Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, Clerfayt napsal:

Parkují na Tvém pozemku, nebo jak? Nebo jsi nadčlověk a nikdo jiný na veřejném prostranství parkovat nemůže? 

 

Ne můj pozemek to není, ale platím zde daně a volím si své zastupitele, tak bych rád aby se starali hlavně o své vlastní obyvatele. Je to trošku sobecké ale jinak to nejde. Desetitisíce míst pro dojíždějící zde určitě nikdo nevybuduje a ani bych si to nepřál.

Až Ti náves zaplní třeba zrovna "pražáci" a ty nezaparkuješ, budeš pořád tak v pohodě ?

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, stanmar napsal:

 

Ne můj pozemek to není, ale platím zde daně a volím si své zastupitele, tak bych rád aby se starali hlavně o své vlastní obyvatele. Je to trošku sobecké ale jinak to nejde. Desetitisíce míst pro dojíždějící zde určitě nikdo nevybuduje a ani bych si to nepřál.

Až Ti náves zaplní třeba zrovna "pražáci" a ty nezaparkuješ, budeš pořád tak v pohodě ?

Napsal jsem Ti to hnusně, to přiznávám... To co píšeš jsou přesně důvody, a ještě jich mám spoustu dalších, proč bych do Prahy (nebo jiných velkých měst) nikdy nešel. A jsem tu možnost měl. Problém je, že velkoměsto koncentruje moc protichůdných zájmů na jednom místě. Do toho ještě nějaké ty mocenské zájmy a zlodějiny a je to. 

A že někdo zaplaví náves? To se nestane. A kdyby, můžu parkovat na zahradě. 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, motosman napsal:

Přespolní platí daně taky v Praze. Takže řešení je vybudovat na všech příjezdech P+R a napojit na MHD.

Problém je, že to město tvoří moc pracovních míst a uplatní se tam i přespolní. Nebo jinak: Ve městě se doplácí na vychcanost  těch, co ve městě žít nechtějí, ale chtějí tam pracovat a vydělávat větší prachy. 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, já bych v Praze žít nemohl, tam kde žije Stan možná i jo, tam je to celkem v pohodě. Nebo jsou i jiná klidnější místa. Ale žít tam kde třeba Motos, tak skočím druhý den ráno rovnou pod tramvaj na kulaťáku. Teď v těch betonových vendrech tam musí Pražáci zejména v centru chcípat jak mouchy. Neustály hluk atd. , dunění tramvají i v noci, nemožnost normálního parkování , natož zadarmo atd. atd. Ani za 100tis měsíčně s bytem zadarmo. To za čím Pražáci jezdí každý víkend, já mám téměř pod okny a to žiju taky v panelhouse. Ano, na druhou stranu nevydělávám tolik, ale já zase nemusím platit za 1+1 3 miliony, platit parkovací místa, platit 8tis dětem školku měsíčně atd. atd. 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole, u nás je ve školce volno a v první třídě má kluk 11 spolužáků :-).

Když vyjedu autem, tak jedu a užívám si to. 

Na kolo jdu od baráku a nejedu po cylkostezce, kde potkám na 100m 15 jiných cyklistů. 

Koupat se jezdíme na rybník, přírodní koupák, nebo do lomu a za dax. 

 

Jen ten vzduch v zimě stojí za hovno. Každý dusí kamna, všude čoud a nemůžeš ani vyvětrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já proti mimopražským nic nemám, ale nemůže po mě nikdo chtít, abych se jich zastával třeba ohledně výše zmiňovaného parkování.

 

Každý si vybere to co mu nejlíp vyhovuje, já zde žiji většinu života, taky bych raději domeček, ale abych se kvůli němu stěhoval někam za Prahu to fakt ne. Sednu na bus, tram, či metro a jsem za chvíli kde potřebuju. Občanskou vybavenost ( a to včetně základních lékařských ordinací) zde máme kousek od domu, do přírody cca 600m (Šárka) a jeden bonus jenž nevyužívám "sockou" jsem na letišti za 15 minut...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Clerfayt napsal:

Ty vole, u nás je ve školce volno a v první třídě má kluk 11 spolužáků :-).

Když vyjedu autem, tak jedu a užívám si to. 

Na kolo jdu od baráku a nejedu po cylkostezce, kde potkám na 100m 15 jiných cyklistů. 

Koupat se jezdíme na rybník, přírodní koupák, nebo do lomu a za dax. 

 

Jen ten vzduch v zimě stojí za hovno. Každý dusí kamna, všude čoud a nemůžeš ani vyvětrat

No, já mám vše co ty + i ten vzduch čistý - CHKO Slavkovský les. Dnes jsem v práci na kole. 25km, odpoledne asi zdechnu, ale rozjetou lokomotivu nezastavíš. Te´d přes léto se snažím alespoň jednou týdně. Občanskou vybavenost máme taky a asi 7 hospod - což je základ na 6-7mi tis. městečko :D. Ve větších okresních či krajských městech jsem za 20min, v práci též za 20min. To někteří Pražáci jezdí mastnou tyčí přes celou Prahu bůh ví jak dlouho.  Parkuji si kde chci, jak chci a zadarmo. Náměstí nemáme samé čmoudy z Afriky a když tak max pár cigánů. Každý zná každého téměř. Na velikonoce děti vědí co je pomlázka atd., Pražské děti si můžou jít tak akorát koupit Kindervejce do Tesca. 

Příroda, prý Šárka :D:D:D, milion pejskařů s čoklama atd. No dobře no, něco obdobného máme my jako mětský parčík. :D. Ono celé město je vlastně takový park, mezi domy hromady zeleně, stromů atd. , žádné hektary betonu a asfaltu. A hlavně, když mi dítě půjde do školy klidně přes park, nemusím se bát, že mi ho znásilní nějakej chcípák nebo feťák apod. Ne kluci, Praha=moje smrt. Tam mohou žít jen ti co tam žijou od dětství jako v kleci, ti jsou zvyklí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...