Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...

skOd@: něco jsem o tom četl na německých fórech. Ta výchozí hodnota "-12.8" je jen nějaká počítačová hodnota jako "nenastaveno". Nově lze nastavit hodnoty od -8 do 8, což vyjadřuje litry. Obecně doporučují nastavit hodnotu na 4 (co vím, tak do TDI při dojezdu 0, natankuješ 45-46 litrů nafty). Lze prý nastavit i hodnotu 5, ale to už se nedoporučuje, protože by za určitých podmínek např. s dojezdem 5 km mohla být nádrž na suchu. Na změnu reaguje nejen aktuální dojezd v PP, ale zvedne se i ručička palivoměru o ty 4 litry paliva. Já mám jen informace z netu. Pokud to máte někdo vyzkoušené, rád bych slyšel vaši zkušenost.

Spoiler

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

U mně O3 1.6 TDI 77kw spotřeba po cca 120 000 km je na 5,2 litrů/100 km, v zimě tak o 0,5 litrů více. Jezdím pravidelně trasu Přerov - Brno a zpět, tzn. u mě to bude asi 60% dálnice, 20% okrsky, 20% město. Jezdím spíše svižnější jízdou, rychlostní limity dodržuji tak, aby mě to případně nestálo body :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Také přidám nějaké foto když už ho mám, protože většinou to zapomenu vyfotit. Cesta do Chorvatska, v autě čtyři lidi + plný kufr zbytečností (však to znáte). Trasa Šumperk - Olomouc - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Ljublaň - Maribor - Pula. Foto zachycuje jen cestu někam do Slovinska, pak už jsem to nevyfotil. Konečný průměr zůstal 4,4 litru, průměrná rychlost byla přesných 100km/h, takže vlastně skoro to samé co na fotce.

Jízda klasická 55, 95, 135 tempomat všude kde to šlo (tedy téměř celá trasa kromě 85 Vídeň a 105 v tunelech)

Před dovolenou bylo počítadlo vynulováno, teď při 3 tisících km od nulování po dovolené a týdnu popojíždění v ČR se dlouhodobá průměrná ustálila na 4,7 litrech takže tak jako můj dřívější dlouhodobý průměr. Tomu pomohlo i 1,5 hodinové pocukávání v koloně při zpáteční cestě na Slovinských hranicích (průměrná zpět 4,7 litru místo 4,4 cestou tam).

 

IMG_2627.thumb.JPG.263eac5e69fca21556aa9d40677a3e17.JPG

 

Editováno: , autor: ZbyšekSU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Myslim ze jazdim jak hovado ked cumim na vase cisla. 4,7 som mal cestou do chorvatska. 4 ludia plny kufor a jazda za kamosom ktory vynimocne prekracoval 110kmh aj na dialnici. Naspet dialnica 150 tempomat a krasnych 5,6....

dnes , vychod zapad , dialnica nonstop 150, jedna kolona asi 40minut, 5,6 (miestami pritlacim aby som neprekazal ale to len chvilkovo)

mam nieco pokazene

Editováno: , autor: misocko
doplne aktulnejsich hodnot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

A to máte 85kW? Jaká máte kola? Já se pod 5 litrů s O3 FL 85kW na 17kách dostanu jen při místních pojížďkách, když jedu dál je to 5,5. Když jedu po dálnici 140, je spotřeba k šesti...

V práci máme O3, 77kW, na 16kách a ta jezdí jak píšete vy, 4,5-5.

a to máte 85kW? Jaká máte kola? Já se pod 5 litrů s O3 FL 85kW na 17kách dostanu jen při místních pojížďkách, když jedu dál je to 5,5. Když jedu po dálnici 140, je spotřeba k šesti...

V práci máme O3, 77kW, na 16kách a ta jezdí jak píšete vy, 4,5-5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...