Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Dr.Adam

"OEM" autorádio z Číny - zkušenosti?

Doporučené příspěvky

Vloženo (upraveno)

Jestli ještě se můžu přidat neměl by prosím někdo tipy na ověřený funkční rádio z číny?

Ale tady někdo chválil o měl problém s Isudarem, někdo říkal, že je nevýhoda WIndows CE....

Stačilo by mi jednoduchý rádio na SD karty, USB, přední kameru si namontovat a pak ideálně na zrcadlení displeje telefonu kvůli navigaci.

Váš názor na tohle prosím:

https://de.aliexpress.com/store/product/Android-7-1-1-Two-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-New-VW-Volkswagen-POLO/317945_32809145172.html?spm=a2g0x.12010612.0.0.7c9040fdbCEryL

Editováno na Falador
    doplnění

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Vloženo (upraveno)

S tím mikrákem - vede do společného konektoru který je na napájení. Z toho se vycvakne zelenej štekr kde jsou 4 dráty. 2 od mikrofonu a 2 které pokračují dál do HF pod sedačku. Nemáš to tak??? Myslím, že je to standart zapojení, když se "povýší" :kol-98:  na columbus aby mohl mít hlasové ovládání...

Ale je možné, že jsou dvojí kabeláže.

Mrkni, zda do HF vede stíněnej kábl nebo jen obyč drát...

Faladore , trochu drahý ne? Za obyč rádio jak říkaš.? Jo počkej to je s androidem...aha. Ale i tak, vyjde to na cca 5,5tis.

Co toto: https://elektro.bazos.cz/inzerat/88315592/Autoradio-s-GPS-NAVIGACI-montaz-zdarma.php

Udělejte někdo hlasování kolik z nás používá cd/dvd mechaniku? :kol-18:

Editováno na Liborbra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokracovani k mikrofonu... Radeji jsem se podival na schemata. Do modeloveho roku 2009 je jen jedna kabelaz a to ta jak jsem psal, tedy primo k HF pod sedacku spolujezdce. Od modeloveho roku 2010 jsou kabelaze 2. Pokud v aute nebyla navigace, tak plati to co u predchozich modelovych roku. Pokud v aute navigace byla, tak je to jak pise Liborbra...

Vzhledem k tomu, ze mel v aute radio Stream, tak je to myslim celkem jasne. Draty od mikrofonu vedou primo k HF.

Rovnou jsem se podival i na zapojeni toho drzaku na telefon. Vsechny draty vedou primo k HF (krome anteny, ta vede rovnou na strechu).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Díky moc za informace kluci, alespoň mám už trochu přehled ;)  Každým dnem čekám přední kameru, tak se pak na to společně podívám a vyřeším.

Editováno na TomXP

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 15 hodinami, Liborbra napsal:

...

Faladore , trochu drahý ne? Za obyč rádio jak říkaš.? Jo počkej to je s androidem...aha. Ale i tak, vyjde to na cca 5,5tis.

Co toto: https://elektro.bazos.cz/inzerat/88315592/Autoradio-s-GPS-NAVIGACI-montaz-zdarma.php

...

Jo sice přes 5 tisíc, ale oproti tomu kolik stojí a co umí Bolero nebo Columbus to je pořád dobrá cena.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To v inzerátu není s Androidem ale s Windows CE.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pánové díky za hodně informací přes soukromé zprávy, jen ještě maličkost.

U Android rádia, když se zrcadlí obraz z telefonu, může zároveň přehrávat hudba z SD karty nebo rádio apod.?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Lucas prosím Tě a nevíš kam to přesně vede na které piny do toho HF pod sedačkou???

Já mám právě 2010, navigaci jsem neměl, ale do HF žádné stíněne káble nejdou.

Jdou stíněné dráty do toho zelenoho štekru jak jsem psal. Dále do HF už stíněné nejsou. Předpokládám, že to bolero nějak zesilovalo.

