Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
Nocna eko jazda z prace, keby sa trasa neprerabala mozno by to slo trosku lepsie. Palubak som za mestom znuloval takze to premna nie je plnohodnotny udaj. Vacsinou to jazdim za cca 4l/100km. Dlhodoba sa drzi na 5.1 s jazdou aj v meste. Nepreradzujem podla MAXIdotu, radim podla otacok. Auto drzim vacsinou okolo 1800 - 2000 otacok.

 

post-92084-0-68000300-1438101577_thumb.j

Editováno: , autor: MoRFi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Cesta Žilina - Šaľa

 

Dialnica rychlost podla tempomatu 150km/h

Okres 100km/h

Mesto 50km/h

zimne pneu 16´´ 

v aute 2 dospeli + 1 dieta

 

(len pre porovnanie) ta ista trasa, rychlost na dialnici 140km/h max . 150, vw jetta motor 1.2tsi 77kw spotreba 6,5l !!!! 

 

post-92323-0-40732400-1448274443_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vykricniky preto, lebo som prekvapeni z nizkej spotreby 1.2TSI.

 

MoRFI neviem, ale podla mna to bude DSG. Ma letnych pneu mam dlhodobu spotrebu 5.4 na zimnych zatial 5.6 ale jazdym okresky, mesto, plne nalozene auto + rebrik na streche, ale ked som bol v lete v CH dvaja dospeli + dieta, nalozene auto tak my vysla 4.7....

 

 

p.s. mozno zle jazdim neviem.

p.s.2 na rezim eco mam este vacsiu spotrebu ako normal  :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Petrik: Prosim Ta, to nezavisle kurenie ti kolko zerie? Co som cital tak 1 cyklus (30min) by mal zozrat okolo 0,2l PHM. Inak uz tu 4x4 neriesim, siel som nakoniec do DSG.

 

Inak mal som zapozicanu OIII 1.6TDI 7-DSG a moja spotreba za dva dni bola podla tankovania 4,37. Cesta bola cca 60/40 mesto + mimo mesto vratane jazdy v kopcoch a cca  30km dialnica (135km/h tempomat).  

 

spot.jpg

Editováno: , autor: Scenic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedokážu přesně určit, kolik které sepnutí sežralo nafty. 30min je topení v provozu málokdy. Nicméně startuji 4-6x denně a na průměrné spotřebě (reálné, ne podle maxidotu) je to zejména ve velkých mrazech znát. Při průměru 6,56l/100 km, bylo tankování po těch mrazech, kdy byla teplota převážně dost pod nulou 8,4l/100km. A to tankuji vždy do plné a u stejného stojanu. Nicméně na to má vliv i to, že jsem se nevydával na velké cesty a většina nájezdu tohoto extrémního tankování bylo město (cca 20km na 5 nahřátí motoru) - takže fakt nemám tak dobré vstupy, abych to dokázal nějak určit. To bych musel jezdit pořád jednu trasu za stejných podmínek a jednou s topením a podruhé bez, což se neděje....

Ani v létě bez topení jsem se se čtyřkolkou nedostal pod 5,5 litru - ale to bude spíš chyba mezi sedadlem a volantem   :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, ja mám dlhodobú priemernú spotrebu 5,2 l, je to jazdenie prevazne po dialnici rýchlosťou 130 km/h na trase Ziliny -> Bratislava a späť. Sem tam kratšie cesty do mesta alebo po okreskách, tam je priemerná spotreba okolo 4,4l. Poslednou dobou som si všimol ale jednú vec. Pri používaní tempomatu mi na palubnom počítači aktuálna spotreba dosť skáče, a to bez toho, aby sa akokoľvek zmenilo stupanie či klesanie cesty. Proste to skáče aj o jeden liter hore dole. Neviete v čom by mohol byť problém? Predtym mi to nerobilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny Octavia combi 1,6 Tdi 77kw.Jezdím pravidelně do práce Německo - trasa Olomouc Hradec Pha Plzeň Neumarkt trasa 630km,Dva statni dospěli 120kg v kufru dalších 200kg tedy normální zatížení.Nejsem žádný dravec prum.90km spotřeba 4,5l Jsem spokojen. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba super. Ja som teraz dlhsiu dobu jazdil viac mesto a dlhodoba stupla na 5,6 podla PP. Teraz ale uz druhu nadrz jazdim vacsinou mimo mesto. Mam este zimaky ale vonku je uz teplo a spotreba klesla na 5,2. Minulu nadrz som mal podla PP aj podla tankovania 4,9. Tuto nadrz 4,3 ale minul som este iba 1/4 nadrze. Pravda je ze som si teraz daval viac pozor na sposob jazdy.

