Přejít na obsah

Zhasínání žárovek


MajkD

Doporučené příspěvky

Ahoj, objevil se u mě problém se zhasínáním žárovek v levém zadním světle. jsou to ty dvě po straně. Na přístrojovce se mi objeví kontrolka prasklé žárovky, ale když vypnu klíček a zase zapnu tak žárovky už svítí a i kontrolka zhasne. Zrovna v tomhle světle jsou připojený neoriginální parkovací senzory. Byly tam už když jsem auto kupoval a nefungovaly. Senzory jsem odpojil, ale nic se nezměnilo.

 

Nevíte někdo co s tím?

 

Díky

Editováno: , autor: MajkD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Myslíš, že by to mohlo pomoct? No určitě zkusím. Jinak pár poznatků po delší době: přijde mi že žárovky od tý doby co je menší teplo zhasínají méně častěji, a dneska jsem si všimnul že chvíli před tím než zhasnou se žárovky rozsvítí mnohem víc. To by vypadalo že tam jde větší proud? Pořád nikdo nevíte? Už jsem z toho fakt vyřízenej. Díky moc za všechny reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
V 16. 7. 2013 na 18:29, MajkD napsal:

Ahoj, objevil se u mě problém se zhasínáním žárovek v levém zadním světle. jsou to ty dvě po straně. Na přístrojovce se mi objeví kontrolka prasklé žárovky, ale když vypnu klíček a zase zapnu tak žárovky už svítí a i kontrolka zhasne. Zrovna v tomhle světle jsou připojený neoriginální parkovací senzory. Byly tam už když jsem auto kupoval a nefungovaly. Senzory jsem odpojil, ale nic se nezměnilo.

 

Nevíte někdo co s tím?

 

Díky

 

Mám aktuálně stejný problém, přišel jste na závadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem objímku, ale patici (tedy kovovou část žárovky) - buď bývá zoxidovaný povrch a nefunguje kostra, nebo může být problém s vymáčknutím té kapičky cínu na plusovém kontaktu - stačí ji pájkou znovu přetavit. Výměnkou žárovky se to samozřejmě vyřeší také, ale než tam dávat nějakou šitku ze supermarketu, tak bych spíše repasoval tu originální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušeno několik žárovek, ať už úplně nových nebo z krabičky náhradních, vždy ověřena funkčnost v jiné patici. Ještě pro jistotu zmíním že mi nesvítí ty 2 malé žárovky T10 na boku "C-čka". Kontakty v patici jsem projel jemným smirkem, lehce přihnul k sobě a prostříkl sprejem na kontakty. Žárovky se vždy rozsvítí tak na 2 sekundy při rozsvícení světel, vždy obě najednou a pak zase zhasnou a už nesvítí. 
Dále ty 2 obrysové žárovky nahoře a dole svítí jakoby z poloviny, oproti druhému světlu (zkusím vložit foto). IMG_20200129_151742.thumb.jpg.079ee152b42432dc013b328dbdbe604f.jpgIMG_20200129_151750.thumb.jpg.264ebe62ed6b84e224f5d549298988fe.jpgIMG_20200129_151755.thumb.jpg.c9898638e864ded0a73c1ad4255fe43f.jpg

Editováno: , autor: BazzX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlevo v kufru pod kobercem, nekde mezi svetlem a podbehem, jsou na kabelovem svazku konektory. U combi tam je i spoj hadicky k ostrikovaci zadniho skla, ktery nekdy tece a potom konektory oxiduji. Nevim, jestli je to u liftbacku reseno stejne a taky nevim, jestli ty konektory maji neco spolecneho se zadnimi svetly. Ale za pokus to mozna stoji. Kdyztak me nekdo opravte.

 

Pokud takto slabeji sviti i zbyvajici zarovky leveho svetla, tak bych chybu hledal nekde v ukostreni.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, LucasCZE napsal:

Vlevo v kufru pod kobercem, nekde mezi svetlem a podbehem, jsou na kabelovem svazku konektory. U combi tam je i spoj hadicky k ostrikovaci zadniho skla, ktery nekdy tece a potom konektory oxiduji. Nevim, jestli je to u liftbacku reseno stejne a taky nevim, jestli ty konektory maji neco spolecneho se zadnimi svetly. Ale za pokus to mozna stoji. Kdyztak me nekdo opravte.

 

Pokud takto slabeji sviti i zbyvajici zarovky leveho svetla, tak bych chybu hledal nekde v ukostreni.

 

Díky za radu, zítra se tam podívám, za to nic nedám. Ve skupině na Facebooku mi někdo radil, že by mohla být špatná BSG jednotka (centrální řídící jednotka), je to možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...