Dr.Adam

"OEM" autorádio z Číny - zkušenosti?

Doporučené příspěvky

Vloženo (upraveno )

Jak dostanu u mé verze kamery pryč ty zeleno-žluto-červené naváděcí pruhy???

Většinou kamery z číny mají vyveden drát který se přestřihne a pruhy zmizí. Já tam mám pouze napájecí vodič a stíněnej signálovej vodič (vše sdruženo do jednoho kulatého drátu). Nic dalšího. Neexistuje na to nějaký fígl? Díkes

Edit. Jinak obraz nádhernej, rozlišení supr! Zprovoznil jsem i to jak jsem dříve spekuloval, že si můžu pustit obraz zezadu i když není daná zpátečka ;)

Normálně jsem sloučil vstupy na app avin - apka na přední kameru (zvláštní vstup) a app na couvání.

Napájení mám na trvalé + (ne na hneděj kde je + jen při couvání)

Je to hračka parádní. Akorát ty pruhy mě štvou :angry:

Editováno na Liborbra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tak můj předchozí dotaz je vyřešen. Dal jsem do menu Car radio a musí být jen Radio. Taková kravina :lol:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, tak po měsíci psaní a posílání videí,fotek hlásím:)  Včera mi čínan poslal novou základovou desku do mého radia :) už mám číslo balíku na sledování. 

A tímto chci poděkovat i Vám 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Vloženo (upraveno )

Nazdar borci, poradí někdo ?  Kde podle Vás má být trvalých 12V ? na kterém vstupním pinu na rádiu Isudar? Podle mě A7 (battery) a po naměření v přívodním  ISO konektoru tam skutečně je 12.6V (klíč vytáhlý). Podle mě, těch trvalých 12V tam je právě na to, aby se udržela paměť v rádiu ne ?...  Zápasím totiž s tím, že když nastavím rádio, vytáhnu klíč ze zapalování a po chvilce třeba jedu zase pryč s autem, tak musím znova nastavit čas, datum a hlavně spárování s Bluetooth (PIN 0000). Naladění frekvence rádia a nastavení ekvalizéru zůstane.  Čas, datum a BT znova nastavit. Díky za každou radu...    Octavia 2 po FL (2012)

email.seznam.cz1.jpg

email.seznam.cz.jpg

h.jpg

Editováno na datel.1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čau, taky jsem to řešil.  Mám týden úplně to samé rádio (koupeno pod zn. Isudar). Měl jsem obráceně logiku napájení Bat - Safe. Vyřešil jsem to tak, že jsem přepinoval - prohodil na konektoru redukce (mezi originálním konektorem a konektorem do Číny) žlutý a červený drát. Červený mám navíc originálně rozpojitelný a tak jsem ho taky nechal, takže vlastně nevede nikam. Paměť rádia už mi drží a zapínání i vypínání rádia funguje s klíčkem zapalování (asi povelem přes Can-bus). Než to uděláš, tak si důkladně projdi popisy konektorů abys něco neodpálil, třeba Can-bus.

Ještě důležitá věc. Při vstupu do rozšiřujících funkcí - menu reset factory  (kód 3711) se ti rádio vždy komplet vynuluje se vším, co je nastavené. Projeví se to ale až po restartu rádia. Takže nejdřív vyřeš to napájení aby 100% fungovalo (paměť držela) a až pak teprve nastavuj rozšiřující funkce. Já než na to přišel, tak jsem měl hlavu jak meloun... proč mi to i po přepinování tu paměť maže :D

Napeti.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Vloženo (upraveno )

Taky jsem vytvořil jinou úvodní obrazovku při spuštění navigace. Kdyby se ti líbil nebo třeba někomu jinému, tak je možné ho stáhnout zde:

https://uloz.to/!8Vaw4bCVA3N1/loading-bmp

Pro změnu je potřeba přehrát tímto souborem soubor stejného názvu který je uložen na SD kartě zde:

IGO\ux\skinevo_2.4.zip\ui_igo9\800_480

loading.jpg

Editováno na TomXP

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj všichni, pročetl jsem zpětně dost příspěvků ale nenašel jsem stejně žádné ověřené rádio z číny s kterým nejsou nějaké problémy.

