Jump to content
Dr.Adam

"OEM" autorádio z Číny - zkušenosti?

Recommended Posts

Posted (edited)

Ahoj . Koukam ze tady jede diskuse ohledne kamery . I ja jsem predelal kameru , jednu do osvetleni poznavaci znacky mam k dispozici , pokud by nekdo chtel rad mu ji nabidnu za zlomek ceny cinana , me lezi v almare a nekomu by poslouzila , tady je odkaz

https://www.aliexpress.com/item/Car-Camera-For-Skoda-Octavia-1U-MK1-1Z-Laura-MK2-1996-2014-High-Quality-Rear-View/32342250856.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4duvE1eu

Funguje perfektne , jako bonus tam necham LED zarovky .

Sam jsem to predelal na tu co je v madle kufru , trosku jsem si to zkomplikoval tim ze jsem objednal jinej konektor , ne ze by me cena kamery z malym konektorem zas tak vadila to ne , ale nechtel jsem riskovat navyseni ceny cca o 100 procent nasima celnikama . tudiz jsem to upravil a to tak ze jsem orezal okoli konektoru a na cumici vyvody od micro spinace proste naletoval draty , tohle jsem pak cely pres svorku napojil do auta . Starej konektor sikovne ustrihnul aby se dal pouzit ( ne az u pouzdra) klidne 5 cm od nej.

Cely to slo do auta jak po masle jen ten original byl malicko hlubsi nez cinan takze jesem nasel kus plastovy cedule tlusty cca 3-4 mm a nalepil na dlouhou stranu podlozky oboustrankou  ktera drzela original otvirani . Pro nazornost  v priloze obrazky jak to vypada uz namontovany. Nic se nemusel predelavat vse pasuje vysledek super , nataceni volantem je patrne na kamere . Nechtel jsem sirokouhlou tak jsem nakonec vzal tuhle https://www.aliexpress.com/item/CCD-HD-night-viosn-car-trunk-handle-reverse-parking-rear-view-camera-for-Audi-A1-for/32809608418.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4drDIEsg

Cena je lehce nad 25 USD coz celnici poberou . Na odkazu je to treti zleva , ta co je ta ze spravnym konektorem je ta posledni za 35,18 kdo by ji chtel , muze to zkusit je to bez zaruky ze mu to chyti celnici a namazou to o 100 procent . Dejte vedet pres SZ ja k tomu napisu vice .

Cela montaz vcetne rozebrani zadnich plastu byla cca 2 hodky .

EDIT: Lze pouzit o pro verze combi potvrzeno u prodejce .

IMG_20190331_112330.jpg

IMG_20190331_112327.jpg

Edited by Tomdlouhan

V 6. 4. 2019 na 10:20, plasmo napsal:

Vyřešil, rádio se dalo do VW, nahrál se do něj červený soft a po přepnutí barvy tlačítek na červeno(dělá se kablikem za radiem) tlačítka funguji, ale jen ve VW verzi.

Jako že jsi nechal nahrát soft ve VW? Kolik to stálo :) kde ti to dělali? Případně nemá tady někdo ten soft? :) nebo nemohl by jsi mi ho okopirovat a poslat nebo nasdilet? Díky moc

Posted (edited)

Tak ten byl dobrej :D 

Hledej! https://forum.skodahome.cz/search/?&q=firmware&type=forums_topic&item=124483&search_and_or=or&sortby=relevancy ... doporučuju přečíst vždy pár příspěvků okolo .)

edit: "offtopic" ... možná by nebylo špatné androidím "OEM" rádiům založit separátní vlákno, začíná tu být trošku gulášek :kol-32:

Edited by kuzmicz

Jo taky se směju... 

On to blbě napsal, dá se to pochopit všelijak 😁

Tome sz... 

Hm... 

Jaký to má čip rádia? 

1 giga ramek

Jaký je tam android nevidím 

Doprava china nebo rusko, takže daň a clo

10,2" ale ono je to spíš 9 😁

Výrobce toho "tabletu" (je to nějaký hubený, jiný) 

Člověče ty jsi neponaučitelný😂

Hodně štěstí. 

Posted (edited)

Navíc mám takový pocit, že podle popisu je to určeno hlavně pro ruský trh a neobsahuje ani češtinu. 

S rádio čipem se taky nevychvalují,  takže pochybuji, že tam je NXP a ta 1GB RAM to bude pěkné utrpení. 

Ale jak píšeš, kdo chce kam .... 

Edited by Baf13

Posted (edited)

Přééésně... 