Ale kdo ví zda je to právě od mikrofonu. Třeba mi jde taky rovnou do HF. To by vysvětlovalo proč origo mic nepracoval na ext. vstupu. Jestli to vůbec mic byl???

PS Bez urážky, ale nevím co furt kdo máte s těmi SZ??? Řešte to zde ať to vidí všichni ne??????? Prosím o to,,, Jsou to cenné info pro všechny. Díky

Editováno na Liborbra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky ty SZ nechapu. Ty jsou podle me na nejake jednorazove nabidky a osobni diskuze. Vsechny problemy je dobre resit na foru. Za ty roky uz jsem poslal spoustu SZ a pritom stacilo, kdyby se rovnou nekdo zeptal verejne a odpoved by meli vsichni...

Az se dostanu k PC, dam ti sem schema pro tvuj modelovy rok. Pokud jsi tam mel Bolero, tak to povede rovnou na HF pod sedackou a pokud si pamatuji spravne, tak to stinene draty nejsou. A i kdyby to vedlo k radiu a teprve potom k HF, stejne to radio nijak nezesiluje. K radiu a HF je to pripojene paralelne. Proste je to jen odbocka...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ptal jsem se konkrétních uživatelů na konkrétní věci, zase je to fórum ne chat přece.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja to myslel obecne. Ty jsi to treba mohl udelat spravne. :)

@Liborbra

Tady mas to schema. Mikrofon je k HF pripojeny na pinech 11 a 12. Jelikoz jsi tam nemel navigaci, tak pro tebe plati to vedeni s cislem 2. Kdyby ty vodice byly stinene, bylo by to v tom schematu videt (leda ze by tam meli chybu). Nespletl sis ty stinene draty treba s AUX IN? Ale ten je zapojeny do modreho konektoru.

Mikrofon.thumb.png.2ed46abd326a67486b05253d2219f6b4.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nechat prepsat konfortni gateway. Nebo ji vymenit za typ po facelitu. Jde o to ze auto a jednotka nevi o tom radiu proto ti to vymlatu baterku mek jsem szejnej problem Dusanbe to umi upravit za cca 10 min.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Áno ale ja som na Slovensku a neviem ci to ti v okolí niekto dokáže spraviť... Ale začnem niekoho hľadat.. Ďakujem za odpoveď 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jde ti to rádio zapnout kdykoliv i bez aktivace zapalováním ? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Má někdo android rádio Isudar s kterým by měl problémy jako:

1, Radio sa samo prepinalo do MUTE modu. Nepomahalo vobec nic, iba tvrdy reset. 

2, Tuner nehra dobre, stale dokola vypadava ako keby signal. Hraje prerusovane. Odmeral som vsetky kable k antene, zosilovacu, vsetko je ok, ale tuner hraje stale s vypadkami.

Po staznosti poslali upgrade. Nahral som ho do radia a odvtedy nekomunikuje s GATEWAY (aspon si to myslim) lebo nereaguje na vlozenie alebo vypnutie kluca. Musim zakazdym radio manualne zapnut aj vypnut. Tiez sa radio sa nevie spojit, resp. komunikovat s telefonom. Netaha kontakty.

A samozreme tuner hraje stale prerusovane, nevie udrzat signal.

Moc díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj dej sem typ nebo odkaz. Dalsi vec al jsi do skryteho nsstaveni jrstli tam je vse ok. Mela by tam byt sekce can bus tam ja mam all skoda vw . Dalsi je po jakym dratu ti kde plus . Nekdy v ISO konektoru byva prohizenej 4a 7 pin. Koukni na to dej vedet.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Lacas mockrát děkuji. Mám tedy sup II, ale podle mě by to mělo být stejné ne?

No je mi ale divné, že je signál z mic taženej obyč drátem. Vždyť se to musí zesílit a to by to bralo šumy a brumy z okolí??? Nebo má orig mic malou impedanci a vedení je jako "ve zkratu"???

Každopádně by to vysvětlovalo proč jsem nemohl získat signál z orig mikrofonu.