Neměl by prosím někdo tip do Octavia II FL, 2012 místo základního SWING.

Děkuji!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Vloženo (upraveno )

Pokud myslíš problém s tím napájením, tak to je problém koncernu VW, mají to prostě obrácené. Rádio je určené i do jiných značek. Teď jsem našel i popis a potvrzení toho, co jsem sám zjistil a uvedl výše. Je to práce na půl minuty. https://www.ahifi.cz/clanky/detail/proc-autoradio-nedrzi-pamet.htm

Jinak záleží na tvaru kvůli případnému rámečku a hlavně co od toho očekáváš. Jestli jsi hračička nebo konzerva :-) Já jsem šel do oper. systému WinCE 6, který je sice už trochu z módy, nicméně je to držák, stabilní a léty vyzkoušený systém. Rádio je zde: https://www.aliexpress.com/store/product/HD-8-Inch-Car-DVD-For-SKODA-Skoda-Octavia-2013-With-PIP-GPS-Bluetooth-TV-Free/317945_850791421.html?spm=2114.12010606.layer-43txss.1.50dd4177ukMsz3&scm=1007.14677.90944.0&scm-url=1007.14677.90944.0&pvid=b3f0edb5-5451-4cf4-8a68-c3361f7e361f (bylo z Německého skladu - bez cla a DPH). Nevýhodou je, že oproti Androidu pro něj není moc aplikací. Vše směřuje víceméně už jen na Android. Což mě osobně ale nevadí.  Chci mít v autě autorádio s jasně danými užitečnými funkcemi a nikoliv po čase aplikacemi zapráskaný tablet, kdy budu po každé aktualizaci trnout, co zase nepůjde.  Na tyhle hrátky a nervy mi  kolikrát zcela bohatě vystačí telefon. Pokud jsi ale hračička, pak by tě Android mohl bavit hodně dlouho. Každopádně bych šel do rádia s osvědčenou funkcí pro Can-bus VW (Škoda). Kromě základních informací by ti u FL měl jít na LCD i Climatronic. Což mě bohužel, díky typu před FL, nejde a byl jsem z toho chvilku dost nasr...., protože origo rádio mi to tam zobrazovalo. Na malé ikonky na tlačítkách Clima blbě vidím.

Co se týká samotného rádia, tak vše funguje jak má, zvuk je velice solidní (toho jsem se bál nejvíc) a téměř totožný s orig. rádiem. Dokonce i podsvětlení je přesně takové žlutozelené jako je originál. SD i DVD nabíhá velice rychle, rádio funguje skvěle a ještě líp, když se mu v menu zvýší citlivost (trochu nelogicky snižováním hodnoty). BT jako handsfree funguje taky ok, zvuk je tedy nesrovnatelný s orig. sadou kterou jsem přes origo rádio měl, ale opět se dá u mikrofonu zvýšit citlivost a nejlépe asi použít externí, přípojka na rádiu taktéž je. Tlačítka vypadají kvalitně, potenciometry (rotační enkodery) bez vůle. Celkově velice dobrej dojem.

Ještě mám na cestě přední DVR a zadní couvací kameru. Bohužel ani Číňan mi nedokázal sdělit, jestli přední kamera začne nahrávat automaticky se zapalováním (spuštěním rádia) nebo to budu muset zapínat sám, což je pro sklerotika mého typu naprostý nesmysl. Zadní se přepíná přes Can-bus, takže není potřeba vést nějaký inicializační vodič od couvacího světla do rádia k přepnutí LCD na zadní videovstup.

Zatím ho mám jen týden....praktickou zkušenost ukáže až čas.

Editováno na TomXP

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Vloženo (upraveno )

Ahoj Tome, hezký popis...