Škoda že ten poslední tip je bez dsp☹️

Asi vykoupeno. To by byl mazec. 

Nebo na ebay je toho spousta kolem 5-6tis.

Mě poslal hizpo aktualizaci stock softu takže bomba. Můžu si teď hrát dle libosti. 

Malaysk jak už jsem říkal o ničem. 

Teď mám hal9k a je to ok. 

Mcu změněné na mod db a k tomu do rootu jiný eq. i rádio. 

Restarty a záseky žádné, stabilní.

Á koukam, že od 7.4 je verze 2.5!!!

Tak to je super, jdu do toho😀

Opravy, lepší lokalizace, vylepšení atd. 

Pracují na tom fest. 

Ahoj

Edited by Liborbra

Posted (edited)

Jo už to vidím, hal9k. Ty máš android 7 px3, já tam viděl verzi 3.1.2 a ta je pro 8.

Edited by Baf13

Posted (edited)

Pokud není nějaký extra náročný posluchač, tak stačí bez DSP a doinstalovat modMCU a upravený equalizer a za ušetřené peníze jít na pivo😆

Toto je v Německu i s DSP

https://www.aliexpress.com/store/product/Isudar-2-Din-Auto-Radio-Android-9-For-VW-Golf-POLO-Passat-Skoda-Fabia-Octavia-Seat/317945_32982068385.html?spm=2114.12010612.8148356.15.6c001858iR9fh5

Edited by Baf13

Posted (edited)

Ano to je pravda, je tam with dsp. 

Za 5200 nádhera, za týden doma. 

Furt chtějí lidi rady, toto nemá chybu! 

Teď jsem dal hal9k 2.5 a ze zvědavosti klasické latest mcu.

Překvapilo mě příjemně, že je komplet přeložené serv. menu!!!!!!!

To je posun o dost dopředu. 

Zvuk je ale jiný. 

Mod má laditelný loudnes a víc basů a i víc vejšek. 

Vrátím se k modifikaci.

Taky mi vyhovoval skok do eqvalizeru přímo ze zeleného rádia. 

Toto rádio v hal9k má jen jednu jednu lištu s paměťma a dlouhé názvy stanic se tam nevejdou. Škoda. EQ tlačítko nemá. Taky škoda. 

Jinak je pěkné.

Ta romka 2.5 je moc  pěkná. Lépe přeložená. 

Hlavně root! Dají se nahradit syst. app jak kdo potřebuje. Full open. 

Doporučiji nelaborovat s gapps a mikroG. Mikrog osobně nevyužiji. Ztratíte lak profil na google play a po návratu z mikroG zpět na gapps je pak problém se na play vůbec přihlásit!!!

Edited by Liborbra

Můžu se zeptat? Jaký je rozdíl mezi čipem rádia TDA 6686 a NXP 6686 ? 

Posted (edited)

Tak se to vyřešilo vcelku samo. Číňan napsal, že momentálně má výpadek čili jsem to stornoval s refundem a dnes objednal tohoto bez DSP z Německa. Snad v tomto týdnu dorazí a pak dám vědět. Isudar s WinCE jsem ve čtvrtek prodal.. Jako úvod do chytrých rádií super model.. :) 

https://s.click.aliexpress.com/e/hHiIIjm

Edited by Tomina87

Posted (edited)

Zdarec...dorazil mi ne sice Isudar ,ale objednal jsem Mekede.Je to android jako isudar.Zkoušel jsem napájení originál anteny a po vypnutí rádia je tam pořád 12v :-( tak to má bejt ? a co ten drátek červený/ružový co se dá rozpojit na čínské kostce ? nechat ho zapojený nebo odpojit....originál gateway mám v autě 2009.Před tím amundsen a baterie se nevybíjela .

https://www.aliexpress.com/item/Android-4-4-4-Car-DVD-GPS-Navigation-1024-600-Quad-Core-for-VW-Volkswagen-Skoda/32815588056.html?spm=2114.12010108.1000013.1.4ead4f28sjKnjA&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.128551.0&scm_id=1007.13339.128551.0&scm-url=1007.13339.128551.0&pvid=41fbb0e0-0c4a-4798-a87d-f05b888860b0

IMG_20190415_140021.jpg

Edited by galaher
    změna

Zkus naladit a pak v predvolbach dole na liste podrzet 3 s . Melo by to byt v pameti. Jestli napaji jedine na konci pod antenou rozpojit a zmerit, dle meho nazoru to jde i u radia ale tam se k tomu blbe muze pozor na zkrat. Melo by to ukazovat na stredu proti obalu radia pri zapnutym 12V . Pokud ukazuje napajeni je v radiu, pokud to ukazuje neco jinyho musis tam dat fakra napajeni ,ale nejdriv to vyzkousej.

