Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Oktávka je dobrý auto. Nebýt toho předchozího vykurvenýho 1,8 TSI, neměla by vůbec chybu. Je to dostatečně velké, mám hafo místa, nikde mě nic netlačí do nohy (konzole), dost místa konečně i vzadu a do kufru vleze i šestý pasažér... Vyzkoušeno osobně [emoji16]

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S KRD je taky dobrá práce, ale když máš UVZ tak to taky jde. Nejlepší ale vůbec je CRY, to pak zažiješ věci, musíš ale vypnout UT. :D:D:D

 

Johny, Clinte: Pravdu máte, Octa je opravdu uživatelsky dobrá, stejně jako třeba jiné modely, to jsem nikdy nepopíral. Jde o to, jestli doba už nepokročila tím směrem, že když se člověk porozhlédne jinde dostane za ty peníze srovnatelné auto a přitom méně klump. Škodováci mají tendenci žít si ve své bublině a vzájemně se ujišťovat, že Scháde je vždy a za každých situací best off i kdyby nevím co. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, kokta7 napsal:

s kazdou RWD je sranda,kde vypneš alespoň částečně TC. Dneska vectoring přibržduje zadní kola i když je vyplá TC....

 

s FWD maximálně můžeš couvat :D 

 

Tak ono je tohle specificke... znam spoustu aut, ktera maji zadni pohon a za celou cestu me nenapadlo vypinat stabilizaci, protoze to auto vlastne k nicemu nevybizelo. 

 

Pak mas dalsi spoustu aut, ktera maji predni nahon a chodi dvermi napred i bez pozadani... kuprikladu Integra TypeR ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Petrrr napsal:

Johny, Clinte: Pravdu máte, Octa je opravdu uživatelsky dobrá, stejně jako třeba jiné modely, to jsem nikdy nepopíral. Jde o to, jestli doba už nepokročila tím směrem, že když se člověk porozhlédne jinde dostane za ty peníze srovnatelné auto a přitom méně klump. Škodováci mají tendenci žít si ve své bublině a vzájemně se ujišťovat, že Scháde je vždy a za každých situací best off i kdyby nevím co. 

Ted jsem pro znamou kupovat auto, protoze chtela nove a mela jistou predstavu. Nadhodil jsem ji co by ji mohlo vyhovouvat a po delsi konzultaci a vyzkouseni danych vozidel se nakoupila Kia Carens. Popravde, ona je z toho auta nadsena, vse funguje jak ma, v podstate zari... Ale kdyz to srovnam kuprikladu s Touranem, tak i kdyz to auto funguje dobre a vse plni jak ma, stale vidis rozdily ve veskerych materialech v interieru. V Touranu vse funguje tak nejak lip a prijemneji, auto jede o dost komforneji. Obrovsky rozdil je v pouziti technologii, kde VW Kiu tezce prekonava. A to je presne ten rozdil v te cene. Dneska uz nejsou vylozene spatna auta, i kdyz se vyjimky najdou, ale vzdy si muzes priplatit za neco lepsiho, nez je prumer. A to plati napric mezi znackami, tridami a atd.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to jsi ale uvedl zrovna blbý příklad. Tam je to jasné. Ale srovnej třeba interiery VW a Škody. VW nemá papundeklové dveře apod. Přitom tam už rozdíl v ceně kolikrát hraje i ve prospěch VW. Co se třeba interieru týče Mazda, Subaru mají interier odpovídající ceně co za to auto dáš. U Škodovek, ať se na mě nikdo nezlobí tomu tak ne vždy je. VW koncern je opravdu výkonově dost často napřed, je to ale na úkor spolehlivosti a různých problému. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Petrrr napsal:

Ano, to jsi ale uvedl zrovna blbý příklad. Tam je to jasné. Ale srovnej třeba interiery VW a Škody. VW nemá papundeklové dveře apod. Přitom tam už rozdíl v ceně kolikrát hraje i ve prospěch VW. Co se třeba interieru týče Mazda, Subaru mají interier odpovídající ceně co za to auto dáš. U Škodovek, ať se na mě nikdo nezlobí tomu tak ne vždy je. VW koncern je opravdu výkonově dost často napřed, je to ale na úkor spolehlivosti a různých problému. 

Tak VW má být lepší než Škoda, takže tam je to dané už od základu, že to musí být lepší. A cenově podobné? no nevím, když jsem teď ladil s "tchánem" výběr Pássovce nebo Supa, tak s podobnou výbavou vychází Sup jednoznačně levněji. Až dodatečná sleva ho pak vrátí na na srovnání se Supem... Ale sleva se dává protože Pássovec zas tolik netáhne...

