Přejít na obsah

1.8 TSI po zahrati hlucny (klepe jako diesel)


LudekS

Doporučené příspěvky

Ahoj vsichni,

 

   tak jsem se pred cca mesicem rozhodl koupit Octavii II s motorem 1.8 TSI rok 2010, najeto 112 tis. km .... auto super, motor jede bezvadne. Jediny co mne trosku zarazilo je zvuk motoru po zahrati, je z neho slyset tiche klepani a zvuk se velmi podoba dieselu. Za studena je to v pohode, jen tiche cvakani sestnactiventilu ale jakmile dorazim z prace a vylezu z auta tak uz motor zni jinak. Na aute byla menena vodni pumpa, olej cerstve po vymene (Castrol EDGE 5W30) ..... Proto bych poprosil zkusenejsi kolegy, jestli nekdo podobny problem resil, nebo je to u tohoto motoru normalni? Predem diky za pomoc a odpovedi ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je prave to, co nevim...jestli ten zvuk je normalni nebo ne. Bohuzel nahravat to na youtube nebo podobne asi moc nepomuze protoze to byva hodne zkreslene mikrofonem......vzduchovy filtr jsem menil spolu s olejem hned po zakoupeni. Ale olej jsem tam dal 5w30 doporuceny pro tenhle motor a presel jsem na kratky interval po 15 tkm. Je nejaky duvod prejit na 5w40?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videa jsem prave prosel, ale netroufnu si podle zvuku na youtube identifikovat jestli je aspon podobny.....nejedna se se o zadny "kovovy" zvuk, spis opravdu jako tichy diesel. Proste mi to k benzinovemu motoru nesedi, ale mozna jsem az zbytecne paranoidni. Studene starty jsou v pohode, rozvody slyset nejsou, za studena proste ok. Po zahrati ale motor neztichne, naopak mi prijde o chloupek hlucnejsi a zvuk se zmeni.

 

Ono nejlepsi by asi bylo, kdyby na to kouknul nazivo nekdo, kdo temhle motorum rozumi, nebo alespon s TSI nejaky cas jezdi. Bohuzel nikoho takoveho neznam. Nebyl by tu nekdo ochotny v okoli Hradce Kralove kdo by mi mohl venovat chvilku casu? Ono totiz v servisech jsem se s nejakou extra ochotou nesetkal a navic mam pocit, ze je velmi malo servisu co umi tyhle TSIcka delat. Pro priklad uvedu jeden nejmenovany servis, ktery na muj dotaz za kolik by mi vymenili rozvody zacinali shanet cenu rozvodoveho remenu. Vytrestil jsem na ne oci a pro jistotu se zeptal jestli to nepopletli, proc proboha rozvodovy remen. Ne nepopletli, jen tam TSI jeste v zivote nedelali a mysleli ze to bude stejny jako TDI. Takze jsem se na podpatku otocil a sel pryc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ceny ti môžem pozrieť zajtra

 

 

tie čo sa týkali akcie tuším 15J7 tam tie steny boi zle odliate , praskly zapchalo mazací kanál a zadrelo vačky , nedávno sme robili 4x rozvod a napínák na 1,8čke a dve mali zlomené sitko na tej stene , a to sa ich tá akcia netýkala vôbec ... menil sa rozvodová reťaz , napínák , kryt rozvodu , skrutky , ložisková stena 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bys byl moc hodny kdyby slo aspon nahledove zjistit cenu, at vim kolik si pripravit....jeste jeden hloupy dotaz. Doporucil bys pri jednom udelat i rozvody? Auto ma ted najeto 112 tkm ale mam ho teprve chvilku, takze netusim co na nem delany bylo nebylo. A o problemech s rozvody uz jsem tady toho precetl tolik, ze mi z toho jde hlava kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v samotnej reťazi nebýva problém ale v napínáku , od 6/2012 je tam posledná verzia s označením "K" na konci , to prevedenie sa dá zistiť aj cez montážny otvor na viku rozvodu a skúsený mechanik vie či je tam už inovovaný alebo starý typ ... pošli mi cez SZ číslo karosérie a poviem ti to presne . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc  :)

 

Takze kdybych se rozhodl vyresit problem s loziskovou stenou a pri jednom vymenit napinak rozvodoveho retezu (predpokladam ze retez neni potreba menit) ... na kolik zhruba tahle oprava v autorizaku vyjde? Nepotrebuju zadnou presnou cenu, spis aspon ramcove protoze doopravdy netusim jak je to casove narocne atd.

 

Jeste jednou dekuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoď do SZ vinko a zajtra ti zrátam všetko v ofiko cenách , reťaz stála pár korún to by som starú ani neriskoval , a rovno nový olej a filter 

 

 

Pawouk - to je niečo iné , ložisková stena je 06H103144J + skrutky

 

inak to aký tam je napínák by som podľa Etky netriafal ani náhodou ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak akcia sa netýkala sitiek ale tuším praskliny niekde v kanáliku tej steny vďaka čomu tá vačka odišla / niekde tu mám konkrétne TPI len sa mi ho nechce hľadať / 

 

 

neviem prečo tie sitká boli deravé , nechápali sme tomu ani s kolegom , každopádne je to problém ak sa ten kov niekde sprieči a zapchá to alebo dostane inde kde nemá 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...