Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Octavia 110KW Green-Tec 17" kola

Okres Rakovník (CZ) až za Prešov (SK), pořád tempomat dálnice 140, okresky 90, města a vesnice 50, zúžení na dálnicích vše dle předpisu (CZ 80, SK 60 + tunely 100 a do 80)
Na startu tankována plná do cvaknutí a za Slavkovem cca 14l také do cvaknutí.
Kufr plný, klima auto 19-20, osazenstvo 2+1, jen škoda té kolony v Ružomberku (30 minut poskakování klasika - startstop vypnut) jinak by bylo 4,8-4,9.

IMG_20190720_142405.jpg

S benzinem jsem to jezdil 1,6 (55kw)- kolem 7,5 a 1,8T (110kw) 6,6-7,4 dle kolon, tempomatu a těžké nohy :)

Editováno: , autor: xxx.79
doplněno info o benalu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvě delší cesty z poslední doby. Trasa Praha - Lublaň přes Alpy (Salzburg) a zpátky. V autě já (100 kg) + 50 kg zavazadel.

Jízda 15 % vzdálenosti rychlostí 160 km/h, 50 % 130 km/h, 25 % 100 km/h, 10 % 80 km/h.

 

 

20190715_201916.jpg

20190716_230907.jpg

 

 

Plus pohled, který nevídám často: dojezd >1000 km ;-).

 

 

20190716_220630.jpg

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes Praha - Domažlice (Chodske slavnosti) ostřejší jízda , dalnice místy z kopce 240 km/h, jinac 220km/h stabilně, okresky pak již v klidu, protože provoz, 9,4l/100 km.  Celkove cca 155 km cesta. Jo a diesel ?

Editováno: , autor: iMe1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

ahoj, tak po delší době (a změně auta):

  1. jízda výhradně na adaptivní tempomat - mimo město 95, dálnice 125
  2. dle hodnoty z PP se mi - zejména po zajetí a přezutí na letní pneu - častěji daří dostat na hodnoty pod 5,5 ltr, 
  3. absolutní rekord z minulého týdne je ČB-Plzeň-ČB včetně cca 30km po městě a přilehlém okolí za 4,8.
  4. po 38.224 km (k 31.7.2019) jsem měl průměrnou spotřebu 5,7/100 - počítáno dle natankovaných litrů. 
  5. s předchozím vozem (kombi) jsem dosáhl vyšší maximální rychlosti, než se současným (liftback) - dle údajů z tachometru o cca 15km.
  6. dříve šestistupňová převodovka, dnes sedmistupňová převodovka

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Co to konkrétně je " 90% diaľnica a fakt ho nešetrim a pod 6 L. Mimo dialnice okolo 5"??? Pohádkářů už tady bylo dost. Takže to uveď do souvislostí - jaké máš například průměrné rychlosti? Co to je "nešetrim"? S touto motorizací jsem kdysi něco málo odjezdil, a když jsem ji mimo dálnice na úzkých okreskách v kopcích opravdu nešetřil skončilo to takto:

WP_20151101_10_55_48_Pro.thumb.jpg.77e59c9d8d37892ed65cb835dc693296.jpg

 

Jinak se s tím dalo svižněji (ne ostře) jezdit mezi 6-7 litry. Takže pohádky neberem. Dej sem tedy fotku s dlouhodobou spotřebou z infotainmetu, ať tady nevznikají zbytečné dohady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám dosť podobné hodnoty spotreby, 50% jázd mám do 15km.

Po kúpe som si povedal ak na môj štýl jazdy, trasy budem mať do 7l tak budem spokojný a v 90% prípadoch som pod 6l.

 

@Pawouk Keď pozerám na tvoje spotreby, skôr od teba sa mi nechce veriť, že dosahuješ tak nízkych spotrieb. Proste na benzín neskutočné.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Pawouk napsal:

Co to konkrétně je " 90% diaľnica a fakt ho nešetrim a pod 6 L. Mimo dialnice okolo 5"??? Pohádkářů už tady bylo dost. Takže to uveď do souvislostí - jaké máš například průměrné rychlosti? Co to je "nešetrim"? S touto motorizací jsem kdysi něco málo odjezdil, a když jsem ji mimo dálnice na úzkých okreskách v kopcích opravdu nešetřil skončilo to takto:

WP_20151101_10_55_48_Pro.thumb.jpg.77e59c9d8d37892ed65cb835dc693296.jpg

 

Jinak se s tím dalo svižněji (ne ostře) jezdit mezi 6-7 litry. Takže pohádky neberem. Dej sem tedy fotku s dlouhodobou spotřebou z infotainmetu, ať tady nevznikají zbytečné dohady.

