ve Scoutovi sport tak při razantnější jízdě spotřeba 8,9-9,3l. Pokud stejnou trasu jedu klidným tempem tak spotřeba 6,7l. Na této trase je samá zatáčka a kopec hore dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, jaccob.lik napsal:

Takže to jsem asi jel Tvým klidným tempem a ještě jsem půlku cesty tlačil :-) .

Na hodnoty, co Ty píšeš, jsem se dostal jen popojížděním po městě v zimě se studeným motorem.

Jinak moje spotřeby zde: https://www.spritmonitor.de/en/detail/953009.html

 

Editováno: , autor: MiSKO83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s O3 RS combi TDI 184k 6° DSG som mal dlhodobu spotrebu 6,7 za cca 171 000 km.

pred necelym rokom som presedlal na S3 sedan TDI 190k 7° DSG 4x4. dlhodobu spotrebu za prvych zhruba 45 000 km mam 7,0.

detaily spotreby za obe auta mam linkovanu v obrazku v podpise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 3. 5. 2019 na 13:16, iMe1980 napsal:

Dálnice Jihlava - Praha, volnější provoz. To se mi stale líbí, ze se dá v celku svižně a za málo, když se chce. Proto mám diesel rad. 

 

 

99EC2912-0E32-4B85-B5E9-35537361D43D.jpeg

Rozhodně to už neplatí. S benzínem se dá jezdit za méně než s dieslem, jak mi ukazuje dnes a denně můj vozový park (a nejen můj). Já už žádný diesel doma nechci, nevýhody převažují (hlavní nevýhoda je, že je otázkou času, kdy nebude možné s diesly vjet do některých měst/zemí) a spotřeba, kterou mám s benzínovými auty je nižší nebo porovnatelná s diesly (a to nejezdím ani omylem s lehkou nohou, na spotřebu jsem nikdy nejezdila a doufám, že ani nikdy nebudu nucena jezdit). Takže spíše je to o osobních preferencích ta volba mezi dieslem a benzinem. Za chvíli budeme stejně všichni jezdit v hybridech. ?

Editováno: , autor: velryb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, PistaTT napsal:

Mňa osobne by nebavilo ísť PP diaľnici 100vkou. A preto takuto spotrebu na PP nikdy neuvidím.

 Ahoj, měl jsem na tempomatu cca 120-130, ale protože je na dálnici omezení průměr je takový, rozhodně jsem nejel 100. Je v tom taky průjezd Prahou.

Editováno: , autor: Dave33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera TT - Liptov cez Donovaly za 6,3

Dnes Liptov - TT cez Žilinu za 5,4

Sám s menším nákladom. Neponáhľal som sa tam ani naspäť vôbec, takže diaľnice zväčša predpisová rýchlosť 130 podľa GPS. Do RK cez Liskovu lebo 1/18 bola upchatá. Za RK jazda v kolóne plynulo 60-70 až po obchvat Martina. A to isté pod Strečnom, keď skončil dvojpruh.

Do ZA som prišiel s priemerkou 5,0 za jazdu po okreskach a dedinách, žiadna diaľnica.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190607/1e55314c3aa7f5ba22c168efa3b55b40.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...