Tomdlouhan....jak hodit stanice do paměti už jsem na to přišel.Trochu jsem upravil můj příspěvek.Netušil jsem na tak rychlou reakci :-)

před 5 hodinami, galaher napsal:

Zdarec...dorazil mi ne sice Isudar ,ale objednal jsem Mekede.Je to android jako isudar.Zkoušel jsem napájení originál anteny a po vypnutí rádia je tam pořád 12v :-( tak to má bejt ? a co ten drátek červený/ružový co se dá rozpojit na čínské kostce ? nechat ho zapojený nebo odpojit....originál gateway mám v autě 2009.Před tím amundsen a baterie se nevybíjela .

https://www.aliexpress.com/item/Android-4-4-4-Car-DVD-GPS-Navigation-1024-600-Quad-Core-for-VW-Volkswagen-Skoda/32815588056.html?spm=2114.12010108.1000013.1.4ead4f28sjKnjA&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.128551.0&scm_id=1007.13339.128551.0&scm-url=1007.13339.128551.0&pvid=41fbb0e0-0c4a-4798-a87d-f05b888860b0

IMG_20190415_140021.jpg

Já osobně bych to nechal červený s oranžovým rozpojený,ono to bude stejné jak Isudar,ať předejdeš vysátí baterie.

a co to nápajení antény....mám tam pořád 12v i když je rádio je vypnuté ??

Je rádio vypnuté tlačítkem nebo přes klíček?Pokud je ten oranžový a červený kabel rozpojený,tak se o napájení stará Can-bus a po vytažení klíčku by tam napájení nemělo být,ověřeno to nemám.Zapnutí a vypnutí rádia je pouze přes klíček a tlačítkem to vypneš do pohotovostního režimu,takže rádio stále sosá energii.

Posted (edited)

rozpojeno a už to jede jak má :-) DÍKES :-)  Ještě se optám na svazek kablů co číňan poslal s rádiem....kam co píchnout.

CCD AVIN - žlutý cinch
    F CCD CVBS IN - žlutý cinch
    CAR BACK - hnědý drátek

FR.OUT - červený cinch
    FL.OUT - bílý cinch
    SUBWOOFER - zelený cinch

AUX.CVBSIN - žlutý cinch
    AUX L IN - bílý cinch
    AUX R IN - červený cinch

PARKV CVBS IN - žlutý cinch

F CCD CVBS IN - žlutý cinch

CVBS OUT 1 - žlutý cinch
    CVBS OUT 2 - žlutý cinch

IMG_20190416_193922.jpg

Edited by galaher

CCD AVIN - žlutý cinch  Predni kamera
    F CCD CVBS IN - žlutý cinch Zadni kamera (bez zaruky ) nutno odzkouset
    CAR BACK - hnědý drátek kamera zadni signal od zpatecky

FR.OUT - červený cinch
    FL.OUT - bílý cinch
    SUBWOOFER - zelený cinch

AUX.CVBSIN - žlutý cinch
    AUX L IN - bílý cinch
    AUX R IN - červený cinch

PARKV CVBS IN - žlutý cinch zadni kamera

F CCD CVBS IN - žlutý cinch predni kamera

CVBS OUT 1 - žlutý cinch zrejme vystup do monitoru treba na operkach (bez zaruky )
    CVBS OUT 2 - žlutý cinch               "                                                "

Oznaceni vystupu a zapojeni podle meho popisu ber jako informativnyi orientacni , pro vsechny zkuste to upravit jaky si myslite ze to ma byt , angl neni moje silna stranka postupoval jesem jen podle zakladniho predpokladu in vstup out vystup.

Edit . Velkej konektor je zrejme pro veskery video vystupy a vstupy vcetne zesilovace a daslich udelatek , malej na kameru predni zadni . Jeste mne tam chybi draty na napajeni prave na predni kameru ccd 12V cervenej pres klicek  a +12V pro napajeni vnitrnich hodin na kamere vepredu zlutej  a ground - pol vetsinou cernej .Pokud nevis napis cinanovi at ti posle nejaky zapojeni ktery je srozumitelny a kde jsou popsany jednotlivy vystupy ne takhle ale s tim co tam patri , obrazky u jednotlyvych vystupu . Oni to umi jen to vyzebrat .