Přejít na obsah

1.8 TSI po zahrati hlucny (klepe jako diesel)


LudekS

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj vsichni, tak vymena rozvodu probehla bez problemu. V autorizaku jeste zkontrolovali loziskovou stenu a vse v poradku......bohuzel, ten neprijemny zvuk nezmizel. Premyslim, co jeste by to mohlo zpusobovat. Nejvic je to slyset pri jizde ustalenou rychlosti pri otackach okolo 2000. Nikdy ne pri akceleraci, tam motor zabira normalne, zadne skubani, pouze pri jizde na rovine je proste krom bezneho hluku od gum slyset jeste neco jineho. Jako kdybych mel v motoru zapnutou rychlovarnou konvici, takove nepravidelne bublani/klepani. Mozna je neco uvolnene, kontroloval jsem kryt motoru ale ten je ok. Nemate nekdo nejaky tip, na co kouknout popripade co by mohlo takovou neplechu delat? Predem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

v samotnej reťazi nebýva problém ale v napínáku , od 6/2012 je tam posledná verzia s označením "K" na konci , to prevedenie sa dá zistiť aj cez montážny otvor na viku rozvodu a skúsený mechanik vie či je tam už inovovaný alebo starý typ ... pošli mi cez SZ číslo karosérie a poviem ti to presne . 

Ahoj, poprvé jsem se dočetl, že je možné něco o napínáku zjistit bez demontáže motoru.

Mám jednu z prvních FL octavií s motorem CDAA, takže N, najeto 75 000, ložiskovou stěnu mi řešili při svolávačce, ale teď se bojím stavu napínáku.

Nebylo by možné přes montážní otvor zjistit jeho stav ?

A o jaký monážní otvor se prosím jedná?

 

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kryte rozvodu je špunt cez ktorý vie skúsený človek rozoznať napínák , laik s toho moc neuvidí a nezorientuje sa , ale v autorizákoch by to vedieť mali . Ale ten posledný "K" napínák za ktorý sa všetky predošlé menili je tuším vo výrobe od 6/2012 , takže ak máš 2009 a nič nebolo robené tak tam bude starý . Jedine prejsť celé výpisy z ELSy čo menili pri tej ložiskovej stene a mimo to . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všetkých,

podobný problém postretol aj mňa (mám síce SII a motor je BZB) ale problém je rovnaký, po zohriatí motor začne klepať ako diesel

a na volnobehu navyše nepravidelne trhá.

Nepostrehol som zvíšenie spotreby ani zníženie výkonu no ten zvuk ma štval natolko, že som sa rozhodol pre návštevu nemenovaného autorizovaného servisu

v Nitre no ešte pre tým som zavolal do servisu v BA či by mi mohli dať indíciu, čo by to asi mohlo byť a kolko ma to asi vyjde, milý pán servisák tvrdil, že to jednoznačne budú rozvody. "Potešený" touto info. som sa vybral do nitri, odkial mi po dvoch dňoch hrabania sa v rozvodoch zavolal technik, že sú bezradní lebo rozvody sú v poriadku

a takisto aj "akési" sitko je OK ale ,že poslali zvukovú nahravku do MB, tak sa uvidí, keď sa im ozvú. Na druhý deň mi už natešený volal ,že je to jednoznačne vysokotlakové vstrekovacie čerpadlo. Bolo im poradené aby odpojili čerpadlo (neviem síce od čoho to odpojili a ako môže následne motor bežať :kol-32: ) a zvuk následne prestal. Čerpadlo je však údajne vporiadku a nemal by som sa ničoho obávať, následne sa ešte pokúsili vyriešiť trhanie na volnobehu prehratím nového softu do RJ ale opäť bezvýsledne nakolko trhanie nezmizlo. Takže nazáver som sa "štastný" a o 100€ lahší pobral spokojne na svojom klepajúcom Superbe domov a jazdím s ňím tak už pol roka :kol-142:  :kol-48: . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Měl jsem podobný problém. Na volnoběh běžel motor jako diesel. Klepal do cca 1100 ot./min.Nešlo o vysokotlake čerpadlo. Zvuk šel od rozvodů. Nakonec po kontrole rozvody O.K. Problém byl ve vůlích v samotném přestavovači, který pak vydával uvedený zvuk. Bohužel se údajně musí měnit i s vačkovou hřídelí, což není levná záležitost. Každopádně nyní O.K. Šlo o motor CDAA, r.v.2009.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Nazdar,

všimol som si ,že téma opäť ožila  :kol-47: tak sa podelím o pár skúseností s dvojročným hľadaním možnej príčiny klepania mojej 1.8čky  :kol-28:

Moj problem som už popisoval vyššie, prikladám aj video https://youtu.be/cupZ6k_SxH8.