To áno. Ja chodievam pravidelne tu istú trasu každý deň. Co je 110km denne. Z toho 95 km diaľnica a zbytok mesto. Predtým bola priemerná spotreba okolo 6,7. Po cipnuti mi spotreba spadla na 5,8 pri tej istej trase a rovno kom spôsobe jazdy. Akurát teraz mi nedá tomu sliapnut na krk keď potrebujem a na diaľnici štandard 140 a viac. Je pravda ze som sa hral aj s individual nastavením a narval som co sa dalo do športu ale nijak lepšie to nechodilo a skončil som na 9,6 pri tej istej trase a spôsobe jazdy. Tak neviem v com bol rozdiel. Od vtedy som to nechal v komforte a viac sa v tom nevrtam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, marfan napsal:

Ja mám dosť podobné hodnoty spotreby, 50% jázd mám do 15km.

Po kúpe som si povedal ak na môj štýl jazdy, trasy budem mať do 7l tak budem spokojný a v 90% prípadoch som pod 6l.

 

@Pawouk Keď pozerám na tvoje spotreby, skôr od teba sa mi nechce veriť, že dosahuješ tak nízkych spotrieb. Proste na benzín neskutočné.

 

 

Opps. To je nafta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Rasto S napsal:

To áno. Ja chodievam pravidelne tu istú trasu každý deň. Co je 110km denne. Z toho 95 km diaľnica a zbytok mesto. Predtým bola priemerná spotreba okolo 6,7. Po cipnuti mi spotreba spadla na 5,8 pri tej istej trase a rovno kom spôsobe jazdy. Akurát teraz mi nedá tomu sliapnut na krk keď potrebujem a na diaľnici štandard 140 a viac. Je pravda ze som sa hral aj s individual nastavením a narval som co sa dalo do športu ale nijak lepšie to nechodilo a skončil som na 9,6 pri tej istej trase a spôsobe jazdy. Tak neviem v com bol rozdiel. Od vtedy som to nechal v komforte a viac sa v tom nevrtam. 

Tak jasně, průměrná rychlost je myslím dostatečně vypovídající o tom, že to tedy žádná střelba není. Přesně tak, jak jsem si myslel. Nicméně na motorizaci, čip a 4x4 celkem slušné výsledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, marfan napsal:

Ja mám dosť podobné hodnoty spotreby, 50% jázd mám do 15km.

Po kúpe som si povedal ak na môj štýl jazdy, trasy budem mať do 7l tak budem spokojný a v 90% prípadoch som pod 6l.

 

@Pawouk Keď pozerám na tvoje spotreby, skôr od teba sa mi nechce veriť, že dosahuješ tak nízkych spotrieb. Proste na benzín neskutočné.

 

 

Dík, ale je tomu tak. Právě pro zamezení pochybností k tomu dávám fotky z infotainmentu a případně i popis za jakých podmínek to bylo dosaženo.  To by měl být takový základ ve všech těchto tématech o spotřebách. Ten motor je pravděpodobně v tomto smyslu nejpovedenější výtvor koncernu - myšleno poměr výkonu, točivého momentu a spotřeby. Nic lepšího už ani asi nebude... Ale zpět k 2.0 TDI. ;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priemerná rýchlosť sa môže zdať niekedy malá a pritom to môže byť celkom svižná a ostrá jazda. Výsledok môže byť 60kmh spotreba 6,5l. 

 

Pamätám si raz keď som šiel PN-TN rýchlejšie po dialnici (rýchlosť 150+) výsledná priemerka bola 7,3l ale priemerná rýchlosť len okolo 105kmh. Ak na začiatku jazdy ide veľmi pomali tak to vysokou rýchlosťou doženieš len pri veľmi rýchlej jazde. 

 

Páni otázka k tým čo majú pneu 225/45/17 a mení len letné na zimné. Mení sa vám spotreba pri zimných k lepšej hodnote alebo horšej ?

 

Síce mám 205/50/17 zimné, 225/40/18 letné ale zaujíma či je nejaký rozdiel medzi letom a zimou, ďalšiu zimu chcem zmeniť na širšie pneu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. RS 3 2.0 Tdi,135 KW,4x4. 90% diaľnica a fakt ho nešetrim a pod 6 L. Mimo dialnice okolo 5. Ale toto vsetko sa udialo az po cipnuti motora. 227 PS a 457 Nm. 

Fakt ho nešetríš? To ja by som si (navyše s čipom) predstavoval za tým niečo iné ako 140-150 po diaľnici.

Priemerka okolo 60 km/h je u mňa bežná práve pri pohodobej jazde, napr. pri dochádzaní do práce, kedy kus je diaľnica 140, kus nejaké státie v zápche v meste. Pravdou je, že s o3 RS combi s DSG 4x2 som robil dlhodobú spotrebu 6,7. Bez čipu. Dalo sa s tým blázniť aj za 12-13 litrov na. Keď máš o liter menej vďaka čipu, tak je to super. Kde si dával robiť čip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...