Je fakt, že win budou hodně stabilní oproti androidu. Na androidu si člověk musí dávat hodně pozor, co tam nandá za app :-)

Igoučko šlape plnohodnotně jak na androidu tak na win. Na winu ho mám léta vyzkoušený ze staré navigačky a vždy bez problémů.

Jsem na iGO návykově odkojenej, a lepší navigace prostě NENÍ!

Úžasně jednoduchá aktualizace. Jen se strčí nové mapy do příslušného adresáře a hotovo.

Tomtom porod.

Hele zeptám se Tě, on má win v nastavení citlivost tuneru a mikráku?

Já mám v menu citlivost tuneru ale pro hledání stanic. Na příjem samotný bych řekl, že to vliv nemá.

Mám tam volbu 20 decibelů a více.

Na mikrofon android nemá ve factory nic.

Chtěl jsem zapojit na externí vstup originál mic co jsem měl v autě, ale vůbec ho to nebralo.

Nedozvěděl jsem se jakou impedanci to chce. Piezo (kond) asi nee, protože ty potřebují ještě napájení. Tady je vstup jen dvěma dráty.

Origo mic má taky jen 2 dráty, ale prostě jsem to nerozjel.

Čekal jsem také, že vstup na ext mic bude odpojovat vestavěnej mic, ale nic takového. Žádné další kablíky do samice jacka.

Třeba to vestavěnej mic odpojuje elektronicky, to nevím... Mě ho neodpojilo a furt to bralo zvuk z vestavěného a z horního origo i lampiček ne a ne vzít signál :(

Nakonec jsem se na to vybodnul. Používáním bylo zjištěno, že vestavěnej mic v tomto rádiu bohatě stačí a citlivost dostačuje i pro celé auto bohatě.

Levnější radia prý měly mikrofony špatné a bastlili se externí. Tady je to OK.

Já se taky rozhodoval. Hodně podobně.

Pro mně byla ovšem hlavní a nejzásadnější věc velikost lcd.

Říkal jsem si, že 6,5 palce má columb i nižší verze škodováckých rádií a když už to budu měnit, tak ať to má velké lcd.

Když si něco pustíte na 9" tak je to sakra rozdíl oproti 6,5. Má to i větší rozlišení (i když vlastně +- stejné protože je větší lcd)

Pravdou stále zůstává, že průměrně jsou prostě ikony na 9" daleko větší a obsluha daleko příjemnější.

A taky tam není nic mechanického (poťáky, tlačítka). To ale kolega říkal, že je zpracované na winrádiích dobře.

No jasně někdo ale kouká na cenu a to je pak jasné co zvolit.

Každý bude chválit to svoje, to je jasné ;)

Pokud se ale rozhodujete, přihoďte pár fifní a nebudete litovat!!!

Dokonce do těch nových hodně šikmých rámečků (co má třeba bolero2) dělají tuším 10,1 palců obrazovky. Nádhera!!!

Když pak třeba připojujete zadní kamery tak opět čím větší lcd tím samozřejmě lépe ;)

Editováno na Liborbra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No já si zatím nic nechválím, jen jsem sepsal souhrn faktů. Až bude spolehlivě makat aspoň 5 let, pak ho i pochválím B)

No tak s tím mikrofonem jsi mě nepotěšil, Když už tam mám origo tak jsem ho chtěl jako ty využít stejně. Odpojovat by podle mě měl typem zástrčky na rádiu, podobně jako to bývalo všude u různého audia, zasunutím jacku např. sluchátek se uvnitř mechanicky odpojilo vedení k repro.  Uvidím co to udělá mě, pak se "pochlubím" výsledkem.

Citlivost tuneru jsem zkoušel tak, že jsem hodnotu zvýšil a na místě kde jsem předtím naladil asi 8 stanic mi to nenašlo vůbec nic.  Po snížení to opět začalo stanice nacházet. Nemůžu posoudit jestli je citlivost jen pro hledání (podle mě je to citlivost celková), ale něco to s citlivostí evidentně dělá a stanice drží i při jízdě aniž by se ztrácel signál. V tomhle to mám již vyzkoušené a jsem dost spokojenej.

