Přejít na obsah

Zhasínání motoru za jízdy 1.8T 20V


Kaplan

Doporučené příspěvky

Zdravim,

poslední dobou se mi stává , že mi auto za jízdy chcípne.

Stáva se to při nižších rychlostech a nižších rychlostních stupních. Vždy tomu předchází tuhnutí posilovače a kontrolka nabíjení.... Poté auto chcípne a já jedu jak s tankem...

Vozidlo jde ihned bez problému nastartovat...

Stává se mi to především při vlhkém počasí.

Napadá Vás něco? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...koukni se na podtlakovou trubičku co vede od motoru k brdovýmu válci,ta většinou bývá prasklá - stála mě 715kč (ale vidět to moc není) a pak to chcípe,teda u mě to dělalo,nebo to může být i Hallův snímač otáček(asi 1500kč),ten sem měnil taky ale mám motor 1.6 SR,snad ti moje rady k něčemu budou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...koukni se na podtlakovou trubičku co vede od motoru k brdovýmu válci,ta většinou bývá prasklá - stála mě 715kč (ale vidět to moc není) a pak to chcípe,teda u mě to dělalo,nebo to může být i Hallův snímač otáček(asi 1500kč),ten sem měnil taky ale mám motor 1.6 SR,snad ti moje rady k něčemu budou

Tak sem to dneska vic pokoumal a stava se to snad jen pri brzdeni... Staci lehce pribrzdovat, zacne problikavat kontrolka nabijeni a pak to chcipne...

Takze spis ta podtlakova trubicka? Jen nechapu, co to muze mit spolecnyho s brzdama:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já teda nejsem zrovna odborník, ale ta podtlaková hadička je od posilovače brzd, měl jsem ji prasklou taky, výměna v servise 1273 Kč, měnil jsem to před jízdou tak jsem to neřešil, jinak bych si ji vyměnil sám... stála by mě na netu 568,- v servise si řekli 890,-+práce

Editováno: , autor: matyytam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to dneska vic pokoumal a stava se to snad jen pri brzdeni... Staci lehce pribrzdovat, zacne problikavat kontrolka nabijeni a pak to chcipne...

Takze spis ta podtlakova trubicka? Jen nechapu, co to muze mit spolecnyho s brzdama:/

to bude určitě ono -_- ,taky sem nechápal jak to tam je vyřešený :unsure: ale koupil sem tu podtlakovku,sám se ji vyměnil a bylo po chcípání a zatim je to v pohodě - už 2roky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To se mi nějak nezdá... Dneska sem konečně rozjel diagnostiku a vyjelo mi tohle:

4 Nalezeny chyby:

01262 - Magenticky ventil pro omezeni plniciho tlaku (N75)

26-00 - vystup otevren

00575 - Tlak v sacim potrubi

11-10 - regul.hranice podkrocena - Sporadicky

16500 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62) Nesmyslny signal

P0116 - 35-00 - -

00282 - Ovladac skrtici klapky (V60)

27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi nějak nezdá... Dneska sem konečně rozjel diagnostiku a vyjelo mi tohle:

4 Nalezeny chyby:

01262 - Magenticky ventil pro omezeni plniciho tlaku (N75)

26-00 - vystup otevren

00575 - Tlak v sacim potrubi

11-10 - regul.hranice podkrocena - Sporadicky

16500 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62) Nesmyslny signal

P0116 - 35-00 - -

00282 - Ovladac skrtici klapky (V60)

27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky

Jestli si dobře pamatuju tak ten magnetický ventil mi v diagnostice vyjel taky + tlak v sacím potrubí ,to bude ono to ostatní už je jen vlivem těch prvních chyb ... vyměnit tu podtlakovku,při nejhorším může být někde lupnutý to plastový sání na motoru nebo netěsnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Čauves,a to ti zdechne při zařazený rychlosti?To asi ne viď? Mě to dělala při vyřazení nebo při brždění motorem poté neutrál

No a neviš co ty byla za chyba mne to taky dela tetkom na octavce a nevim co je stim....kdyz stojim anebo s neutralem zastavim tak mi to chcipne a uz neide naskocit az po hodke nebo nejde vubec naskocit....muzes mi poradit cim to je ze mi tak chcipa??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau, zkus vytáhnout pojistku č.43 (řídící jednotka motoru) je to pojistka na lambda sondu, vyhřívání lambda sondy, elektromagnetický ventil nádobky s aktivním uhlím a snímač množství nasávaného vzduchu. Mě to dělalo to samé. Diagnostika, servisy a nic. Pak jsem zkoušel proměřovat pojistky, vytáhl tu 43ku a jezdí, ani jednou už nechcípla. Akorát trochu kolísají otáčky. Nevím jestli jsem udělal dobře a jak je to možné, ale pořád jenom platit za nic? Prostě teďka jezdím.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, uz jsem tu zkousel hledat na toto tema ale bohuzel nic souvisleho s mym problemem.

