Přejít na obsah

Zadní tlumiče, dorazy, prachovky - výměna


Tomino1

Doporučené příspěvky

Ahojte. Mozte mi prosim Vas niekto co ma Etku pozriet kod dorazu zadneho tlmica na O2 2.0tdi? Je to ta zlta zvlnena pena :) Ja som nasiel 1K0-511-353 (F)(R ). Ale ked pridem do skladu niekam s autodielmi,tak mi daju doraz,ale s kruhovou podstavou...a doraz O2 zadneho tlmica ma elipsovitu podstavu :( Moze niekto prosim helfnut??

Dakujem moc :palec2:

Editováno: , autor: Tomino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdravim, dnes jsem projel mensi diru v cca 60km/h rychlosti a najednou sem uslysel od zadu divne kovove bouchani. zastavil jsem a zjitil, ze se mi nejak zrejme povolil tlumic v hornim ulozenim, proste tam ten pist lita ze strany na stranu. dojel jsem pomalinku domu (cca 5km) a behem jizdy se zaclo jeste ozyvat takove vrzani, ktere se projevuje pri sebemensim rozhybani auta. co se tam mohlo stat? jak se dostanu k hornumu ulozeni zadnich tlumicu (nejaky postup, jak sundat koberec na boku kufru)? take jsem si vsimnul ze mam nahore v podbehu na druhe strane nez se to stalo takovy naustek na tu gumovou krytku, ktera je kryje pist tlumice, no a na druhe stane to neni nebo to je nejake urvane a ta gumova krytka je spadla na spodku tlumice.

PS auto octavia II combi rs.

Editováno: , autor: achiles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem ulozeni tlumice vymenil, ale zobrazili se mi na maxidotu tri kontrolky.

1) posilovac rizeni (ale to prisuzuju tomu, ze jsem odpojoval baterku - pry to po par ujetych metrech zhasne)

2) kontrola tlaku v pneumatikach

3) ESP a zaroven mi sviti tlacitko ESP OFF a na zmacknuti nereaguje

bohuzel ted auto nemuzu projet (mam vyjezd zabarykadovanej jinym autem), takze doufam, ze ty kontrolky zhasnou, nebo jsem mohl poskodit nejakej kabel u zadniho kola? niceho jsem si nevsimnul, postupoval jsem opatrne.

BTW jak funguje ta kontrola tlaku v pneumatikach? je tam nekde nejaky snimac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem ulozeni tlumice vymenil, ale zobrazili se mi na maxidotu tri kontrolky.

1) posilovac rizeni (ale to prisuzuju tomu, ze jsem odpojoval baterku - pry to po par ujetych metrech zhasne)

2) kontrola tlaku v pneumatikach

3) ESP a zaroven mi sviti tlacitko ESP OFF a na zmacknuti nereaguje

bohuzel ted auto nemuzu projet (mam vyjezd zabarykadovanej jinym autem), takze doufam, ze ty kontrolky zhasnou, nebo jsem mohl poskodit nejakej kabel u zadniho kola? niceho jsem si nevsimnul, postupoval jsem opatrne.

BTW jak funguje ta kontrola tlaku v pneumatikach? je tam nekde nejaky snimac?

Taky jsem to řešil otcovi při výmšně baterky, musíš za jízdy vytočit kola z jedné krajní polohy do druhé snímač pod volantem si načte krajní meze a ještě asi cca 5km popojet. Mě to vše zhaslo!!! Pokud ne tak na VAG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to řešil otcovi při výmšně baterky, musíš za jízdy vytočit kola z jedné krajní polohy do druhé snímač pod volantem si načte krajní meze a ještě asi cca 5km popojet. Mě to vše zhaslo!!! Pokud ne tak na VAG.

vse zhasnulo po par metrech, takze je to ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim Vas pratele.

Potreboval bych poradit s jednou veci tykajici se zadnich tlumicu na O2 Combi 2006. Pri vymene kol za zimni jsem si vsimnul ze se u zadnich tlumicu zacina rozpadat takoveto zlute gumove tesneni, lepe je to videt na obrazku v priloze. Cervena cast uz tam v podstate z pulky neni a cast zelena je castecne spadla dolu takze je videt stribrna tyc vedouci z techto tlumicu. Jde mi o to jestli jak se na tu tyc bude chytat bordel, tak jestli se to nemuze dostat primo dovnitr do tlumice a po urcite dobe ho treba i znicit. Ma kvuli tady tomuto jezdit do servisu? A pokud ano, to asi vymeni cely tlumic co?

post-62525-0-68965100-1319488814_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdravim, pani prvy krat sa idu menit od O2 1.9 tdi rv04 zadne tlmice a rad by som vedel co vsetko treba kupit okrem samotnych tlmicov dorazov a prachoviek? meni sa aj daco ine?