Posledna nadrz 900km, natankovane skoro 45l. Tankujem vzdy na jednej pumpe a vacsinou aj na tom istom stojane po prve cvaknutie pistole.

Editováno: , autor: MoRFi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

V pátek jsem na jeden zátah jel z Plovdivu pod Brno, cca 1250km, protivítr, dálnice v Bulharsku 135km/h - GPS, tranzit přes Sofii- 1h, čekání na hranicích,

Srbsko dálnice cca 127km/h, obchvat Bělehradu cca 60, Maďarsko, Slovensko cca 135km/h, podle PP 5,4l , zimní gumy  15ky, plný kufr vercajku - asi 150kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, takze kedze uz mame vonku dlhsie teplo a uz som stihol vyzut zimne papuce, zacal som sledovat pokles spotreby. Spritmonitor mam este sice stale dlhodobu 5,4 ale posledne nadrze som mal spotrebu nizsiu o 0,5 a 1l. Dlhodoba podla PP klesla o 0,5l. Aktualne 5,0 a klesa dalej.

 

Jazda prevadzne okresky a mesto, dialnice iba pri vyletoch vzdy max 5l spotreba, jazda bez brzdy a plynu, skor konstantna rychlost kde sa da pouzivam tempomat. Uvidim ako to pojde kym nepride cas dlhodobeho pouzivania klimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Po cca 8500km hodnoceni spotreby. Styl jizdy dynamicky, vetsinou silnice a dost dalnice. Pokud to jde a nicemu nevadi, tak 30km/h nad doporucenou rychlost, vic ne. Minimum mesta. Na zacatku spotreba jen malo pod 6 litru, ted se nektere dny dostavam na 5,5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem odjel 14dni do hrvatska. Plne auto celkem 2800km, jizda 140-150 dle tacho. Spotreba 4.9

Jinak mam dlouhodobou na 4.7 vetsinu po meste, ale zas tak moc necukam. Za me je tem motor na spotrebu super!

Mam 81kw, 9000km

Editováno: , autor: kralicek1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Měl jsem teď týden půjčenou Octavii, která má 77kW. Spotřeba je hodně slušná, oproti Fabii (což je vlastně i v autobusu).

Vyšší spotřeba je naměřená ze Zlína do Brna. Jel jsem spíše po okresních cestách. Zbytek po dálnici. Nižší spotřeba je z Brna do Lednice, resp. do Valtic.

b9a958e47eb1541c79d982ae34e02f76.jpg268dbdbeaf9ea4bf056284065b18e375.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Přátelé, kamarádi, chci Vám -  všem přispěvatelům tohoto fóra poděkovat za názory a fotografie ohledně spotřeby atd., které spolu s mými návštěvami této diskuse, jakož i ostatních diskusí, i návštěvy autosalonů všech možných značek a hledání vhodného auta pro rodinu,  mne nakonec utvrdily v názoru, že dalším autem bude Octavia III.

 

N E L I T U J I. První jízda průměrná rychlost cca 65 km/h, délka trasy 330 km, styl jízdy - prvních asi 120 km Hradecká dálnice - moje rychlost okolo 90 - 100 - 110 - kvůli syrovému motoru, samozřejmě ohřev pomalou jízdou  první kilometry po Praze a z Hradce dál  po okreskách a silnicích I - II třídy, rychlost do 90 - 100 km. opatrné zacházení s motorem, plynulá jízda, spíš podle sluchu než podle nápovědy, spotřeba 4,2.

 

     Neuvěřitelné. A jak říká kolega z práce, nejlepší je vlastní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...