U mikrofonu mám položku gain, tedy zisk, tomu se budu ale věnovat až s externím mikrofonem a později, až dorazej všechny doplňky abych to rádio nemusel dávat ven a dovnitř víckrát. Jde mi tam kvůli kabeláži fakt blbě nacpat. A to tam ještě další přibude :unsure:

Celkové factory menu mám přesně tak jako tady: https://www.drive2.com/l/8957506/ 

S tou velikostí LCD je to podle potřeb, na mě je třeba těch 7" už naprosto hraniční hodnota, klidně bych bral menší. Přes den to je jedno, ale při jízdě v noci (dost cestuju) mě v nejednom případě rušila i externí navigace a někdy, pokud nebylo dlouho venkovní osvětlení, dokonce i černobílé daleko menší LCD origo rádia s podsvícením. Je to prostě vysoko a v zorným úhlu ať člověk chce nebo ne. Takže tohle je věc naprosto individuální, pro mě v tomhle ohledu platí "méně je více". Pro úplnost je ale nutný dodat, že rádio disponuje 2 nastavitelnými jasy, jeden pro den a druhý pro noc, automaticky přepínané s potkávacími světly, přesněji s podsvětlením interieru, na nakódované denní svícení ať už na hl. světla nebo mlhovky to nemá vliv. Ale je to LCD, takže i to minimum jasu v noci prostě vyzařuje. Ideální by bylo mít v nočním režimu automaticky jiný skin nebo změnu barev. Ale to už si na rádio za 3 a půl tisíce dost vymýšlím :lol:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Vloženo (upraveno )

Kdybyste někdo věděl jak zrušit trajektorii na vstupu zadní kamery tak se prosím podělte -_- Včera mi přišla zadní kamera a ta to má taky (bohužel napevno), takže budu mít trajektorií víc jak obrazu z kamery :lol::lol::lol:

Editováno na TomXP

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem namontoval rádio (VW Passat) a nejde mi zvuk. Vůbec nevím, co s tím. Psal jsem Číňanovi a prý jestli má auto "factory amplifier", tak to nebude fungovat. Bohužel netuším, co to znamená a jak to zjistím.

K rádiu není vůbec žádný návod. Je tam hromada kabelů, který netuším, kam zapojit, je to docela divočina.

Taky parkovací kamera nic neukazuje - při zařazení zpátečky to ukáže vykricnik. Mám orig kameru a koupil jsem si k tomu prevodnik (který Číňan už zároveň nějak zapojil na kabely).

Jinak to běží, včetně GPS (napojil jsem to na vestavenou GPS anténu), ale ten zvuk je dost zásadní problém... :-(

Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahojte mam VW GOLF 5 a chcem sa opytat

mam moznost kupit radio take ako aj vy mate napodobenina RNS510 za 280e + cuvacia kamera z bazosu..je to dobra cena?

je to 16G 4jadro 2gb ram 7.1android 8"

https://sluzby.bazos.sk/inzerat/83849106/8-ANDROID-s-GPS-VW-SKODA-SEAT-s-NXP-FM-Tunerom-BT-WIFI-USB.php

ci da sa cez nemecky aliexpress lacnejsie bez cla a dph? ak ano ktore presne kupit? lebo ten predajca vravel ze to co ma neni vyrobca ISUDAR alebo HIZPO..a vidim ze vacsina z vas ma ISUDAR je to najlepsi vyrobca týchto radii?

ci kolko ma tak vyjde take radio z aliexpress vsetko dokopy? z nemeckého skladu nejake postnite dobre

nech si porovnam cenu s tymto z bazosu co je za 280e

+ treba tam nieco nastavovat alebo nic?

Editováno na STanky25

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem zofaly. Teď jsem tam vrátil původní originální rádio rns510 a je to to samý - všechno funguje, jen to nedá ani pip. Prostě nefunguje zvuk. Nějaký nápad co s tím?

