Dr.Adam

"OEM" autorádio z Číny - zkušenosti?

852 příspěvků k tomuto tématu

V ‎08‎.‎01‎.‎2018 na 18:40, majky754 napsal:

Tak dnes jsem zapojil. Vše funguje jak má, jediný problém, že rádiou nereaguje na klíč. Musí se zapnout a vypnout tlačítkem. Tip na správnou funkčnost?

8_jpg_af35e8732476f0a5e44596dc13b44071.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Rozpojit dvou vodičový konektor (červený -oranžový)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji a pamět to bude držet?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano,ten konektor je na zapnutí bez zapalování.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Když to nějakou dobu nechám, tak mi to vyžere baterku?

Chápu že odpojit nejlépe ještě dnes?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevím jak vám ale na zvuk si stěžovat nemůžu a to jsem háklivý .... zkoušel jsem i FLAC a vše v pohodě v rámci možností originálních reproduktorů co mám v autě.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já co ještě řeším je ta kamera stále tak se zeptám... Stále ji mám i rušenou a obraz nic moc. Prvně jsem to měl zapojené na zadní světla a plus červený u cinche na rádiu. To bylo rušene hodně a to jsem se dočetl, že je problém pulsniho napětí do světel. Tak jsem to odpojil a nechal jen ten červený drátek napájený od rádia při zapnuté zpátečce a na něj dal i napájení kamery vzadu plus mínus dal na kostru auta. Je to ten problém teď, že to napájení po kabelu nestačí i pro tu kameru? Proto se dává ještě jedno pomocné? A jde to nějak vyřešit z toho pulsniho napětí pomocí nějakého filtru? Díval jsem se, že na to na Ali i něco prodávají. Díky máte to vyzkoušené někdo? 

https://m.aliexpress.com/item/32830102238.html

Upraveno uživatelem lukkkas123
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pomoc je jednoducha rele. Civka je na zpatecce a kamera pres kontakt funguje je to odzkouseny.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím jsou to už dva týdny co mi kradli Columbuse a tak jsem si objednal toto Odkaz . Potřeboval bych pomoct, chytil jsem "šikovného" zloděje a ten mi přestřihl jenom 3 dráty.

Jsou na fotce v příloze. Ten nejtenčí je od mikrofonu to vím, ale ty 2 další jsou předpokládám od GPS a FM Antény. Rádio už mi přišlo a musím dodělat předpokládám že FAKRA samice na tyto střižené, ale do rádia se zapojuje pouze jeden, jak poznám který? Mám O2 předFace rv. 2008.

Děkuji.

P_20180213_155654.jpg

Upraveno uživatelem macroangel
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Šmejdi!!!

FM anténa na střeše má v sobě napájenej zesík.  Druhá FM je tuším na zadním okně (asi vyhřívání) bez zesíku.

Zkus kabely proměřit na odpor a možná i na polovodič (diodu).

Nebo spíš zkus proměřit na odpor tu na zadní okno. Středovej (stíněnej vodič...)

Ale chlapi studuju to tu už pěknou dobu. Ták jsem si udělal radost!!!

https://www.ebay.com/itm/Android-7-1-2-Din-9-Car-Stereo-Player-GPS-NAVI-For-VW-Passat-POLO-GOLF-Skoda-E/282785778868?hash=item41d7588cb4:g:CwoAAOSwttVaQhVP

Bez daně a cla, sice psali z němec, ale šlo to z anglie. No za 5 dní doma!!! Mazec.

Štve mě, že z EU se nedá sehnat ten samý model s DSP. Bych si možná trochu připlatil, jestli by to měl být rozdíl. Težko říct jak moc velkej, vzhledem k ceně zase.

EQ má 9 kanálů.

Zezačátku jsem byl znechucen zvukem oproti starému bolerku.

Ale v kufru mám subw, kterej je zapojen na silové ved. - zadní repro.