ak to uz niekto absolvoval budem rad za vase postrehy a nazory dakujem za odpoved..a ak mate dobre skusenosti s dakymi konkretnymi tlmicmi, alebo znackou v pomere cena/vykon sem s nou :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus ja som menil dorazy na zadných tlmičoch a horné uloženie som nechaval povodné...Neviem či ti to pojde povolit je tam taká matica s umelou hmotou niečo ako kontra matka... tie by si si mal kupit potom nové,ale daju sa použit aj staré+by to chcelo taký prípravok vidlicku na uchytenie tyčky tlmiča,aby si povolil tú maticu...tlmice tam mám Bilstein,ale pojdu von...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cawko tak predsa sa nasiel daky domaci kutil :) prachovky si mal v poriadku ked si menil len dorazy? ta matica co spominas bude asi samozajistovacia ked ma v sebe gumu nepovoli sa a ide tazsie dolu, ale k novym tlmicom by mala byt dodavana a ak ju nepovolis tak nemas ako vybrat stary tlmic, teda spon podla mna lebo cez to horne ulozenie je tam uchyteny :) a co s tymi bilsteinami niesi spokojny ci uz doslizili? nevies aka sa tam dava prvovyroba? dik za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš recht s maticami na nových sú...No prachovky som nechal povodné len som kúpil tieto krúžky aby to držalo zdali sa mi už na vyhodenie...

http://autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp8qMjTdQz5b5PiRx+odldKVaeb0g7ItDvWrWYUdkzHwXF6rxAgJJZe5oYvcFpTJO+13uwF2qDPrOKdZBcin9eL9bemRJh6feNPjwUOIegLPYdsImCayauadyIrijynYam6NB1MwsAm0CcwApr/tPVFBaqUWP2LfoE6EMWI+f22yYGi5qTtvuSuIJ1nIYngYx1tqet++u8QqRBkOpkmUUrChKF6OtF+PeFzW65wcSqKw1mpAV2wA/kMoovExNELj+/RFI/G7HXt867dK7qpcE7ZGnGJuEgQbnsjRtoMFG0IUAG7ctfmBcvL+NDBEsC6KG2Z+AwIWDAJq07oEAE30HuUM= je to tam tak uchytené ako píšeš...no ja tam mám Bilstein už budú dožívat a chcem znižovat podvozok tak som sa informoval o nových Bilsteinoch čo majú skrátenú tyčku tak sada 12500 Kč ja som rozhodnutý pre Koni FSD asi 14500kč samé prisposobuju vlastnosti podla jazdy... a kutil je skorej kamoš :kol-31: ,lebo sám by som sa asi poriadne potrápil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este, ze hovoris musim aj ja pozret ten kruzok ako vyzera u mna inak mam uz objednane asi vsetko :) a kolko ti tam vydrzali tie bilsteiny, ci prvovyroba este? hmm tak to uz bude ina kavicka , ked samoprisposobitelne tam hodis, ale aj ta sumicka je pekna :))) ake mas pneumatiky ked ides znizovat este?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bývam v CR tak cesty trochu lepšie dialnice zas u nás novšie tak je to tak nastejno...No salám som uz jeden rozrazil na SR-rupol som do diery a prerazená guma na boku...Nova guma cca 1500km na vyhodenie :kol-32: . Tlmiče sú nemenené,dorazy boli v dezolátnom stave,ze ten krúžok sa občas štrajchol o horné uloženie.Možem povedat,že až taký strašný rozdiel necítim medzi 225/45 R17 a 235/35 R19 male diery ani necítim a velke si uz všímam :kol-44: Ked nahodíš nové tlmiče zas budeš mat pokoooj snad to dám aj ja na jar... :kol-28: uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak celkom zaujimave, ten pripad u teba, ze tlmic vydrzal viac ako tlmit, lebo u mne doraz aj tlmic na odpis :p a co ja viem ak by som to ma uz raz rozhodene tak by som to vymenil komplet ako to 2x rozoberat, ale napriek tomu ze tam ides hodit tie sportove tlmice aj chapem :) no jo zajtra sa ide na vymenu tak uvidime ako to dopadne a aky bude ucinok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti. Na zadních tlumičích u Octavia combi II se mi odtrhly "prachovky?" (obě kola). Mám to nějak řešit, případně nějak zajistit/vyměnit, nebo se nic případně nestane? Přiložil jsem i foto.

Budu rád za jakoukoliv věcnou radu, předem díky.

post-74393-0-48640400-1334417286_thumb.j

post-74393-0-21204100-1334417290_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...