Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

PP ale není ani kalibrované ani ověřené měřidlo. To máš smůlu. Odchylky tam běžně jsou. Nevím jak u OIII, ale u předchozích generací Octavií se dala pomocí diagnostického nástroje spotřeba zobrazovaná na PP do jisté míry upravit. To by mohl vědět například ferda25.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl v obvhodu u 17" a 18" je prakticky nulový … pokud sis tam nedal nejaky "vlastní rozmer" pneu, tak predepsane rozmery pneumatik na ruzne prumery kola jsou prizpusobene jinému prumeru disku upravou profilu a rozdil v obvodu je minimalni, v radu par milimetru.

 

ps: ty se fakt se škodovou hádáš o to, co ukazuje PP? to jako fakt? neverim.

Editováno: , autor: Tragedie_v_JZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Martab napsal:

Přečti si manuál, nuluje se automaticky po 99h nebo 9999km možná ještě nějaká další podmínka, z hlavy už nevím. To je ten důvod proč ti to nesedí.

 

Kurňa, měl bych si přečíst manuál k autu. Když jsem jel loni z dovolené, tak se mi vymazalo počítadlo dlouhodobé spotřeby - přičítal jsem to tomu, že jsem si to omylem vynuloval a ono to bylo 100% tím časem. Tak díky za - pro mne - novou informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, milanovnik napsal:

Já ty kola měřil a opravdu je rozdíl v obvodu 5 cm. Dokonce k Octávce nabízí i 16"  a 19" kola. Myslíš, že všechny mají stejný obvod?

 

No jo, jenze k těm 16" palcovym diskům je předepsaná pneu 205/55, zatímco k 19" diskům je předepsaná 225/35 coz znamená rozdíl v obvodu 26mm . a to jsme u zcela extrémního porovnání.

 

predpokladam tedy, ze mas oktávku. takze u ní je pro 17" prumer predepsan rozmer 225/45, pro 18" prumer je predepsan rozmer 225/40, coz na obvodu dělá rozdíl 9 mm. Bud jsi si porídil nesprávný rozměr pneumatik, a nebo jsi to jen spatne změřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to ti odpovím, až se podíváš do VTP, má to přímou souvislost. Pak to OT vymažu. Pokud nespolupracuješ, těžko ti někdo pomůže. 

Pokud máš na r16 (M+S) 205/55 r16 a na léto tam máš napsaný 205/60 r16, pak musíš 225/45/18 poměřovat s 205/60 r16, to už je rozdíl zanedbatelných 2,2 cm.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovlivní měření ujeté vzdálenosti a okamžitou rychlost na tachometru. Kolik to udělá na 100 km si spočítej. Spotřeba se měří tak, že ji řj vypočítává z času (doby) otevření vstřikovacích ventilů při známém průtoku za daný čas. A na průměr za ujetou trasu musí vzít v potaz ujetou vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je to, že 205/55 máš povolený jen na zimu. Na léto máš povolený 205/60/16 až těch 225/45/18. A tam je rozdíl zanedbatelný. Obyč oktávka má 205/55/16,225/45/17,225/40/18. Nemůžeš měřit 205/55/16 pro zimní provoz s 225/45/18. Pak je ten obvod samozřejmě o hodně větší, scout má jezdit správně na těch "svých rozměrech".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...