Oproti boleru (to hrálo úplně luxusně, co si budem povídat...) je znatelný pokles spodku (basu) a trochu i výšek.

Basy jsem na subw musel dát skoro naplno a na eq je mám také skoro naplno.

Musím uznat, že eq je dělanej s rozumem a je fakt, že pohráním si ze šavlema uděláte zvuk velmi podobný jako u origo. Jen zkoušet, no.

Pokud nemáte subw tak se připravte na dost méně basů. Ale opět se to nechá loudnesem a rozumným nastavením s potlačením středů tak nějak donastavit.

Bral jsem radio protože to má nxp6686 a je pravda, že fm se blíží originálu!!! Pro mnohé z nás velmi cenná informace!!! Že ano??? :-)

Sice jsou zmínky že 6686 také už není co bývalo, ale bmw to dává stále. Asi ne z číny… i když…

Fakt hraje pěkně, v serv. menu (taky 126) se dá i nastavit citlivost automat. prolaďování FM. (na kolika se má zastavit a uložit)

Byla tam tedy jen jedna napájecí fakra (na střechu) ale i tak z velkého otazníku docela úspěch!!!

Pro jistotu jsem ještě tady dokoupil double fakru tak uvidíme zda ta druhá anténa tomu trochu k dokonalosti přidá (nebo zhorší). I tak jsem spokojenej. Pokud vypnete AF tak se to blíží citlivostí a odstupem boleru.

Měl jsem z toho velkej strach, páč rádio docela poslouchám, ale je to OK. Opravdu.

Zásadní a fatální rozdíl je v devítipalcovém LCD. Prostě nádhera!!! A co jsem si říkal, že přeci jen ty šikkmooký potenciometry, kdo ví jak jsou udělané a ta mechanika jim prostě nejde no. Tady je toho na posrání méně.

Do rámečku pasuje naprosto přesně a do interiéru pasuje úplně perfekt.

Hlavně je tam droid 7.1. Umí dvojokno a to je také super paráda.

Nemá to SD slot, ale dá se v klidu dodonglovat. Pro mě zbytečnost. Stačí 2x usb.

Řešil jsem podobu těch isudaru s columbusem (že je to jako origo), ale nechápu proč v dnešní době lidi kupují ještě cd/dvd mechaniky. Tím samozřejmě nikoho nechci urazit. U mě jen úplně zbytečná díra. Asi i u Vás, no nevím… J Ale je tam dobrá cena, o tom to je.

Ovšem rozdíl mezi 7 a 9“ je opravdu markantní. Trochu jsem se také bál dotykvého volume, ale je to v klidu a také je kolečko na volantě, takže pohoda.

Nikdy žádnej restart, v mrazech lcd bez problému.

Maj to číňánci zmáklý, klobouk dolů. Řešil jsem zda za 7-8tis. kradenýho columba, nebo toto.

Fakt nelituju. Columb je 10 let starej cajk a ať se nám to líbí nebo ne, technologie jde dopředu. Tehdá ano, ale dnes už je to s prominutím retro.

Je to více méně ten nejvyžší model do koncernu a je to nádhera. Sama škoda by se nemusela stydět, pokud by si přihodila marži s rozumem. Ne jak na columbovi J

S elmem to valí taky nádherně, a na tom velkém lcd luxus. Sehnal jsem verzi 1.5 a chodí dobře. Je to sice jen na „machrování“,  kabel je kabel.

Řeším zda nezapojit kabel od osvětlení trvale na +, aby tlačítka dole svítiy stále, to ještě uvidím no.

Jo také k tomu byla v ceně i kamera s IR diodama. Kabel mám už nataženej, ale ještě jsem to nezprovoznil. To jsem taky zvědavej. Asi jí dám za okno, protože mám kolem dokola pípáky, tak toto bude jen vizualizace.

