Přejít na obsah

Klimatizace - nefunkční, problémy


Bemo

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahojte...

Ja mam ten isty problem ale troska okoreneny...

Klimatizace

6Y0820045

Klimaanlage X0770

------------

2 - počet závad

00818 030

snimač výstupní teploty odpařovače -G263

Kontrola zkratu na plus nebo přerušení

sporadická

00898 030

Buzení kompresoru klimatizace

Kontrola zkratu na plus nebo přerušení

sporadická

To ze musim vymenit G263 to je mi jasne... Je to relativne lacna polozka. No na kompresore je eloktromagneticky regulacny ventil N280. Ten ale v diagnostike nieje uvedeny. Na Svorkovnici pri kompresore je 12V a to za kazdych okolnosti - v pripade ze je alebo nieje AC zapnuta.

Zaujima ma ze ci by vymena samotneho G263 stacila alebo mam sa pripravit na daleko vacsie investicie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Klimatizace je naplněná tak jak má být. Když zapnu spínač AC tak se rozsvítí, ale klima nesepne. Když natáhnu proud od baterky ke kompresoru, tak klima normalně funguje. Svazek kabeláže je po kontrole a žádný drát není přerušen či jinak porušen. Na diagnostice VAG to žádnou chybu nehlásí. Jedná se o Fábii 1.4 16V 74kw. Předem moc děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vas pomozte mi

Kupil som si Fabiu 1.4 16V 55KW rok vyroby 6/2001

Hned vten den som zbadal ze nejak ta klima nechce vypnut darmo som ju ja vypol hodil som si ju na diagnostiku a tam mi vyslo kod 00898 Proste skrat na vodicoch alebo Rj jednotka vadna atd

Docital som sa na tomto fore o jednotke ktora sa nachadza na nosniku pod akumlatorom

Zohnal som si ju a hajde na to v cera a dnes a nic

Akonahle otocim klucikom u na kompresore sa objavy 12V a klima ani neni zapnuta

Vymenil som tu jednotku a taktiez nic

Zmeral som odpor cievky vstup na kompresor 11,6 ohmov mislym ze to je OK

Uz som rozobral pristrojovku a skontroloval som si tie 3 rele co tam su rozobral som ich a su ok ale zbadal som ze jedno rele co je samo na vrchu v lavo sivej farby ten sa trosku hreje a je stale zopnuty aj ked neni otoceny kluc no ale sklimou to nema nic spolocne aspon si mislim

Presiel som po kabelazi od kompresora az pod akumlator drziak a vyzera byt vsetko OK

Prosim vas pomozte mi ja uz neviem uz nemam dalsie napady

Je mozne ze by prepojili predosli majitelia na aute kabel aby ta klima isla vzdy lebo tam mohli mat chybu napr cidlo vyparnika a neslo im klima a vyriesily to takto alebo ja uz neviem a kto vie ked cidlo vyparnika je KO ci by stym uspeli ze by ta klima sa rozbehla

Akonahle stiahnem dole z kompresora 12V napajanie tak klima prestane fungovat . Je normalne ze tam tych 12 V je aj ked klima nie je zapnuta ???

Ale napriklad ked stiahnem dole kontakty z RJ pod nosnikom ventilatory sa netocia ale ta zasrata klima bezi ja uz som bezradny napiste mi niekto co mam dalej robit Prosim

Dakujem

Ps Dopocul som sa ze ta klima ma bezat aj ked je vypnuta na niekolko % ma bezat je to pravda

Ale jednoznacne tam nieco mam lebo vag pisal 00898

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s touto chybou 00898 jsem se taky natrapil,koukal jsem na merene hodnoty a zjistil ze kompresor bezi vzdy chvilku a pak se odpoji nakonec to byl spatny kabel ke kompresoru!!sice ukazoval ze dava proud ale proste byl v haji,takze jsem natahl novej k ridici jednotce a klima maka jak ma!!!

To uz jsem mel strach ze musim dat novej kompresor :aggressive:

Jo a vse zacalo ze mi prasklo cidlo tlaku na klima ,tudyz napln utekla,k tomu praskla pojistka a neslo ani topeni a kdyz jsem vymenil cidlo doplnil napln tak nesla klima...viz uz vyse :feve:

Editováno: , autor: Qmira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,mě asi odešel kompresor klimatizace(možná jen ložiska).Nevíte kolik stojí.Totiž je to tak,připadá mi jako by klima byla stále zapnutá.Pořád se točí ten kompresor i když nemám zaplou klimatizaci.Sice jsem zkoušel když stojím a zmáčknu klimu tak se zvýší otáčky na motoru.

Díky za nějakou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak jsem dneska připojil na vag a žádná chyba.Vypadá to i podle zvuku ,takové seleštění že je v háji ložisko.Prostě mi to jede jako by jsem měl zaplou klimošku.Vypadá to jakoby nevyplo nějaké ložisko.(nevím sice jak to funkuje a nejsem žádnej odborník),ale připadá mi že by to mělo při vypnuté klimě jít na volnoběžku a to nejde.Stále je v zatížení.Je to znát i na spotřebě,prostě je fabula taková líná.Dneska jsem i zkusil ,zapnout klimu a jet do dlouhého táhlého kopce a potom vypnout.A nic,vždycky když jsem vypnul klimu tak auto zrychlilo.Koukal jsem že nový kompresor stojí okolo 6 tis a víc a to se mi nechce dávat.Napadlo mě jestli bych mohl koupit kratší řemen na auta bez klimošky a prostě ten kompresor vyřadit.Je to možné??

Díky za každou radu.Nerad bych aby se mi to zadřelo uplně a prdnul mi řemen.

Snad jsem to vysvětlil dobře.

Ještě k tomu obrázku,dík moc,jen nejsem moc sběhlí na připojení na vagu.Můžeš mi to vysvětlit po lopatě,jak na to.Díky

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak jsem to projel,mám tam zatížení 83%.

A toto mi to vyhodilo:

01596 - Servomotor klapky cerstveho/cirkulujiciho vzduchu (V154)

09-00 - adaptacni hranice prekrocena

01596 - Servomotor klapky cerstveho/cirkulujiciho vzduchu (V154)

55-00 - adaptace neprovedena

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...