Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

No vidíš, že si to hlídáte, tak si to hlídej i v civilní životě. Koupě výrobku je svého druhu také typem smlouvy.

 

To není právní paskvil, římské právo je základem západního práva a společnosti. A tato konkrétní zásada je zásadní - dotaženo ad absurdum bych totiž také mohl někoho zavraždit a pak tvrdit, že jsem nevěděl, že se to nesmí a je to sankcionováno...

 

Já se jen divím, že se pořád něčemu divíš. A věcem kolem aut speciálně. Vyrábět a prodávat si každý může co chce (pokud to není nějakou legislativou speciálně upraveno) a je jen na zákazníkovi, jestli to koupí a jak to použije. Na tom nevidím nic špatného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže já jsem výroba produktu a ne finální kupující. Ale tohle nemá smysl rozebírat s někým, kdo žije našimi zákony a je mu úplně jedno, že všechno v naší zemí je nastaveno pro zloděje a podvodníky. Ty jsi prostě spokojená ovce našich zákonů. Koupíš si Octavii, nic jiného neřešíš, mobil nemáš, navigaci taky ne, jsi spokojený občan ČR, s Tebou se nedá mluvit o běžných věcech, které nás obklopují. Já prostě jsem člověk, který chce využívat techniku, nechci ukončit někde v 90. Letech u tlačítkového telefonu, vypouklé televize a čtení knížek u hořící svíčky. Chci jít s dobou, ale sere mě, že tedy u nás jdeš koupit věc která ti má k něčemu sloužit, je evidentní, že vše nasvědčuje tomu, že to na tu funkci je dělané, má to všechny normy EU a nesmíš ten jednoúčelový produkt na to kvůli čemu jsi to kupoval použít. Ale to Ty prostě nepochopíš,... kdybych ti v masně do fólie nasrali a napsali že je to k jídlu, tak bys to taky obhajoval že to je v pořádku? Že to je problém toho kdo to koupil a sežral?

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo, jak tak koukam, stejne jako tebe dokaze rozcilit Pawouk, mne dokaze rozcilit SA a Clint. [emoji23]

Mě nenasírá Pawouk jako osoba, já ho mám rád, jenom ten jeho pohled na to co občas řeším, připadá mi, že je u nás naprosto spokojený tak jak to v ČR funguje...
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tu mezi nama dva pravnici. Jeden co hleda jak pravo dodrzovat a pres to nejede vlak a druhy hleda skuliny jak pravo ( skuliny v nem) vyuzit ve svuj prospech.

Ja Ti rozumim a vim jak to myslis, na druhou stranu chapu i Pawouka v nazoru o tom jak lidi furt premysli jak kde co ochcat, oblbnout atd. s tim rozdilem ze si nemyslim ze jde pouze o Cechackovstvi. V jinych zemich to nebude o tolik rozdilne. Kdyby se uz pred tim dodrzovali STK napr. Nemusely by se vymyslet hovadiny v podobe readnes kodu apod.

Na druhou stranu zakony, vyhlasky, predpisy nemohou nikdy podchytit vsechny aspekty lidskeho chovanj a to neni asi ani cilem ( i kdyz EU by se to libilo). Obcas sam v praci cim dal casteji zazivam ze nejake logicke uvazovani a selsky rozum jak tomu bylo drive uplne vymira. Nahrazuji kolikrat protichudne paragrafy a vyhlasky, ktere si navic kazdy vyklada po svem. Urednik vidi jen ten svuj okruh paragrafu a nic ostatniho ho nezajima. Jeden urednik z jednoho odboru chce tohle, druhy z jineho odboru chce uplne neco jineho a pak my projektanti s investory se v tom placame od zdi ke zdi. Ja se pak nedivim ze nekdy nekomu rupnou nervy s stavbu postavi na cerno. Ono totiz kdo do toho nevidi, tak nepochopi. Dnes uz mas ve vyhlasce jak ma vypadat skladba projektove dokumentace v jednotlivych stupnich. Jak ma vypadat Technicka zprava a co ma obsahovat - 3/4 veci jsou uplne hovadiny a omacky a to podstatny technicke reseni se krci nekde v koute. Pak to ma 15-20 stran co stejne nikdo necte. Treba stavebni zakon je jeden velkej paskvil a postavit dnes neco se rovna zazraku. Stavbu, kterou projektuji 14 dni co je postavena za mesic projednavas s urady v ramci stavebniho povoleni i 2 roky. Na kazdej papir potrebujes dalsi tri. Na kazde vyjadreni maji mesicni lhuty apod.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkám, já nechci porušovat zákon, ale sakra tak tyhle běžné věci by měly být normálně běžně homologované a měli by se dle zákona moci používat. Normální člověk si to dá do auta tak, aby viděl a debil zůstane debilem tak jako tak a ani zákaz mu nepomůže, jsou na tom bití akorát normální lidé... Tím bych to asi ukončil, protože tady se dal už nehneme. Já kameru stejně nemám a kupovat si ji ani nebudu když mi k ničemu není v konečném důsledku a mobil si na okno dám tak, abych viděl, jinam to totiž dát v autě nejde , ještě zkusím nějak vymyslet držák do výdechu vzduchu tam by to možná šlo dát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže já jsem výroba produktu a ne finální kupující. Ale tohle nemá smysl rozebírat s někým, kdo žije našimi zákony a je mu úplně jedno, že všechno v naší zemí je nastaveno pro zloděje a podvodníky. Ty jsi prostě spokojená ovce našich zákonů. Koupíš si Octavii, nic jiného neřešíš, mobil nemáš, navigaci taky ne, jsi spokojený občan ČR, s Tebou se nedá mluvit o běžných věcech, které nás obklopují. Já prostě jsem člověk, který chce využívat techniku, nechci ukončit někde v 90. Letech u tlačítkového telefonu, vypouklé televize a čtení knížek u hořící svíčky. Chci jít s dobou, ale sere mě, že tedy u nás jdeš koupit věc která ti má k něčemu sloužit, je evidentní, že vše nasvědčuje tomu, že to na tu funkci je dělané, má to všechny normy EU a nesmíš ten jednoúčelový produkt na to kvůli čemu jsi to kupoval použít. Ale to Ty prostě nepochopíš,... kdybych ti v masně do fólie nasrali a napsali že je to k jídlu, tak bys to taky obhajoval že to je v pořádku? Že to je problém toho kdo to koupil a sežral?