Takže pro toho kdo se rozhoduje, fakt není čeho se bát. Luxus.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj prosím o radu (doporučení) jaké autoradio vybrat. Mám O2 před fl 2007 a mám tam radio Stream chtel bych 2din ale bohužel cena použitého Columbus radia je příliš vysoká a tak koukám po nějakém z číny zatim mám vyhlednute tohle 

https://m.nl.aliexpress.com/item/840114102.html?pid=808_0009_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.840114102

Jen mi přijde asi starší model když používá ještě TFT display( Bohužel nemám možnost vidět předem ale srovnávám to třeba s tabletem 7TFT 800x400 a to bylo už dávno co byli takové a zobrazení nebylo nic moc . Není to chyba to takto srovnávat? Nemá nějakého nastupce? Pokud ne doporucili by jste jiné podobné prosím v CZ a aby ukazoval parkovací senzory uměl přehrát video měl gps a bluetooth? 

Ještě doplním že jsem teď našel toto radio vypadá podobně díky

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Android-7-1-Car-multimedia-radio-player-for-VW-POLO-PASSAT-Golf-5-6/32845261779.html?spm=2114.search0104.3.146.7332f01fWutmod&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5711211_10313_10059_5722311_10534_100031_10629_10103_10626_10625_10624_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_1,ppcSwitch_5&algo_expid=e006c794-2aea-41a2-96cd-fa75c3ba388e-20&algo_pvid=e006c794-2aea-41a2-96cd-fa75c3ba388e&priceBeautifyAB=0

Upraveno uživatelem pehe
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahojte, 

já tu jsem nový. Dlouho čtu toto vlákno a je tu jen málo informací, které by mi v souhrnu dávaly nějakou odpověď na otázku: vyplatí se autorádio z Číny?

Já mám rádio Stream (Octavia II před Faceliftem, rv. 2007). Z mého pohledu jde o parádní rádio. Skvělý zvuk. FM Rádio super, RDS funguje, signál se snad ani nepohne. CD s MP3 hraje taky. V tomto jsem z něj unesený.

Jenže máme rok 2018 a mne přestává bavit mít oblepené sklo navigací a u rádia bluetooth Parrot, všude dráty..nemoct si pustit hudbu z USB...

Takže i já zvažuju, jak se dostat k nějakému multifunkčnímu rádiu.

Na Alíku vidím krásné rádia, všechno to umí - rádio, MP3, navigace, bluetooth, filmy, televize, kamery, wifi.....

Zaujaly mne dvě rádia:  Isudar, který tu ukazuje kolega PEHE nade mnou a poté LIBORBRA. Cena je mezi nimi dvojnásobná.

Od Vás kolegové bych chtěl radu, resp. odpověď na tyto otázky:

1) Jaký je zvuk ve srovnání se Streamem? lepší, horší, stejný, funguje vše tak, jako na Streamu? Co je třeba udělat, aby kvalita byla srovnatelná?

2) Jak hraje rádio? Jaká je kvalita signálu při jízdě v obci, mimo obec?

3) Funguje na těchto rádiích RDS? Zobrazují se tam názvy stanic? Na některých videích u levnější verze ISUDAR je totiž vidět, že displayi dominuje označení frekvence a název je tam kdesi dole (díky za to). U videa k dražší verzi se naopak název ukazuje (někdy) místo frekvence velkým žlutým písmem. Je tomu tak??

Ono to není málo. Jedete mimo dosah Vašeho oblíbeného rádia a chcete něco naladit a pokud se tam objeví jen frekvence, nevíte, co posloucháte... 

4) Fungují názvy MP3?