Medzitým som prešiel ďalšími tromi autorizákmi kde boli bezradní, písal som aj priamo výrobcovi, ten ma odporučil na importera, ktoreho rada znela vymena vačky.

Motor bol teda rozobraný až do šrobiku (okrem ventilov :kol-44:  ), zhodnotenie ,že vačka je OK a následná výmena rozvodov aj s prestavovačom vačky + zdvihátka ventilov.

Výsledok žiadny, motor bol tesne po tejto o poznanie tichší, avšak daný zvuk sa objavoval vždy po opätovnom naštartovaní zohriateho motoru a po 10tis km je zvuk opäť rovnaký.

Zaujímavé je ,že ani po 50tis km, čo ten zvuk registrujem sa nezhjoršil vykon ani spotreba (priemerku mám od 5,3 - 6,5L/100km).

Ak by mal niekto akýkolvek nápad, budem rád  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj mám úplně stejný problém mám Octavii 1.8 Tsi R.2010 typ motoru CDA a v tom místě jak máš zakrouskovano v tom to přesně slyším rozvody jsem dělal myslel jsem že to je tím ale vůbec zvuk pořád stejný za studena v pohodě ale po cca hodině jízdy se to o dost změní nevím si stim rady auto má téměř dost najeto cca 170 tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 2. 7. 2013 na 9:51, LudekS napsal:

Ahoj vsichni,

 

   tak jsem se pred cca mesicem rozhodl koupit Octavii II s motorem 1.8 TSI rok 2010, najeto 112 tis. km .... auto super, motor jede bezvadne. Jediny co mne trosku zarazilo je zvuk motoru po zahrati, je z neho slyset tiche klepani a zvuk se velmi podoba dieselu. Za studena je to v pohode, jen tiche cvakani sestnactiventilu ale jakmile dorazim z prace a vylezu z auta tak uz motor zni jinak. Na aute byla menena vodni pumpa, olej cerstve po vymene (Castrol EDGE 5W30) ..... Proto bych poprosil zkusenejsi kolegy, jestli nekdo podobny problem resil, nebo je to u tohoto motoru normalni? Predem diky za pomoc a odpovedi ...

Zdravím prosím  o radu mám stejný problém zvuk jako TDI.čím to prosím vás bylo cena za opravu? Děkuji

Screenshot_20170513-165246.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LudekS tu dlouho nebyl, nepochlubil se, jestli to dořešil, rozvody bez výměny ložiskové stěny to nevyřešily. Jak už tu bylo vícekrát uvedeno, TSI klepou a záleží, co přesně slyšíš.

 

Jinak bych si nechal od někoho znalého přeměřit tlak oleje a prověřit ten přestavovač/variátor na sací vačce včetně řídícího ventilu. Tady pár info proč.

 

http://vwts.ru/forum...dpost&p=3568646

 

a další vývoj anabáze

http://vwts.ru/forum...dpost&p=3569149
http://vwts.ru/forum...dpost&p=3570472

on teda vyndal i písty ale prý nebyly KO až na stíráky ..., přestože v 2012 byly měněný komplet písty, pravděpodobně za DF.
http://vwts.ru/forum...dpost&p=3571251
http://vwts.ru/forum...dpost&p=3573945
http://vwts.ru/forum...dpost&p=3574434

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se objednal do servisu..zatím mají plno musím čekat. Chce prej vse zkontroloval sundat vanu kouknout na sitka zřejmě otevřít i vršek a vse zkontrolovat. Tak se modlim ať to není nic hrozného .20170512_144318.mp4 

 

Editováno: , autor: stastnyjan1970
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, řekl bych že stejný zvuk jak u Kidona pár postů výše. edit Ale jako všechna videa to zkresluje, nezdá se to být až takový extrém, nejlepší posoudit s druhým OK motorem. Jak se to chová při prošlápnutí plynu/jakej to má zvuk? To bude autorizák nebo nezávislej servis? Myslím že na spodku nic nezjistí, vím že radit servismanovi je těžký, změřil bych tlak oleje, sundal horní kryt rozvodu pro kontrolu řídícího ventilu a vůle přestavovače a mělo by být jasno. Pokud nemáš měněný rozvody na poslední napínák a případně řetěz, spojil bych to s tím, pokud se do toho poleze víc.

 

A rada, na předcházející příspěvek jen odpovídej (v poli pod posledním příspěvkem) a necituj ho volbou "Citovat", porušuješ tím pravidla fora, jestli můžeš, citaci v posledním příspěvku odstraň B)

 

link na video Ti teď nefunguje, tady je pro ostatní

20170512_144318.mp4

 

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...