Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

No já mám najeto asi 47tis km, klasika dvoukolka 110kW GreenTec, dlouhodobá se nemění .....5,8/100km.  Ovšem jezdím dálnice tempomat 140 z 80% všech jízd. Ty 4x4 žerou podle všeho snad o dva litry víc....co mi říkal kamarád tady na foru, nemůže to stlačit dolu.

 

Mohu to teď konečně srovnat se Superbem 1, 96kW 1,9 TDI. Tam se pohybovala dlouhodobá 6,6/100. Takže tady jsem si polepšil o 0,8 litru při stejném způsobu jízdy. Pokud to srovnám s OIII 1,8 TSI, tak tam jsem měl při stejném způsobu jízdy dlouhodobou 7,8/100....což už dělá úsporu dvou litrů paliva na 100km, navíc nafta je levnější. Při současných cenách paliva a měsíčním nájezdu 2200km měsíčně je to cca 1100 korun ušetření, tedy něco přes 13tis ročně oproti předchozímu benzínu.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O dva litry ne. Já mám najeto 18600km, dlouhodobá spotřeba se mi vynulovala 3x. Měl jsem prvních asi 4500km 5,7/100 a další byla 6.0 pak 6.2 a ted poslední asi 3000km 6.4l/100km. Jak roste moje spokojenost s autem, tak mi roste i spotřeba.

Na spotřebu nejezdím. Teď o víkendu jsem byl na dálnici, snažil jsem se držet aspoň do 150ti, ale na chvilku jsem to nevydžel a dostal se na 211, čtrnáct dní před tím jsem se byl zkusit svézst v Mostě na okruhu (16l/100km) a předtím byl sníh ,tak by byl hřích nezkusit si zařádit na parkovišti a do toho jezdím každý den do práce 5,5km. Na tyhle podmínky tich 6.4 není špatná hodnota.

Na druhou stranu nikdy jsem nedokončil jízdu (ani když jsem se snažil) pod 5l/100km. Viděl jsem asi 4.7, ale než jsem zaparkoval tak z toho bylo asi 5.1.

 

Okruh                                                                                         16l/100km

popojíždění s károu kolem baráku                                        8 - 11l/100km

krátky trasy, studený motor (5km)                                           6 - 8l/100km

delší trasy v kuse bez zastavení (10-50km)                      5,2 - 5,8l/100km

delší trasy 50km + nějaký zastavení (nákupy atd)               6 - 6,5l/100km

dlouhý trasy bez dálnice (cca 200km)                                  5 - 5,5l/100km

dlouhý trasy dálnice (200km+)                                          5,8  -6,2l/100km

dlouhá trasa Domažlice - Praha a zpět s károu                         7,5l/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netvrdím, že každému to udělá dva litry, já tvrdím že mně to dělá dva litry (1,8 TSI versus 2,0 TDI) při stejném způsobu jízdy.  Snad vidím nebo ne??? :D Nechápu jak mě může někdo přesvědčovat, že ne, když to byly a jsou mé auta :D :D  Když vylezu na strom a spadnu, tak je mi snad jasné, že jsem spadnul a nebude mi tu nikdo tvrdit, že jsem stále na stromě....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny,

snad jsem informaci nikde neminul a nezakládám nové téma zbytečně. Zajímalo by mě, jakou máte spotřebu u OIII RS TDI DSG. Zvažuji, zda RS, nebo 110kW 2.0TDI DSG. Zatím jsem byl trochu strašen prodejcem, že se s ní jezdí mezi 6-7 l/10km. Tak doufám, že to tak strašné nebude.

Jak jste kdo na tom?

 

díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam combi, ale liftback v provedeni DSG, jezdim za 5,2 stabilne .... neni problem i pod 5 litru za nejakych 4,7 ale hodne se podtaci .... 80% cesty jedu v rezimu S, ten narozdil od D podradi pri 1500 ot, D az nekde u 1000 ot ... 

 

az prezuji na letni, chystam se na chip s upravou DSG, aby i u rezimu D podradil pri cca 1500 ot ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

snad jsem informaci nikde neminul a nezakládám nové téma zbytečně. Zajímalo by mě, jakou máte spotřebu u OIII RS TDI DSG. Zvažuji, zda RS, nebo 110kW 2.0TDI DSG. Zatím jsem byl trochu strašen prodejcem, že se s ní jezdí mezi 6-7 l/10km. Tak doufám, že to tak strašné nebude.

Jak jste kdo na tom?

 

díky moc

No minul... Téma je vyvěšené, tak jsem to sloučil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podrobne moju spotrebu nájdeš v linku na fuelly.com čo mám v podpise. Dlhodobý priemer 6.6... no nepatrim zrovna k majstrom eco jazdy...

S predvadzackou O3 sedan 2.0 TDI 150k DSG som svojho času otočil východ SK a späť za 5.6... pritom dosť svižne.

ak ti ide o spotrebu, tak ber 110 kW

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...