5) Dá se rádio nějak zakódovat?? Neříkejte mi, že to má tolik funkcí a neumí to nějaký kód?? Stream v tomto je super, že po odpojení je třeba zadat kód....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím mám problém nevite nekdo jak nastavit senzory na isudaru octavia ii .ukázalo mi a něco jsem zmacknul a už zase nejdou.po zařazení zpátečka normálně podají ale nic se nezobrazí .nebo popřípadě foto na můj email galusina@seznam.cz  jak to máte nastavené v tom velkém továrním nastavení dekuji

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

2 ohyg

Co se týče mého 9“

1.      O něco horší. Psal jsem to. Donastavit to jde částečně eq. Dobré je mít suwoofer a ještě by to chtělo zvednout kondík na vejškáčích. Ale zase je to spočítané aby vydržely výkon, takže opatrně. On to ale na plnej knedlík honí jen málo kdo.

Zajímavé ale je, když se pustí film, tak to je zvuk jak hrom! Bohatej, plnej. Takže je to zřejmě jen výstupem z tuneru.

Vejšky to má z radia malinko horší a dohnat je, je trochu problém. Ale zase je to o nastavení eq jak se to komu líbí.

Ony ty škodovácký radia jsou celkově stavěná frekvenčně v eq do tvaru „V“ (i na rovnou linii) a proto se zvuk zdá být subjektivně bohatý na spodky i na vejšky… Takovej plnej. Véčko no.

A když se to pak ještě do véčka nastaví tak hraje suprově.

2.      Radio o krapet horší, ale čekal jsem to tedy daleko víc horší. Až bude teplejc, zkusím ještě nahodit napaječ s double fakrou… Ale i s tím jedním je to v pohodě.

Mimo obce to je ok uplně. Zjistil jsem, že spíš ve městech kde jsou troleje to je náchylnější na rušení oproti koncernu. Jak jsem psal - jděte po tunerovém čipu 6686. TDAčka stojí za prd!!!

3.      Jo název stanice je velkýma písmenama (modré) a pak menšíma pod tím běží info o tom co hraje a tak… I na tlačítkách pamětí (na FM jich je 6x3 – posunuje se prstem) je napsaná z rds stanice. Tak to je super. Akorát ve widgetu když se dá plocha svítí frekvence a ne stanice. Ale to je widgetem no. Dokonce to umí posílat radio i do maxidotu! Akorát opět bez RDS. Ale tam jsem to stejně nikdy nepoužíval, o nic nejde.

4.      MP3 je v poho, tagy nevím, nepoužívám. Pokud ne, nic nebrání v jiném přehrávači. Steně tak i s videem, apod.

Dohrát se dá cokoliv…

5.      Tak má to OS, že ano, takže opět řešit sofwarově. Ale nevím proč kodovat??? :-) Je to zbytečné. Že by sis na haubnu napsal, neberte mi rádio - je zakodované!!! :-)

To je přece nesmysl...

Můžu říct že to ohromné lcd lehce vynahradí menší nedostatky ve zvuku z tuneru. Je škoda, že je taková kláda, jinak bych tam seděl furt! Je to prostě mega multi centrum! Jsem rád že jsem nešetřil :-)

Jo ještě na studenej start to pár vteřin bootuje. 20-30 cca. S hezkým logem škoda. Ale pokud nic člověk nedělá v serv. menu tento studenej start bůbec nepoužije. Systém je plynulej, bez jediného zámrzu.

Ale vypínání do spánku (v menu 126 jde nastavit) to startuje OKAMŽITĚ. Daleko rychlejc než celé bolero. Prostě méně než 1 vteřinu. To je uplně supr.

Upraveno uživatelem Liborbra
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Super postrehy ale meril si odber v klidu z baterky ? S tim spankem bych asi pockal na leto ,ale pokud bude odber v pohode nechal bych to byt.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, ne nemeril. Ona to jednotka stejne po 1/4 hod. vse shazuje. A jelikoz mam novejsi getw. tak jsem nic neresil. To +  napaji jen pamet. Nerekl bych ze to ma moc. Zatim problem nikdy nebyl. Ani po vikendu. Taky me to napadlo vzit to ampermetrem, ale nejak se mi nechce :-)

Dalsi klad - dnes rano pri videu-uplne supr rozliseni! Kdyz se mrknete na columba neda se to srovnat :-) Verim ze i ze zadni kamery to bude hezke...

