Přejít na obsah

Zapojeni odporu mezi alarm a centralni otevirani


PitgenUK

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny,

 

Prohledal jsem tady temata a bohuzel mi nefungovali odkazy ktere tam byli ohledne tohoto tematu.

Mam Skoda Fabia 1/2002 Classic. Do ni jsem si namontoval neoriginalni central a alarm ktere jsou spolu propojene dvema dratky, jeden na otevreni a druhy na zavreni. Dvere se daji centralem otevrit, ale ne zavrit. Znamy mi rekl ze tam mam dat odpor aby to fungovalo. Bohuzel uz s nim nejsem v kontaktu takze :

 

 

Prvni otazka tedy je mezi ktere dratky dam ten odpor mezi alarm a central - otevirani, ci zavirani ci uplne nekde jinde?

Jak zjistim velikost odporu ktery potrebuji? Nasel jsem si nejake manualy a kazdy se lisi jeden rika 180 Ohm a dalsi mezi 100 az 150 Ohm a dalsi mezi 100 az 180 Ohm.

 

Ten odpor je delany na urcitou voltaz napr. pri koupi reknu ze chci odpor xxx na 12V?

 

Posledni otazka je : Muzu si znicit alarm ci central kdyz tam dam spatny odpor?

 

Predem diky za rady.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Dělal jsem neorigo dálkové ovládání po vánocích a pokud si to dobře pamatuju, tak:

 

žluto-modrý drát (T23a/6) ve svorkovnici na sloupku dvěří řidiče (T6j/5 bílá svorkovnice) pod husím krkem, když ho ukostříš přímo - zamkne se, když ho ukostříš přes odpor 180 ohmů - odemkne se.

Odpor jsem použil 200 ohmů, (měl jsem dva 100 ohmové, ale fungovalo to i na 100 ohmů).

Odpory se prodávají podle výkonu, já použil miniaturní, ten je tuším na 0,125 W.

 

Takže, koupit odpor 180 ohmů a 0,125 W, zapojit ho na drát který má odemykat, za odporem spojit oba dráty dohromady a připojit ke žluto - modrému v bíle svorkovnici na levém předním sloupku.

 

Teď ale koukám, že tobě se auto odemyká, takže by tam ten odpor někde měl už být, nebo jsem to nějak pomotal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je Pravda muj se odemyka, ale za podminky ze ho manualne zamknu a pak na dalkaci zmacknu zamknuti coz jedine co udela tak zapne alarm a az potom ho muzu dalkacem odemknout. Posilam planek v priloze. Kdyz se tak na ty planky divam, otevreni I zavreni ma svoje kostreni.

 

A jeste jedna otazka navic. Nekde jsem se docetl ze muzu najit kabliky na vystrazne blinkry pod pojistkovou skrinkou, ale kde?

 

 

Moc diky za predeslou odpoved.

CarAlarm.pdf

CentralLockingToAlarm.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já montoval Keetec k origo centrálnímu zamykání. Odkaz na montážní návod Keetec je v posledním příspěvku tady http://forum.skodahome.cz/topic/112588-dalkove-ovladani/ ale nějak se mi to nezdálo, tak jsem improvizoval a hledal na netu a zapojil to tak, jak jsem psal výše.

 

Blinkry jsem připojil přímo k drátům vedoucím z ŘJ k žárovkám. Ta je pod spodním krytem palubní desky na levé straně (nad spojkovým pedálem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska koupil ten odpor 180 Ohm (ale trosku vice wattu protoze mensi nemeli) a pripojil mezi alarm a centralni zamykani a funguje to. Jeste jsem zjistil ze je tam takova vychytavka. Nejprve jsem musel dat nazpet pojistku z centralu a pak z alarmu. Kdyz jsem to udelal obracene tak to nefungovalo.

 

Nasel jsem si dnes navod a v nem je ze na ŘJ je to svorkovnice XS6 - T16a14 vystup pro prava smerova svetla, T16a16 vystup pro leva smerova svetla.

Ta svorkovnice je 16 ti polova a je cerna.

 

Kazdopadne diky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj nevedel by nekdo prosim jak tohle zapojit ? Jde mi o ovladani zamku zbytek mam hotovy napajeni jsem si vzal ze stahovacky diodu jsem zamenil s tou co je u cudliku dveri , jde mi o to schema jsem z toho jelen , ridim se "negative trigger" 1nezapojeno 2 zamykaci signal 3 kostra 4 nic 5 nezapojeno 6 odemceni  nevim ktery kabel to ovlada ve dverich muze mi nekdo prosim poradit ?  Potreboval bych vedet kam co napojit tak nejak se mi povedlo zamykat ale uz jsem neodemkl , pak jestli staci 0.5s impuls nebo mam dat 3.5s ? 

 

 

Editováno: , autor: Czrkmcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, poslechl jsem vase rady a central v aute mi porad nefunguje. Mám stejný problém jako měl PitgenUK, nasel jsem drat, ktery mi auto otevira - ale jen otevira. pokud tam pripojim drat na zavirani (i pres odpor), tak to nedela nic, nebo se auta jen odemyka. Vubec nemuzu prijit na to, jak to zamknout. V priloze schema a ted jak to mam zapojeny:

 

Vse je ve dverich ridice:

Cerveny kabel na cerveny tlusty

Cerny kabel na hnedy tlusty 

Bily / bilo/cerny na kabel, ktery mi odemyka auto. (davam to primo za to ovladani ve dverich ridice, kde se to da zevnitr zamknout a odemknout, je to tak dobre? )

 - na jednom kabelu je rezistor, uz jsem vyzkousel vsechny kombinace.

Zlute kabely na kostru.

Zbytek jsem neresil. 

 

Muzete mi prosim nekdo pomoci?

zapojení.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem, prosím o radu. Pořídil jsem SPY 2-WAY CAR autoalarm s dálkovým startem (spy23). Ve schématu zapojení jsem si na Supa 2 našel vše kam co zapojit, až na dveře a okana :-( 

jelikož jsou tu ve dveřích 4 RJ plus 2 spínače zamknout / odemknout

Musím opravdu do dveří řidiče natáhnout 2 vodiče s toho jeden s odporem 180 Ohm ?

Nebo je někde jako , že asi jo společná jednotka pro DO co ovládá naráz všechny zámky a všechny okna ?

Potřebuji zapojit odjezdy oken a zamykání dveří a potupně prosím o radu kam. 
Předem děkuji za radu ;-)

navod.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...