Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

před 22 minutami, marfan napsal:

Priemerná rýchlosť sa môže zdať niekedy malá a pritom to môže byť celkom svižná a ostrá jazda. Výsledok môže byť 60kmh spotreba 6,5l. 

 

Pamätám si raz keď som šiel PN-TN rýchlejšie po dialnici (rýchlosť 150+) výsledná priemerka bola 7,3l ale priemerná rýchlosť len okolo 105kmh. Ak na začiatku jazdy ide veľmi pomali tak to vysokou rýchlosťou doženieš len pri veľmi rýchlej jazde. 

 

Ale on tam má průměry 57 a 72 km/h, nezlob se na mě, to mám na obyčejných silnicích první třídy při běžné jízdě. To v žádném případě neodpovídá jeho popisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, PistaTT napsal:

Fakt ho nešetríš? To ja by som si (navyše s čipom) predstavoval za tým niečo iné ako 140-150 po diaľnici.

Priemerka okolo 60 km/h je u mňa bežná práve pri pohodobej jazde, napr. pri dochádzaní do práce, kedy kus je diaľnica 140, kus nejaké státie v zápche v meste. Pravdou je, že s o3 RS combi s DSG 4x2 som robil dlhodobú spotrebu 6,7. Bez čipu. Dalo sa s tým blázniť aj za 12-13 litrov na. Keď máš o liter menej vďaka čipu, tak je to super. Kde si dával robiť čip?

No nešetril. Skôr to nekontrolujem a neriešim. Keď potrebujem tomu sliapnut na krk tak ho ponahanam. Však na našich cestách to ani nejde. Skôr teda ak mám byť presnejší tak chodím svižne a nekontrolujem to. Priemernu rýchlosť mávam podstatne vyššiu ale teraz momentálne riešim problém že mi info.... zamrzne,restartne a vymaze.  Takže tam mávam priemernú spotrebu len za zopár km. A bol som v Profituning Poprad

.

Editováno: , autor: Rasto S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nešetrím to vs. nejazdím na spotrebu sú podľa mňa dva hodne odlišné svety. Samozrejme sú tam ešte ďalšie úrovne:
"som Eko terorista" - jazdím na rekordne nízku spotrebu
"jazdím ako nemecký dôchodca"
"jazdím na spotrebu"
"jazdím podľa predpisov"
"Jazdím normálne svižne" - asi tu je tvoja jazda
"jazdím rýchlejšie ako " - zákonný limit +20-30
"nešetrím to" - diaľnica 170-200
"jazdim agresívne" - prudko pridávam aj brzdím
"jazdím ako prasa" - plný plyn, plná brzda za každých okolností
pripadne "jazdím na limitoch auta" - pri tomto aute sú limitujucim faktorom podľa mňa hlavne brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, PistaTT napsal:

Nešetrím to vs. nejazdím na spotrebu sú podľa mňa dva hodne odlišné svety. Samozrejme sú tam ešte ďalšie úrovne:
"som Eko terorista" - jazdím na rekordne nízku spotrebu
"jazdím ako nemecký dôchodca"
"jazdím na spotrebu"
"jazdím podľa predpisov"
"Jazdím normálne svižne" - asi tu je tvoja jazda
"jazdím rýchlejšie ako " - zákonný limit +20-30
"nešetrím to" - diaľnica 170-200
"jazdim agresívne" - prudko pridávam aj brzdím
"jazdím ako prasa" - plný plyn, plná brzda za každých okolností
pripadne "jazdím na limitoch auta" - pri tomto aute sú limitujucim faktorom podľa mňa hlavne brzdy.

Trafil si ma úplne presne ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Aky je realny rozdiel v spotrebe v manuale a v 7 dsg? Ked mam objednanu O3 FL 2.0 tdi 110kw 150psl predokolka  4x2 - davaju tam suchu ci mokru DSG spojku? Mate niekto realne testy rozdielu v spotrebe dsg vs manual pri tomto motore ? Slape to v pohode aj na dsg a spotrebou to nejako extremne neprevysuje manual? Budem jazdit 90% dialnice (140-150km/h) plus okresky (90-100km/h). Nepatrim k piratom ale mam rad sviznu jazdu. Aku spotrebu mozem ocakavat na 7-dsg vs manual? 