Taky to ma ficurku ze kdyz se podrzi tl. na spustene app, tak to uplne vypne lcd. Poklepem se zase zapne. Sikovne.

Jeste zkousim dual obraz, to je taky fajn. Akorat se mi u iGocka nedari zapsat do sys nastaveni aby to ukazalo v 536x506. Pry se to da downscalovat z toho nejvyzsiho zapisem aniz by jste museli mit datazip na presne danne rozliseni. Ale dve app na 9" je nadhera, funguje to bez problemu!

Edit: jak jste měřili odběr radia? Mám ho zamontované, zkoušel jsem to na baterce a v serii ampmetr. Jenže tam je chujovin :-) subw s aut. vypínáním, žárovičky, elektronika....

Ukazovalo to prvně 3A, pak 1,5 a po minutě to spadlo na 0,3A. 

Čekat dál než to vše shodí can se mi nechtělo a taky rozdělávat rádio se mi nechtělo :-)

Jestli dobře počítám tak 0,3Ax12V je 3,6W.

Když mám 70ku baterku, tak by měla dát nějakejch 800W. Což pak vychází 800/3,6=222hod/24=asi  za 10dní vyfluslá???

Nebo se to po tom čase odpojuje úplně? Nevím :-)

Nepozoroval jsem nikdy žádné vybití...

Jenže:

V menu 126 jsou tři typy vypínání - power on, power off, memory the status of last (pamatovat si poslední stav...) Jenže ať dám cokoliv, vždy se radio vypne jen do spánku!!! Po otočení klíčkem okamžitě nabíhá ve všech třech režimech!!!

No ono vlastně vůbec nikde nemá menu na vypnutí :-)))) To je divné na to že je tam android?

Jo a rok výroby je 2010 ohledně gtw. Tak nevím :-))))

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj . Velmi dobre napsany , ale 0,3A je docela hodne , pokud vim tak odber by mel byt do cca 50mA coz je 6x min nez mas ty .Dalsi vec pokud to chces merit musis udelat nasledujici kroky :  v motoru zaklapnout koncak od kapoty , zapojeny to mas dobre do serie , dalsi vec zamknout a pockat minimalne 15-20 minut z pripojenym ampermetrem . Nekdy i dyl ale 20 minut by melo stacit , jde o to ze cely auto dle vyrobce usne az za 2hodiny uz se to tady resilo . Dalsi vec mas OCT II 2010 tj po faceliftu , tudiz mas asi jinou jednotku , ja mam 2005 tudiz v tom muze byt rozdil . Start radia mam presne jako ty zapnu klicek mam tam plochu , ale mam kamose kterej ma 2006 a pri kazdym nastartovani mu to najizdi od zacatku takze co kus to original . Mody vypnuti jsem taky zkousel , ale vzdy to naskoci do plochy HNED . Kazdopadne zmer jeste jednou odber v klidu pokud je 300 mA tj 0,3A je to podle me hodne . Pokud ti to spadne na 30 mA  tak je to v poradku .

Upraveno uživatelem Tomdlouhan
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj Tome, díky za reakci. No taky jsem si říkal že je to dost. Ale po víknedu to startuje úplně normálně, takže jsem to nikdy neřešil :-) Až tady jak ses zeptal :-)))

Jinak díky za popis měření. Haubna mě nenapadla. Ona vlastně taky svítí na maxidotu když není zavřená! No jo... Stále jsem spoléhal a spoléhám na tu 1/4 hodinu po které to vše shazuje ŘJ.

Někdy to pro zajímavost ale určitě zkusím. Torque mi ukazuje stále kolem 12V. Mělo by být možná víc voltů, kdo ví jak to měří...? Radši zkusím mulťák.