Ale nemá Sup již přípravu jako na columba? Furt i říkám na co by byl ten zelenej konektor? Na co by byl stíněnej vodič?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ach jo. Proc si to nenapsal rovnou? :doh Samozrejme to nemusi byt stejne, nemam nejmensi tuseni. :kol-32:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Verdysvk: Pokud napíšeš něco málo víc, možná se hneme z místa. Jestli ti jde zapnout to rádio i bez aktivace zapalováním, pak máš napětí v rádiu pořád tzn. máš využité propojení na pinu 4 které ti zřejmě nonstop odebírá proud z baterie (Jak rychle ti nabíhá rádio ? Probouzí se téměř okamžitě jen ze sleep módu nebo nabíhá déle díky startu systému ?)  Je hlavně důležité nastavit ve factory menu správný can-bus (já mám u totožného rádia co je v odkazu nastaveno 80 - Volkswagen) a to výše uvedené propojení zrušit. Já na tom propojení mám i konektory a štítek, že pokud je nastaven can-bus tak nespojovat. Pak to je originálně ovládané klíčkem povelem přes can-bus a není myslím potřeba řešit gateway.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak přesně tohle mi pomohlo !!! Zašel jsem do nastavení, a změnil typ vozu. Bylo tam původně Golf 7 (sice to je taky VW), ale zřejmě to má jiné parametry než jiný řádek a to Volkswagen, který jsem změnil. Uložil do paměti, vytáhl klíč a už drží to co má po zvova nasazení a pootočení klíčku. Sice jsem musel znova vše nastavit, ale důležité je, že to drží paměť. Pak jsem tam šel do toho menu ještě jednou, ale jakmile uděláš nějakou změnu, tak rádio se resetuje a musíš znova vše nastavit, ale to už máš pak na furt, dokud zase nepolezeš do menu a nebudeš něco měnit. Takže čas, datum drží. Zkoušel jsem i BT a tam to zase nedrželo, musel jsem znova nastavit PIN... Tak mi to nedalo a půjčil jsem si od staré, teda od manželky Samsung S6, spároval jsem to s rádiem a drží ! Několikrát jsem zkoušel vypnout zapalování (nechal jsem pár minut v klidu) a znova zasunul a pootočil klíček a S6 se sama připojila !!! Takže bude problém na mém Samsungu Galaxy Note 4... Na telefonu jsem udělal Factory reset (hluboký restart) a už v pohodě, drží vše, několikrát zkoušeno vysunutím klíče... Jinak rádio teda spokojenost, display ukazuje to, co mi neukazoval před změnou nastavení na (Volkswagen) a to nemám Octávku s Maxi Dotem.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

vzhledem k úplně jinému rozložení tlačítek bych to nedělal ...jedině že bys chtěl tlačítkem BT zapínat NAVI atd... je třeba i rozlišovat starší a novější verzi 7" ISUDARU WINCE, které mají taky jiné rozložení...

edit: nevím na co nahrávat jiný firmware(a riskovat že se něco po.ere), s tím co tam je od výroby by mělo vše fungovat... pokud řešíte podsvícení, tak u starého ISUDARU WINCE se mění z červeného na zelený ukostřením jednoho drátu(už sem tu popisoval) a u novějších(více barev) se pokud vím mění přes menu v rádiu...

Editováno na kuzmicz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Taky bych jiny firmware neriskoval. Taky se ti muze stat, ze uz se ti radio nezapne. Nevim, jak to maji resene, ale nahrat tam jiny firmware uz potom nemusi byt mozne (nebo alespon ne nejak jednoduse).

Editováno na LucasCZE

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 4/20/2018 na 8:11, Liborbra napsal:

Mám tedy sup II, ale podle mě by to mělo být stejné ne?

Tak jsem se podival i na zapojeni pro Superb II a vypada stejne jako pro Octavii II. Takze zadne stineni a vedeni pres radio pouze v pripade navigace. :kol-32:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se