 

Vdaka za odpovede. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Qub1k_svk napsal:

Aky je realny rozdiel v spotrebe v manuale a v 7 dsg? Ked mam objednanu O3 FL 2.0 tdi 110kw 150psl predokolka  4x2 - davaju tam suchu ci mokru DSG spojku? Mate niekto realne testy rozdielu v spotrebe dsg vs manual pri tomto motore ? Slape to v pohode aj na dsg a spotrebou to nejako extremne neprevysuje manual? Budem jazdit 90% dialnice (140-150km/h) plus okresky (90-100km/h). Nepatrim k piratom ale mam rad sviznu jazdu. Aku spotrebu mozem ocakavat na 7-dsg vs manual? 

 

Vdaka za odpovede. 

Uz som tu už dával spotrebu mojej RS TDI DSG/6 predno kolka, najnižšiu som mál 4,4 z práce 56km mesto + okresky.  Záleží od plynulosti jazdy, hlavne cez mesto, ale bežne 4,7 až 5,5. Dovolenka  chorvátsko dialnica tempomat 120km/h-5l, tempomat 145km/h-5,6l.

Predtým som mal Golf 1,9TDI DSG/6 cesta práca najnižšia 4,6l a dovolenka ta ista trasa tempomat 145km/h-6,5l.

Syn ma Seat leon ST FR tdi 150/190ps DSG/6 tu istú trasu ma za 4,3l. Dovolenku dal dialnica tempomat 160km/h pod 6l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On má 2.0 135kw 4x4 s DSG. Čiže asi najhoršia kombinácia na spotrebu. Ale aj tak má tú spotrebu výbornú vzhľadom na to aké má priemerné rýchlosti.

 

Spotreba 110kw vs 135kw je dosť rozdiel bez ohľadu na to či je to DSG alebo manual. 

 

Ja s 135kw a DSG sa pohybujem okolo 6l v priemere a čo tak čítam tu na fóre tak 110kw aj s DSG je na tom okolo 5-5,2l. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam momentalne +- rovnaku kombinaciu ako mal @iMe1980 na starom aute a dlhodobu spotrebu mam okolo 5.8l/100km podla tankovania. Jazdim prevazne dlhe trasy po dialnici (ACC na 130, nezvyknem davat viac) v kombinacii s okresnymi cestami (+-100km/h, niekedy viac, niekedy menej, podla nalady), vacsinou v plnom obsadeni, no nejaku cast aj v meste (BA), takze to tu spotrebu zvysi.

 

Neviem aky styl jazdy mate vy, no ja sa celkom dost snazim predvidat minimalne to, co spravi ten predo mnou alebo za mnou a tak sa casto vyhnem situaciam, ked musim prudko menit rychlost jazdy. Snazim sa drzat si nejaku konstantnu rychlost a ked uz sa to neda, tak sa snazim prisposobit tomu rychlejsiemu (cize ked obieham v 130 kamion na dialnici, ktory ide 90 a vidim, ze za mnou ide pilot F16 v aute, plyn dam na podlahu a pracem sa prec :D). Na druhej strane, uzivam si horske priechody, kde castokrat dobieham a obieham ovela silnejsie auta (avsak to je velmi pravdepodobne sposobene medzikusom medzi volantom a sedackou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom niektoré tie príspevky o spotrebe 110kw verzie sú rozprávky na dobrú noc ? 

 

Ja jazdím tak ako daná situácia vyžaduje. Chodím aj pomalšie, aj rýchlejšie ako sú limity . Jazdím aj krátke trasy aj dlhšie cesta nad 200km výnimočne. 

 

Uvidím ako sa spotreba zmení po chipe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusia to byt rozpravky. Zalezi na akej trase. Ja jazdim krizom krazom, takze raz mam vyssiu spotrebu, raz nizsiu. Na niektorych trasach mavam aj okolo 4.5l/100km a menej, ale su to rovinate useky a jazdi po nich relativne vela aut, takze sa veziem v kolone, lebo obiehat sa to neoplati a rychlost nie je vysoka, lebo stale sa najde nejaky retarder vpredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...