 

Já se ale nebavil o vašem výrobku. Ty si totiž evidentně z toho vybíráš jen to, co se ti hodí. Pak se nediv, že si nerozumíme.

 

Mě nenasírá Pawouk jako osoba, já ho mám rád, jenom ten jeho pohled na to co občas řeším, připadá mi, že je u nás naprosto spokojený tak jak to v ČR funguje...

 

Jenže ty jsi demagog - cokoli, co se ti nelíbí, ohneš tak, aby to vycházelo v tvůj prospěch = že jedině ty v tom máš pravdu. A to nemáš. I v této debatě nedržíš konzistentní linii. Nic z toho, co tady píšeš, jsem nikdy netvrdil. Mobil mám takový, jaký mně vyhovuje, externí GPS v autě mám také. Kde obhajuji bordel v ČR? Pokud jsi svéprávný, tak snad víš, co a proč kupuješ a jak to použít a případně si za to nést následky. Pokud ne, tak ta ovce jsi ty - ovšem v poněkud jiném smyslu toho slova. I tu blbou údajně schválenou autokameru nemůžeš v EU všude mít v autě a používat dle libosti, protože její použití upravuje spousta dalších předpisů. A přitom se vesele prodává v celé EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkám, já nechci porušovat zákon, ale sakra tak tyhle běžné věci by měly být normálně běžně homologované a měli by se dle zákona moci používat. Normální člověk si to dá do auta tak, aby viděl a debil zůstane debilem tak jako tak a ani zákaz mu nepomůže, jsou na tom bití akorát normální lidé... Tím bych to asi ukončil, protože tady se dal už nehneme. Já kameru stejně nemám a kupovat si ji ani nebudu když mi k ničemu není v konečném důsledku a mobil si na okno dám tak, abych viděl, jinam to totiž dát v autě nejde , ještě zkusím nějak vymyslet držák do výdechu vzduchu tam by to možná šlo dát...

 

Jenomže těchto debilů je tady spousta a kvůli nim to musí být. Však stačí jen každodenní jízda autem a člověk se nestačí divit. Takto bys mohl zrušit všechny zákony - vždyť přece každý ví, že vraždit a krást se nemá... Utopie...

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo,ty ses v této zemi narodil nebo jsi přistěhovalec?Nechápu,že se tu furt nad něčím rozčiluješ,vždycky tu bylo je a bude čím dál víc všechno tak nějak pičou ke zdi.Prostě ten život žij,tak nějak podle sebe i když to je často v rozporu se zákony této planety.

Mít v autě kameru a jet s tím na STK,rozhodně ji tam nechám a pokud se pán projeví jako šulin a ne jako člověk,tak mu ji sundám,ať má radost.A tak nějak funguj se vším,jinak by ses z toho zivota mohl jednou zbláznit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo k tomu filmu, já jsem velkej nadšenec do Tarrantinovskejch filmů, ať už jsou o čemkoliv. Jeho filmy si zakládají za prvé na hvězdném obsazení, herci se ve filmech často opakují. To znamená, že vždy člověk vkaždém novém filmu najde své oblíbené herce v jiných rolích a za druhé je to postavené vždy na perfektních rozhovorech, založené na neméně zajímavém ději. Ty filmy prostě o něčem jsou a jestliže je dobrej děj a zápletka, tak je pak celkem jedno, že se odehrává v jedné chatrči, čehož je právě tento film příkladem. Já se celkem dobře bavil celý film. Tarrantino dělá drsnější filmy, plné násilí, ale to mi vůbec nevadí :)

Když to tak shrnu, tak já vlastně už vždycky očekávám, že jeho film se mi bude líbit a faktem je, že to tak až na nějakou malou vyjímku vždy je.

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, je tohle vůbec prodejné za tuhle cenu???

http://auto.bazos.cz/inzerat/58596144/Prodam-Skoda-Octavia-II-Combi-19-TDI-77-KW.php

Jako buď ten člověk je úplně mimo a ten co to koupí bude blázen, nebo nechápu, proč moje auto má hodnotu podle pojišťovny 100000kč

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...