Octavie chcipa za jizdy stylem ze zacnou padat otacky az na 0 az nakonec áuto chcipne musim otocit na prazdno klickem a pak az nastartuje ..

Myslim ze je to urcajs privodem paliva bo byt to elektrika padnou hned otacky na 0.

Jeste mam napovedu cim min benzinu tim auto chcip vic...nemam zkusenost s palivovym cerpadlem je na nem sitko? Pripadne jak se cisti?

Diky vsem za jakkoukoliv radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím

řeším problém u 1,8 agn.... za jízdy když je motor ohřátý
občas z ničeho nic začne cukat a motor zhasne, VAG nic neukazuje a
škrtící klapka je vyčištěná

Po znovu nastartování jede motor v pohodě ale po nějakém čase to udělá znovu

nějaké rady čím by to mohlo být ?
díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Rovnaky problem je aj u mna. Idem idem a zrazu ucitim ako auto strati tah. Stlacim spojku a vidim ako rucicka otacok pada az nakoniec zdochne motor. Hned na to otocim klucom, znova nastartujem, normalne naskoci a bez problemov zas vsetko funguje. Co som vypozoroval, stava sa mi to skoro vzdy na tom istom useku, ktory jazdim do prace. Je to cca po 5-7 ubehnutom kilometri od nastartovania cize asi v tom ma prsty aj teplota. Motor este nebyva uplne zahriaty. Robi mi to uz asi rok, najskor sa to stavalo len raz do mesiaca, teraz uz 1-2 krat do tyzdna. Okrem toho funguje ako hodinky, staruje bez problemov studeny aj teply, volnobezne otacky stabilne, pri rozbiehani nesklbe ani ziadne ine neduhy. V servise sa tvarili, ze VAG nic nehlasi.

Je mi jasne, ze toto je problem, ktory moze sposobovat milion veci a nez na to clovek pride, vymeni polovicu motora. Preto by bolo fajn keby sa ozval niekto, kto uz presne vie o co ide na zaklade popisanych priznakov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych taky poradit. Mám stejný problém. Jedu po dálnici a najednou nic, jakoby došel benzín. Auto samovolně zpomaluje a třeba po 15 sek. to cukne a jede úplně normálně. Co jsem vypozoroval, tak to dělá jen pouze tehdy, když je v nádrži kolem "hladového oka" a méně. Nejezdím úplně nadoraz... Díky za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau, to jsem rad, ze v tom nejsem sam.... Mám 1.8T 2002 a začalo se mi to stávat při zaplým tempomatu tak kolem 120km/h. Zničeho nic cukne v motoru, vypne se tempomat, já začnu mačkat plyn jako že nevím co se děje, otáčky stále klesají na mačkání plynu vubec nereagují, rožne se kontrolka elektroniky motoru, potom ESP a motor zhasne. Takže zastavim, nastartuju, všechny kontrolky zhasnou a jede se na novo. NECHÁPU!!! A nebo mi nastanou ty samý příznaky, když chci od 120km/h nahoru někoho na dálnici předjet.... Cukne to a už se vezu.... Ve Škodovce si s tím neví rady, diagnostika nic moc neukazuje... vymenil jsem čidlo teploty, lambda sondy, termostat, baterii, vyčistil škrtící klapku, ale dělá to furt. Dělá mi to už i v jednom místě opakovaně: Jedu z Olomouce směr Prostějov a za Benzinou z kopce dolu vyřadím.... pod kopcem zařadím 5ku a CUK CUK a jsem tam znovu. Tak jsem to zkusil sjet s tempomatem i bez a vzdy to same.... CO S TÍM ??? KDE JSOU TY ČASY KDY JSEM JEZDIL 200KM/H..... Poradí někdo prosím???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vyměnil jsem palivoný filtr, palivové čerpadlo. Zatím se závada neprojevila, protože nejezdím na rezervu. Zatím všechno v pořádku. Jak říkám, tato závada se mi projevila jen když mi svítilo hladové oko, takže to možná bude souviset s palivem, nebo s tlakem, atd...Já, když jsem podřadil, tak to neudělalo vůbec nic. Podřazoval jsem ze 120km/h až na 30km/h a pak najednou škub a jelo úplně v pohodě. Až budu vědět víc, ozvu se.

Editováno: , autor: Andour
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...