 

A vsuvka - ač mám Subaru rád (teď už teda o dost míň, kvůli CVT politice), tak jeho interiéry žádnej top teda nejsou, je znát, že se klade důraz jinde, než zrovínka na to pracoviště řidiče. Mazda už je na tom výrazně lépe, ale stále má ke špičce co dohánět (kupříkladu ergonomií a logikou ovládání), no a cenově je to taky dost vysoko, pokud chceš auto s výbavou :kol-27:

 

U Seatu musejí nabízet víc, pokud mají zůstat v prodejích na černých číslech.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi proto taky supa minulý týden zdražili nejvíc ze všech modelů škodovky :

  •  
    • výbava Active
      • benzinové motory o 16 000Kč
      • naftové motory o 20 000Kč
    • výbava Ambition
      • benzinové motory o 17 000Kč
      • naftové motory o 23 000Kč
    • výbava Style a Laurin & Klement
      • benzinové motory o 24 000Kč
      • naftové motory o 30 000Kč
    • výbava Sportline
      • benzinové motory o 27 000Kč
      • naftové motory o 33 000Kč

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, stanmar napsal:

No asi proto taky supa minulý týden zdražili nejvíc ze všech modelů škodovky :

  •  
    • výbava Active
      • benzinové motory o 16 000Kč
      • naftové motory o 20 000Kč
    • výbava Ambition
      • benzinové motory o 17 000Kč
      • naftové motory o 23 000Kč
    • výbava Style a Laurin & Klement
      • benzinové motory o 24 000Kč
      • naftové motory o 30 000Kč
    • výbava Sportline
      • benzinové motory o 27 000Kč
      • naftové motory o 33 000Kč

 

 

logika nabídky a poptávky - to co se dobře prodává logicky na ceně poroste ;)

A ono breky, že nemáme peníze taky nejsou úplně pravdivé, lidi se mají dobře -_-

 

před 1 minutou, Petrrr napsal:

Johny: Nééé, už Ti nic nenapíšu, na všechno máš odpověď. Ostatní mi jen odepíšou, že jsem plačka a konec a ty budeš furt argumentovat 

Ale no ták lol

 

Já se jen snažím chápat věci z více úhlů pohledu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Petrrr napsal:

Jde o to, jestli doba už nepokročila tím směrem, že když se člověk porozhlédne jinde dostane za ty peníze srovnatelné auto a přitom méně klump. Škodováci mají tendenci žít si ve své bublině a vzájemně se ujišťovat, že Scháde je vždy a za každých situací best off i kdyby nevím co. 

 

Tak už ale sakra napiš které auta to konkrétně jsou... podívat se do ceníku nestačí.

Když už se tak škodovka pomlouvá, jak je špatná, proč si je lidé tedy stále kupují ? Mají snad všichni peníze na vyhazování ?

 

Ano já se jí asi zastavám, ale mě vždy všechny co jsem měl dovezly do cíle. Navíc uživatelsky jsem byl hlavně s combi Fábií a Roomsterem spokojen. Tak proč jít jinam ?

Že jsem letos dal za ostatní servis zhruba 22 tisíc je holt smůla, ale nedělám si iluze, že se to u jiných značek stát u šestiletého auta nemůže.

 

 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodavka má na našem trhu dost zvláštní postavení, nicméně to jí neubírá na tom, že je to velice komplexně postavené auto, které uspokojí většinu dnešních uživatelů. Co mě na ní baví je to, že člověk prostě nasedne, nastaví pár drobností a jede třeba 2000km. Tohle prostě koncern celkově umí. 

 

Ale zas na stranu druhou, dneska už se dá koupit i spousta jiných značek, které jsou přibližně stejně dobré, nebo v některých aspektech Škodu zcela předčí.

 

Jen taková odbočka, nesvezl se už někdo Nkovou i30? Docela nutně se s tím potřebuju projet, protože mám tušení, že to bude sakra dobrý vozítko :rock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kokta7 napsal:

Ne jenom VW, i Leon má hezčí vyplně za mě. ale to je detail, na to auto nejezdí-

  1. 5898e201a5e6d_2017-02-06(1).jpg.431cb6216555df1e5732b1c254d8be9d.jpg

Jako ten koberec z alcantary je příjemné vylepšení, ale když si ho odmyslím, ty výplně jsou ještě horší než u OIII. Plácli tam aspoň tohle, což mohla škoda aspoň u RSa taky udělat:kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Petrrr napsal:

Ono, jestli to není příprava pro výrobu v DE aby se ze Superba víc vydělalo na německé platy.

https://ekonomika.idnes.cz/skoda-superb-presun-vyroby-odbory-d59-/ekoakcie.aspx?c=A171123_093326_eko-doprava_fih

Každý týden jiná zpráva... Pozeptám se lidí z Kvasin, co o tom slyšeli a zda je na tom něco pravdy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...