Když už jsme u torque, musí se zadávat nějaké pidy? Když jsem montoval čínu, vypojil jsem kontrolku airbagu v rámečku a pak mi svítila chyba. Torque mám spolu s bluetooth hajzlem verze 1.5 s vypínačem (navrchu tlačítko) Verze 1.5 je prý nejlepší, nevím...

Připojí se dobře, budíky ukazujou, ale chybu airbagu to vůbec nenašlo..... ?!?

Musel jsem nahodit klasickej kabel a smazat to s vcds.

Tak si říkám je to jen mizerná náhrada to bluetooth obd2, ale má to zase i mod i zápisu, tak nevím zda by to měl umět???

Další chyby (jako chybějící bolero, a odpojenou HF sadu) to také vůbec nenašlo.....

Jo včera jsem si hrál s novým FCC launcherem z XDA který by měl umět i RDS na widgetu od rádia. A dokonce by měl umět i popisovat si názvy stanic natvrdo podle sebe. Když je slabší signál tak to někdy název stanice nenačte.

Bohužel to na to moje nepasuje (nebo na andr. 7.1.2?...nevím) a chová se to blbě. Ale bylo by to fajn, že joo.  No to už jsou ale jen kravinky.

Ahoj

edit - jo hele má ten Tvůj kamarád zapojenej červenej na trvalé +???

Vypadá to jakoby ne?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dik. No mame kazdej jiny radio. V mem pripade se zapojuje pouze jeden plus zlutej pokud pouzivas canbus. Cervenej je v podstate safe drat z origo. V konektoru v aute je to ve tretim sloupci treti a ctvrtej prvni dva jsou repro nahore je can bus H canbus L to je pro orig radio. V mem pripade je problem zrejme v tom ze jeden drat je v lufte a RJ pak nevi co se deje. Tudiz u me vznika problem z odberem ja mam 0,75A. Uz to resim snad se povede. Zmer si odber tak jak jsem psal POZOR pri zamceni skace proud pres 12 A. Hrozi zniceni pojistky tudiz 20 A rozsah je nutnosti.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

díky díky za drahocené info. Tak to bych odprásknul :lol: Teď koukám, že mám jen 10ampér :lol:

Nevíš zda dokáže nějakej levnej klešťák změřit tak malé proudy??? Už dlouho si ho chci koupit... Ale zda dokáže 50mA?

Většinou uvádí větší rozsahy.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Klestak se da ale na ss proud je drazsi koukni se na GM elektronic tam neco najdes cena kolem 1500 by asi sla ale je to na tobe volil bych asi uni merak kterj ma ss a str proud a rozsah 20A .Tamtez neco najdes cena bude kolem 1000 zalezi na druhu displaye bud 3 1/2 nebo 3 3/4 mistny jeden umi do 20 2 ne a druhej 30 3ne .Zalezi na tobe kdyz mas tohle musi se rozpojit obvod kleste to meri indukcne.Bez rozpojeni obvodu.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Moc díky za informace. Koukám, že to máš v malíčku. Já se vrtám ve švábech a smd. 

Tohle je pro mě hrubší zrno :-) nějakejch 20A :-) a tlustý káble :-)

Ano proto koukám po klešťáku, je to méně práce, žádné rozpojování. Už jsem ho několikrát potřeboval, třeba mě toto donutí ;)

Nevíte náhodou někdo zda se dá v menu těchto čínskejch klonů horizont. převracet zadní kamera? Ona je v defaultu určená asi na montáž někde k osvětl. spz - takže vzuru nohama. Pokud jí budu chtít dát za sklo, buď asi budu muset někde zase vzhuru nohama k brzdovému sv. Pokud jí dam na plato, bude obraz převrácenej :( Asi by byla nějaká soft app, ale chtě bych využít co je dané v defaultu. Taková blbost no. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jasne ja ji mam ve svetylku Spz tudiz visi no kdyz ji das obracene je to problem musel by si hledat v cine myslim si ze ji maji ale moc jich neni.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se