Jinak ve výbavě auta jsem se dočetl, že mám Soundsystem Dynaudio Confidence...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takovej blbej nápad. Nemáš někde v kabeláži pod přístrojovkou rozpojenej nějakej konektor mezi rádiem a reproduktorama? B)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem nakonec zesilovač pod sedadlem našel. To, že nefunguje android je tedy nejspíš tím. Otázka tedy je, tušíte někdo, jak rozchodit aftermarket android radio s originálním zesilovačem?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

2tomxp:

Mikrofon - no k jacku vedou dráty jen dva a to živý a stínění. Žádny třetí na odpojování tam není.

A v hranatém konektoru přímo na rádiu také nic není. Není nic vidět a když se zapojí jen ta redukce do radia, tak to vestavěnej mic neodpojí... Takže odpojjuje buď elektornicky (což pochybuju) nebo prostě jedou souběžně oba mikrofony.

No s to trajektorií u kamery mě to přímo sere. Mám jí danou za sklem a trajektorii nechci.

Nezbude než se do ní podívat :kol-18: Kdybys na něco přišel dej vědět...

Ohledně oslňování není nic jednoduššího než lcd jednoduše vypnout. Mám tam v menu možnost na plovocí tlačítko dát monoff.

Rádio normálně hraje dál.

Pak poklepem na lcd se okamžitě obraz spustí.

Ale já jezdím v noci minimálně, takže mi to vůbec neva ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem dneska zprovoznil zadní kameru. Trajektorie je v pohodě, Naštěstí je u rádia i kamery téměř shodná, takže to dopadlo nejlepším možným způsobem. Propojil jsem i vstup zadní kamery s Video IN (vše napájeno přes ACC), takže si na druhém vstupu můžu kdykoliv pustit obraz a podívat se za sebe. Tahám karavan, takže se to bude dost hodit. 

Liborda >  S tím mikrofonem to máš asi jinak. Já mám na rádiu jako vstup externího mikrofonu zdířku na klasický mono jack, takže je šance, že tam bude mechanický odpojovač o kterém jsem psal výše. Dneska jsem objevil mikrofon (origo nacvaknutý ve stropní svítilně), kabeláž vede spolu s napájením svítilny někam pod střechu doleva. Nevíš (nebo někdo jiný) kam to vede abych to vedení využil a netahal nový kabel ? 

Výstřižek.JPG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vede to k radiu nebo pod sedacku spolujezdce. Nebo tam i tam. Zalezi, co jsi tam mel z vyroby...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám tuhle "kost" - viz obrázek. Kabely do toho vedou, ale používám to jen jako držák mobilu s dodělaným magnetickým terčem. Rádio bylo Škoda Stream ve kterém jsem měl zapnutou volbu Phone ON. Při zapnutí zapalování se mi spároval telefon přes BT (rádio mělo název SKODA-UHV). Obsluha telefonu a volání byla přes maxidot. Na rádiu bylo v konektorech osazeno jen napájení, Can-bus, repro a aux in. Na aux in mám uvnitř loketky zdířku (stereo jack) pro externí zdroj zvuku.

Dá se z toho něco usoudit ? Asi ta sedačka spolujezdce co, akorát že kabeláž vede stropem někam k řidiči :huh:

Výstřižek2.JPG

Výstřižek.JPG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jak je to s timto drzakem telefonu nevim. Ale k radiu Stream mikrofon urcite nevede a protoze mas BT jednotku, tak mikrofon urcite vede pod sedacku spolujezdce. Ze draty vedou na stranu ridice nic neznamena, tak to proste z fabriky je, i kdyz to potom vede zase na druhou stranu auta... Bohuzel nevim, kudy presne draty vedou, ale myslim, ze to bude hlavnim svazkem, ke kteremu se jen tak nedostanes. Nejjednodussi asi bude, kdyz oddelas kryt A-sloupku u ridice a vezmes to z tama.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se